380726-2025 - Wettbewerb
Polen – Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen – Wykonanie prac związanych z utrzymaniem zieleni, w tym zakupem roślin oraz bieżącym utrzymaniem porządku i czystości na skwerach i zieleńcach na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie prac związanych z utrzymaniem zieleni, w tym zakupem roślin oraz bieżącym utrzymaniem porządku i czystości na skwerach i zieleńcach na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac związanych z utrzymaniem zieleni, w tym zakupem roślin oraz bieżącym utrzymaniem porządku i czystości na skwerach i zieleńcach na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, który został szczegółowo opisany w: - załączniku nr 1 do SWZ – projektowanych postanowieniach umowy; - załącznikach nr 2a i 2b do SWZ – formularzu cenowym – zestawienie usług, - załączniku nr 3 do SWZ – warunki wykonania umowy i standardy jakościowe wykonania prac oraz - załączniku nr 4 do SWZ – wykaz skwerów i zieleńców w Dzielnicy Targówek. 2. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy (tj. Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.), o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy, przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wszystkie prace porządkowe i ogrodnicze wskazane i opisane w załącznikach nr 2a i 2b do SWZ. Wszelkie kwestie związane ze sposobem weryfikacji zatrudnienia, o którym mowa powyżej, a także uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę ww. wymogów oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań, określono w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiących załącznik nr 1 do SWZ. 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Uzasadnienie: przedmiotowe postępowanie stanowi część zamówienia na usługi w zakresie utrzymania i pielęgnacji terenów zieleni - poszczególne części zamówienia stanowią przedmiot odrębnego postępowania i zostaną udzielone osobnymi postępowaniami. 4. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań przedmiotu zamówienia. 5. Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu Wykonawcy usług, zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy, polegającego na powtórzeniu podobnych usług, tj. prac porządkowych różnych, zamiataniu nawierzchni utwardzonych, zamiataniu nawierzchni utwardzonych (podesty), czyszczeniu z roślin nawierzchni z płyt i kostki brukowej, gracowaniu alejek żwirowych, malowaniu ławek, malowaniu koszy, wywozie zanieczyszczeń, usuwaniu i utylizacji padłych zwierząt, wymianie desek w ławkach, interwencyjnych prac porządkowo-ogrodniczych, zimowego oczyszczanie nawierzchni utwardzonych (alejek, ścieżek), renowacji trawników, miesięcznej pielęgnacji róż, miesięcznej pielęgnacji rabat bylinowych i okrywowych, miesięcznej pielęgnacji skupin krzewów, żywopłotów, cięć pielęgnacyjnych skupin krzewów, mulczowaniu korą krzewów i drzew (uzupełnienie brakującej kory warstwa 3cm, miesięcznej pielęgnacji młodych drzew, sadzeniu (dosadzaniu) róż, przygotowaniu terenu pod sadzenie krzewów, pnączy, sadzeniu (dosadzaniu) krzewów i pnączy ozdobnych (np. hortensja, krzewuszka, tawuła, jałowce), karczowaniu krzewów, przygotowaniu terenu pod sadzenie bylin, sadzeniu (dosadzaniu) bylin, sadzeniu roślin okrywowych, sadzeniu drzew o obw. pnia min. 14 cm na wysokości 1m, sadzeniu drzew o obw. pnia min. 16 cm na wysokości 1m, sadzeniu drzew o obw. pni min. 18 cm na wysokości 1m, opalikowaniu drzew 3 palikami. Zamawiający przewiduje, że ceny jednostkowe poszczególnych usług wskazanych w kosztorysie ofertowym mogą być maksymalnie do 20% wyższe od cen jednostkowych zamówienia podstawowego, a każda wskazana powyżej usługa nie przekroczy 75% ilości jednostek lub krotności zamówienia podstawowego. 6. Wartość zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług w stosunku do wartości zamówienia podstawowego określono do kwoty 290 480,77 zł brutto, w przypadku posiadania środków finansowych – w ramach przedsięwzięcia opisanego w postanowieniach SWZ. Zamówienie będzie realizowane na zasadach i warunkach umowy podstawowej. 7. Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych. 8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 9. Wykonawca staje się wytwórcą odpadów powstałych w wyniku realizacji przedmiotu zamówienia. Sposób zagospodarowania odpadami musi być zgodny z przepisami obowiązującymi w dacie realizacji zamówienia, tj. ustawy z 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tj. Dz. U. 2023 r. poz. 1587) oraz ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 399).
Interne KennungP-41/25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste, 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 77312100 Unkrautvernichtung, 77314100 Anlegen von Rasen, 77342000 Heckenschnitt, 77211500 Baumpflege, 90511300 Müllsammlung, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac związanych z utrzymaniem zieleni, w tym zakupem roślin oraz bieżącym utrzymaniem porządku i czystości na skwerach i zieleńcach na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, które obejmuje: 1) prace ogrodnicze i pielęgnacyjne w zakresie zieleni niskiej polegające m.in. na pieleniu bylin i roślin okrywowych wraz z usuwaniem przekwitłych kwiatostanów, pieleniu krzewów i żywopłotów, karczowaniu krzewów, sadzeniu roślin cebulowych, okrywowych, sezonowych, bylin, krzewów, podlewaniu, nawożeniu, mulczowaniu, cięciu żywopłotów, krzewów, przygotowaniu kwietników oraz rabat do obsadzenia roślinami sezonowymi oraz terenu pod sadzenie bylin, krzewów, w tym wymianie ziemi w rabatach, 2) prace ogrodnicze i pielęgnacyjne w zakresie zieleni wysokiej polegające na cięciu pielęgnacyjnym/formującym młodych drzew, palikowaniu, usuwaniu odrostów, pieleniu mis, podlewaniu, nawożeniu, sadzeniu drzew, 3) koszenie trawników z terenów płaskich i skarp, ze zgrabieniem i wywiezieniem pokosu, 4) wiosenne i jesienne wygrabienie liści i zanieczyszczeń z trawników, 5) prace porządkowe – zamiatanie nawierzchni utwardzonych, czyszczenie z roślin nawierzchni z płyt i kostki brukowej, gracowanie alejek żwirowych, wywóz zanieczyszczeń „podrzutów”, interwencyjne prace porządkowo-ogrodnicze oraz prace porządkowe różne w tym m.in. sprzątanie zanieczyszczeń z terenu, opróżnianie koszy na śmieci, utrzymywanie w czystości (mycie) ławek, koszy i tablic informacyjnych, usuwanie graffiti, utrzymanie czystości w najbliższym otoczeniu ławek, utrzymanie czystości i drożności alejek i placów zabaw, wygrabianie zanieczyszczeń z psiego parku oraz zasypywanie dołów wykopanych przez psy na terenach objętych umową, 6) zimowe oczyszczanie nawierzchni utwardzonych (alejek, ścieżek), posypywanie piaskiem, 7) wykonywanie drobnych napraw elementów małej architektury, malowanie i mycie ławek, koszy na odpadki, tablic informacyjnych, wygradzanie rabat siatką ogrodniczą. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w: - załączniku nr 1 do SWZ – projektowanych postanowieniach umowy; - załącznikach nr 2a i 2b do SWZ – formularzu cenowym – zestawienie usług, - załączniku nr 3 do SWZ – warunki wykonania umowy i standardy jakościowe wykonania prac oraz - załączniku nr 4 do SWZ – wykaz skwerów i zieleńców w Dzielnicy Targówek.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość skorzystania w trakcie realizacji umowy z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy, zgodnie z którym Zamawiający może zlecić Wykonawcy za dodatkowym wynagrodzeniem realizację zamówienia w danym roku budżetowym Zamawiającego, polegającego na wykonaniu: zimowego oczyszczania nawierzchni utwardzonych (alejek, ścieżek), malowaniu ławek, malowaniu koszy, mulczowania korą krzewów i drzew (uzupełnienie brakującej kory warstwą 3 cm), dosadzaniu roślin cebulowych w rabatach – 25 szt./m2 (np. tulipany, narcyzy), dosadzeniu roślin cebulowych w rabatach – 50 szt./m2 (np. szafirku, krokusy, cebulice), karczowaniu krzewów, przygotowaniu terenu pod sadzenie krzewów, pnączy, sadzeniu (dosadzaniu) krzewów i pnączy ozdobnych (np. hortensja, krzewuszka, tawuła, jałowce), sadzeniu drzew ozdobnych o obwodzie pni min. 16 cm na wysokości 1 m, opalikowanie drzew 3 palikami. Maksymalna wartość opcji wynosi 79 400,60 zł brutto. Wartość prac zleconych w ramach opcji w roku 2025 zostanie ustalona w oparciu o ceny jednostkowe określone w formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ. Wartość prac zleconych w ramach opcji w roku 2026 zostanie ustalona w oparciu o ceny jednostkowe określone w formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 2b do SWZ. Okoliczności skorzystania z prawa opcji, tj. warunki dotyczące uruchomienia opcji zostały określone w § 12 załącznika nr 1 do SWZ i w załączniku nr 6 do projektowanych postanowień umowy – powiadomienie o skorzystaniu z prawa opcji. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w zależności od potrzeb i posiadanych środków przez Zamawiającego.