380922-2026 - Ergebnis
Dänemark – Bauarbeiten – Rønnedalen
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRønnedalen
BeschreibungNærværende udbud af totalentrepriseaftale vedrører Rønnedalen, Helsingør. Boligselskabet Nordkysten har fået muligheden for at renovere og opføre nye boliger på en grund beliggende i Helsingør. I overensstemmelse med skitseprojekt er der planlagt renovering af 12 eksisterende boliger, opførelsen af 26 nye boliger i 1-2 plans etageblokke samt opførelse af nyt fælleshus, hvilket er godkendt af Helsingør Kommune. Der henvises ligeledes til lokalplanen. Det forudsættes, at skitseprojektet følges i udstrakt grad, da det danner grundlag for godkendt lokalplan.
Vorherige Bekanntmachung273618-2025
Interne KennungRønnedalen
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45211340 Bau von Mehrfamilienhäusern
5. Los
LosLOT-0001