2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup energii elektrycznej na potrzeby obiektów MPECWiK sp. z o.o. w Środzie Wlkp. w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r.
Beschreibung: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego o udzielenie zamówienia sektorowego o wartości przekraczającej progi unijne, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) - dalej zwanej „PZP”. Zamawiający zastosuje procedurę zgodnie z treścią art. 139 PZP (tzw. „procedurę odwróconą”) tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Przedmiotem zamówienia jest: 1) dostawa energii elektrycznej na potrzeby Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Środzie Wlkp. w okresie od dnia 01.01.2027 r. do dnia 31.12.2027 r. do Punktów Poboru Energii położonych na terenie Miasta i Gminy Środa Wielkopolska, które zostały wyszczególnione w załączniku nr 2 do SWZ, zgodnie z ustawą z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tj. Dz. U. z 2026 r. poz. 43), oraz w oparciu o przepisy wykonawcze do tej ustawy, w szczególności Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 919), 2) świadczenie usługi bilansowania handlowego dla wszystkich punktów poboru w okresie obowiązywania Umowy, na warunkach w niej określonych oraz zgodnie z aktualnie obowiązującymi Instrukcjami Ruchu i Eksploatacji Sieci Przesyłowej oraz Rozdzielczej. 2. Wykonawca zobowiązany jest do zgłoszenia właściwemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego (OSD) zawarcia umowy z Zamawiającym dla wszystkich Punktów Poboru Energii ((dalej zwane także „PPE”) wymienionych w załączniku nr 2 do SWZ. Wykonawca dokona zgłoszenia w terminach i na zasadach określonych w Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD), tak aby zapewnić rozpoczęcie sprzedaży energii od dnia 01.01.2027 r. 5. Informacje o wolumenie i rozliczeniach: 1) Łączne szacowane zapotrzebowanie na energię elektryczną w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. wynosi: 3928,3 MWh. 2) Wskazany wolumen ma charakter wyłącznie szacunkowy i służy do porównania złożonych ofert. Nie stanowi on zobowiązania Zamawiającego do zakupu energii w podanej ilości. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu ewentualnych zmian w rzeczywistym poborze energii. 3) Rozliczenia będą następować na podstawie rzeczywistego zużycia energii w oparciu o ceny jednostkowe ustalone zgodnie z mechanizmem transzowym opisanym w Projektowanych Postanowieniach Umowy. 8. Prawo opcji (art. 441 PZP): 1) Zamawiający przewiduje prawo opcji polegające na zwiększeniu wolumenu dostaw do 10% zamówienia podstawowego, tj. maksymalnie o 392,83 MWh. 2) Skorzystanie z prawa opcji może wynikać ze zwiększenia zapotrzebowania w istniejących Punktach Poboru Energii (PPE) lub przyłączenia nowych PPE w trakcie trwania umowy. 3) Realizacja prawa opcji odbywać się będzie na warunkach tożsamych z zamówieniem podstawowym, w szczególności z zastosowaniem tego samego mechanizmu kształtowania ceny jednostkowej (model transzowy). 4) Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego jednostronnego oświadczenia woli w formie pisemnej lub elektronicznej (pod rygorem nieważności), przesłanego na adres e-mail Wykonawcy wskazany w umowie. 5) Zamawiający jest uprawniony do wielokrotnego korzystania z prawa opcji, aż do wyczerpania limitu, o którym mowa w pkt 1. 6) Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nieskorzystanie z niego w całości lub w części nie stanowi podstawy do jakichkolwiek roszczeń odszkodowawczych ze strony Wykonawcy. WAŻNE: Zamawiający będzie dokonywał zakupu w transzach w okresie od dnia zawarcia umowy. Wykonawca dostarczy narzędzie w formie dostępu do platformy on-line, która umożliwi zakup energii w transzach na podstawie notowań indeksów na Towarowej Giełdzie Energii
Interne Kennung: 233/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität, 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen, 71314000 Dienstleistungen im Energiebereich
