See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vask af tøj til visiterede hjemmeboende borgere og borgere i plejebolig - Annulleret
Beschreibung: Offentligt udbud af rammeaftale vedr. vask af tøj til borgere visiteret efter servicelovens § 83. Udbuddet er opdelt i to delaftaler: Delaftale 1: Hjemmeboende borgere omfattet af frit valg. Der ønskes aftaler med to leverandører på delaftale 1. Delaftale 2: Borgere i plejebolig. Der ønskes aftale med én leverandør på delaftale 2. Ydelsen omfatter afhentning, vask og tilbagelevering af tøj og linned fra borgernes hjemadresse. I tilknytning hertil kan tilbudsgiver tilbyde tilkøbsydelse, hvoraf nogle ydelser så som ekstra vask og leje af dyner, puder, lagener m.v. skal tilbydes.
Interne Kennung: 24-5432
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Offentlig udbud.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98513310 Dienstleistungen von Haushaltshilfen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen, 98311000 Abholdienst für Wäsche
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1. Hjemmeboende borgere
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: 2. Vask af tøj til borgere i plejebolig
Interne Kennung: 2