381106-2026 - Wettbewerb
Polen – Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste – Usługa asysty technicznej narzędzia CMS wraz z jego rozbudową
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługa asysty technicznej narzędzia CMS wraz z jego rozbudową
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Usługa asysty technicznej narzędzia CMS wraz z jego rozbudową Zamówienie obejmuje następujące działania: a) Działanie I – świadczenie asysty technicznej posiadanego przez Zamawiającego narzędzia CMS. b) Działanie II – rozbudowa i modyfikacja CMS oraz istniejących serwisów opartych na narzędziu CMS (modyfikacja funkcjonalności, nowe funkcjonalności) w ramach roboczogodzin programistycznych. Spełnianie wymogów WCAG na poziomie wymaganym zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (w tym m.in. Ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych, Ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami). 2. Zamawiający w trakcie trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przewiduje, możliwość udostępnienia posiadanej dokumentacji oraz kodu źródłowego posiadanego narzędzia CMS zainteresowanym Wykonawcom w ustalonym terminie, celem sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, dostępnych na miejscu u Zamawiającego, na podstawie art. 131 ust. 2 ustawy Pzp, zgodnie z zapisami pkt VIII Opisu Przedmiotu Zamówienia (OPZ) – (Załącznik nr 3 do SWZ). 3. Zamawiający uprawniony jest do skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, na zasadach opisanych w paragrafie 2 i 6 załącznika nr 2 do SWZ -projektowanych postanowieniach umowy. 4. Opis przedmiotu zamówienia (w skrócie: OPZ) stanowi: Załącznik nr 3 do SWZ / Załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy. 5. Projektowane postanowienia umowy w sprawie powyższego zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy znajdują się w Załączniku nr 2 do SWZ.
Interne KennungBZ-ZP.272.5.9.2026.MZ
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych 2. Ofertę należy sporządzić dokładnie według załączonego do Specyfikacji Formularza ofertowego stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ lub na nim. Formularz ofertowy nie podlega uzupełnieniu po upływie terminu składania ofert. 3. Oferta oraz wszystkie dokumenty składane przez Wykonawcę w toku postępowania winny być podpisane przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy wynikającą z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy lub prawidłowo sporządzonego pełnomocnictwa. 4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (np. konsorcja, spółki cywilne) – winni oni ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 5. Ofertę należy złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (postać elektroniczna opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym), w języku polskim, zgodnie z przepisami prawa oraz dokumentami zamówienia. Nie dopuszcza się składania oferty w innym języku. Wszelkie dokumenty sporządzone w języku obcym winny być przetłumaczone na język polski. 6. Wraz z ofertą należy złożyć: a) oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ), które stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w pkt 4 rozdziału VI SWZ, b) oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, c) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, d) pełnomocnictwa - jeśli dotyczy, e) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy Pzp - jeśli dotyczy; f) oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy - jeśli dotyczy; g) oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej, zgodnie z zapisami rozdziału XI niniejszej SWZ - w przypadku wniesienia wadium w postaci niepieniężnej. 7. Szczegółowy opis sposobu przygotowywania oferty znajduje się w rozdziale IX SWZ. 8. Strona internetowa prowadzonego postępowania oraz na której będą zamieszczane zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem: https://bip.slaskie.pl/ogloszenia_i_aktualnosci/zamowienia_publiczne/zamowienia_wszczete_od_dnia_01012021_r/zamowienia_powyzej_kwot_unijnych/?p=2026%5EPrzetarg+nieograniczony%5Eaktualne
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72240000 Systemanalyse und Programmierung, 72230000 Entwicklung von kundenspezifischer Software
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Opis przedmiotu zamówienia (w skrócie: OPZ) stanowi: Załącznik nr 3 do SWZ / Załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy. 2. Projektowane postanowienia umowy w sprawie powyższego zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy znajdują się w Załączniku nr 2 do SWZ. 3. Instrukcje dla Wykonawcy znajdują się na Platformie pod adresem: https://slaskie.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=publicFilesList&clientName=slaskie&USER_MENU_HOVER=publicFilesList
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający uprawniony jest do skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, na zasadach opisanych w paragrafie 2 i 6 załącznika nr 2 do SWZ -projektowanych postanowieniach umowy. 1. Zamawiający zastrzega sobie Prawo opcji do Działania II. Zamawiający w ramach przewidywanego Prawa opcji zastrzega możliwość zwiększenia liczby roboczogodzin w ramach rozbudowy i modyfikacji CMS oraz istniejących serwisów opartych na narzędziu CMS ponad zakres podstawowy zamówienia, o którym mowa w §2 ust. 1 pkt 2) lit. a tiret 1 – 110 roboczogodzin – w maksymalnym zakresie określonym Umową (zakres opcjonalny zamówienia), o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 2) lit. a tiret 1 i 2 – 240 roboczogodzin. 2. Zamawiający przewiduje w Prawie opcji 240 roboczogodzin, z zastrzeżeniem, że jest to wartość maksymalna. Z uwagi na okoliczności techniczne i organizacyjne, roboczogodziny w Prawie opcji mogą zostać wykorzystane w mniejszym wymiarze lub w ogóle niewykorzystane. 3. Zamawiający podejmie decyzję co do możliwości i woli skorzystania z zastrzeżonego Prawa opcji w całości lub w częściach, zgodnie z zapotrzebowaniem i posiadanymi możliwościami finansowymi. 4. Prawo opcji może być realizowane przez Zamawiającego w całym okresie realizacji przedmiotu umowy, wskazanym w § 4 ust. 3, po wykorzystaniu wszystkich roboczogodzin w ramach zamówienia podstawowego. 5. Po upływie okresu, o którym mowa w § 6 ust. 6 zastrzeżone Prawo opcji, w zakresie w jakim nie zostało uruchomione, wygasa, a Zamawiający po upływie tego terminu nie może już z niego skorzystać. 6. Zamówienie realizowane w ramach Prawa opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z Prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 7. Zastrzega się, że zakres opcjonalny zamówienia objęty Prawem opcji nie stanowi zobowiązania umownego (w tym finansowego) Zamawiającego zaciąganego w momencie zawarcia Umowy, a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji oznacza, że w zakresie w jakim Zamawiający nie skorzysta z prawa opcji Wykonawca nie otrzyma wynagrodzenia z § 5 ust. 1 pkt 2). 8. Realizacja (uruchomienie) Prawa opcji dokonywana jest poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego w okresie obowiązywania Umowy zlecenia w systemie MantisBT określającego zakres konkretnej usługi. Wykonawca zobowiązany jest do rozbudowy i modyfikacji CMS oraz istniejących serwisów opartych na narzędziu CMS w ramach roboczogodzin w ramach Prawa opcji w przypadku i zakresie, w jakim korzysta z niego Zamawiający, zgodnie z treścią zlecenia (zleceń) Zamawiającego w systemie MantisBT o skorzystaniu z Prawa opcji (zakresu opcjonalnego zamówienia). Realizacja przez Zamawiającego Prawa opcji nie stanowi zmiany warunków Umowy i nie wymaga zawarcia aneksu do Umowy. 9. Zakres opcjonalny zamówienia stanowi przedmiot Umowy, jednakże jego realizacja nastąpi w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa opcji, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego, zgodnie z zapisami Umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z Prawa opcji, umowa w tym zakresie nie będzie realizowana.