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Środzie Wlkp.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Zakup energii elektrycznej na potrzeby obiektów MPECWiK sp. z o.o. w Środzie Wlkp. w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r.”, jest: 1) dostawa energii elektrycznej na potrzeby Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Środzie Wlkp. w okresie od dnia 01.01.2027 r. do dnia 31.12.2027 r. do Punktów Poboru Energii położonych na terenie Miasta i Gminy Środa Wielkopolska, które zostały wyszczególnione w załączniku nr 2 do SWZ, zgodnie z ustawą z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tj. Dz. U. z 2026 r. poz. 43), oraz w oparciu o przepisy wykonawcze do tej ustawy, w szczególności Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 919), 2) świadczenie usługi bilansowania handlowego dla wszystkich punktów poboru w okresie obowiązywania Umowy, na warunkach w niej określonych oraz zgodnie z aktualnie obowiązującymi Instrukcjami Ruchu i Eksploatacji Sieci Przesyłowej oraz Rozdzielczej. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia jest Gmina i Miasto Środa Wielkopolska. 2. Wykonawca zobowiązany jest do zgłoszenia właściwemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego (OSD) zawarcia umowy z Zamawiającym dla wszystkich Punktów Poboru Energii ((dalej zwane także „PPE”) wymienionych w załączniku nr 2 do SWZ. Wykonawca dokona zgłoszenia w terminach i na zasadach określonych w Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD), tak aby zapewnić rozpoczęcie sprzedaży energii od dnia 01.01.2027 r. 3. Dostawcą rezerwowym dla PPE objętych postępowaniem jest ENEA S.A. z siedzibą w Poznaniu. 4. Informacje o wolumenie i rozliczeniach: 1) Łączne szacowane zapotrzebowanie na energię elektryczną w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. wynosi: 3928,3 MWh. 2) Wskazany wolumen ma charakter wyłącznie szacunkowy i służy do porównania złożonych ofert. Nie stanowi on zobowiązania Zamawiającego do zakupu energii w podanej ilości. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu ewentualnych zmian w rzeczywistym poborze energii. 3) Rozliczenia będą następować na podstawie rzeczywistego zużycia energii w oparciu o ceny jednostkowe ustalone zgodnie z mechanizmem transzowym opisanym w Projektowanych Postanowieniach Umowy. 5. Prawo opcji (art. 441 PZP): 1) Zamawiający przewiduje prawo opcji polegające na zwiększeniu wolumenu dostaw do 10% zamówienia podstawowego, tj. maksymalnie o 392,83 MWh. 2) Skorzystanie z prawa opcji może wynikać ze zwiększenia zapotrzebowania w istniejących Punktach Poboru Energii (PPE) lub przyłączenia nowych PPE w trakcie trwania umowy. 3) Realizacja prawa opcji odbywać się będzie na warunkach tożsamych z zamówieniem podstawowym, w szczególności z zastosowaniem tego samego mechanizmu kształtowania ceny jednostkowej (model transzowy). 4) Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego jednostronnego oświadczenia woli w formie pisemnej lub elektronicznej (pod rygorem nieważności), przesłanego na adres e-mail Wykonawcy wskazany w umowie. 5) Zamawiający jest uprawniony do wielokrotnego korzystania z prawa opcji, aż do wyczerpania limitu, o którym mowa w pkt 1. 6) Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nieskorzystanie z niego w całości lub w części nie stanowi podstawy do jakichkolwiek roszczeń odszkodowawczych ze strony Wykonawcy.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71314000 Dienstleistungen im Energiebereich
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1) Zamawiający przewiduje prawo opcji polegające na zwiększeniu wolumenu dostaw do 10% zamówienia podstawowego, tj. maksymalnie o 392,83 MWh. 2) Skorzystanie z prawa opcji może wynikać ze zwiększenia zapotrzebowania w istniejących Punktach Poboru Energii (PPE) lub przyłączenia nowych PPE w trakcie trwania umowy. 3) Realizacja prawa opcji odbywać się będzie na warunkach tożsamych z zamówieniem podstawowym, w szczególności z zastosowaniem tego samego mechanizmu kształtowania ceny jednostkowej (model transzowy). 4) Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego jednostronnego oświadczenia woli w formie pisemnej lub elektronicznej (pod rygorem nieważności), przesłanego na adres e-mail Wykonawcy wskazany w umowie. 5) Zamawiający jest uprawniony do wielokrotnego korzystania z prawa opcji, aż do wyczerpania limitu, o którym mowa w pkt 1. 6) Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nieskorzystanie z niego w całości lub w części nie stanowi podstawy do jakichkolwiek roszczeń odszkodowawczych ze strony Wykonawcy.