See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: 60 kV Indendørs Anlæg til HEE
Beschreibung: Ordregiver ønsker levering af 1 stk. komplet 60kV åbent Indendørs Anlæg til station Hennedal (HEE). Leverancen indeholder bl.a. beregning og projektering af hele 60kV anlægget inklusive levering, montering og godkendelsesprøver på monteringsstedet (SAT-test) og alle stålkonstruktioner. Anlægget skal bestå af følgende (for fuld beskrivelse henvises til Bilag B – Kravspecifikation, inkl. Bilag B.1-B.3): • 1 stk. 60kV komplet dobbeltskinne • 4 stk. 60kV komplette transformerfelter • 4 stk. 60kV komplette linjefelter • 1 stk. 60kV komplet koblingsfelt • 2 stk. disponible 60kV linjefelter med adskiller (kun 60kV skinne og adskillere i feltet) Der opsættes strøm- og spændingstransformere jf. Bilag B.2 - Data for 60kV CT og VT'er.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31000000 Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung
5. Los
Los: LOT-0000