See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Administrowaniu tunelu dla pieszych Trasy W-Z w Warszawie
Beschreibung: Utrzymywanie czystości w obiekcie, Kompleksowe usługi konserwacji, naprawy, wymiany, obsługi oraz nadzór urządzeń zainstalowanych w obiekcie, Czynności z zakresu ochrony stałej całodobowej i obsługi podstawowej, Konserwacja stała urządzeń i instalacji TV przemysłowej w obiekcie i w siedzibie ZDM Wydziału Utrzymania Obiektów Inżynierskich (Zespół Wyposażenia Obiektów oraz Ekranów), Czynności z zakresu usuwania awarii spowodowanych aktami wandalizmu, kradzieżami i zużyciem eksploatacyjnym podzespołów i materiałów
Vorherige Bekanntmachung: 142812-2026
Interne Kennung: ZDM/UM/DZP/18/PN/5/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 92522100 Maßnahmen zur Erhaltung von historisch bedeutsamen Stätten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste, 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden, 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste, 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Administrowanie Tunelu dla pieszych Trasy W-Z w Warszawie
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 4.6. Zamawiający przewiduje opcje. 4.6.1. Strony ustalają prawo opcji, przy czym Zamawiający uprawniony jest do żądania realizacji umowy w zakresie poszerzonym, a Wykonawca nie może żądać zlecenia mu prac w zakresie poszerzonym. 4.6.2. Prawem opcji objęte jest świadczenie opisane przedmiotem umowy tożsame z zakresem podstawowym, na dodatkowy okres od 1 – 6 miesięcy. (zakres poszerzony). 4.6.3. Wykonawca zobowiązuje się zrealizować przedmiot zamówienia w całości, to jest w zakresie podstawowym i poszerzonym (objętym opcją). 4.6.4. Zamawiający podejmie decyzję o skorzystaniu z prawa opcji w okresie obowiązywania umowy określonym w § 2 ust. 2 umowy. Po upływie tego terminu prawo opcji wygasa. 4.6.5. Zamawiający może wykonać prawo opcji w dowolnym dniu od momentu zawarcia umowy do terminu jej wygaśnięcia. 4.6.6. Wykonanie prawa opcji nastąpi poprzez oświadczenie woli Zamawiającego, złożone w formie pisemnej lub elektronicznej na adres email, o skorzystaniu z prawa opcji wraz ze wskazaniem zakresu liczonego w miesiącach. 4.6.7. W przypadku skorzystania z prawa opcji, Wykonawca zobowiązany jest do jego wykonania na warunkach określonych w niniejszej umowie dla zamówienia podstawowego, w szczególności przy zastosowaniu cen jednostkowych zawartych w ofercie Wykonawcy, z uwzględnieniem wprowadzonych zgodnie z § 16 ust. 5 i ust. 7 Umowy zmian wynagrodzenia. Termin zapłaty będzie rozłożony na płatności częściowe i końcową zgodnie z pozostałym okresem funkcjonowania Umowy. W zakresie realizacji zamówienia objętego prawem opcji postanowienia niniejszej Umowy stosuje się odpowiednio, w tym do praw i obowiązków Wykonawcy oraz Zamawiającego, trybu dokonania odbioru, zgłaszania wad i usterek, okresów rękojmi, terminów usuwania wad, naliczania i wysokości kar umownych, zasad rozliczeń mają w całości zastosowanie postanowienia niniejszej umowy. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji odbiór końcowy przedmiotu umowy nastąpi po zakończeniu ostatniego okresu miesięcznego objętego opcją. 4.6.8. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości (jednokrotnie na pełen okres 6 miesięcy) lub w części (również wielokrotnie na pojedyncze okresy miesięczne). W przypadku skorzystania z prawa opcji w części przed datą zakończenia umowy podstawowej, skorzystanie z prawa opcji w kolejnej części możliwe jest do dnia zakończenia poprzedniego okresu opcji. 4.6.9. Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia.