2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych zgodnie z założeniami projektu pn. „Rozbiórka istniejących budynków i budowli wraz z infrastrukturą oraz budowa ośrodka szkolenia piłkarskiego wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną na dz. nr 50/9, 50/4, 50/6, 34/1 obr. 24, dz. nr 1 obr. 22, przy al. Sybiraków w Olsztynie” /kod CPV: 45000000-7/. 2. Mając na względzie przepis art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający zastrzega sobie prawo do skorzystania z prawa opcji, polegającego na rozszerzeniu zamówienia poprzez realizację zakresu zamówienia obejmującego m. in. budowę drugiego pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej (wraz z odwodnieniem, oświetleniem i zakresem robót wskazanym we wniosku do Ministra Sportu i Turystyki o dofinansowanie zadania inwestycyjnego w ramach programu budowy pełnowymiarowych boisk piłkarskich - Edycja 2025), 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz jego wielkość i zakres określone zostały w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz w załącznikach do SWZ. 4. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień podobnych, o których jest mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. W przypadku dysponowania dodatkowymi środkami finansowymi, Zamawiający udzieli Wykonawcy, z którym zostanie podpisana umowa w przedmiotowym postępowaniu, zamówienia/zamówień polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, co zostało przewidziane w niniejszym ogłoszeniu o zamówieniu, przy czym wartość zamówień, o których jest mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp została uwzględniona przy obliczaniu całkowitej wartości przedmiotowego zamówienia 5. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, w przypadku jeżeli nie zostaną mu przyznane środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części przedmiotowego zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 95035-2026
Interne Kennung: ZP.271.1.58.2025.c
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1) Mając na względzie przepis art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający zastrzega sobie prawo do skorzystania z prawa opcji, polegającego na rozszerzeniu zamówienia poprzez realizację zakresu zamówienia obejmującego m. in. budowę drugiego pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej (wraz z odwodnieniem, oświetleniem i zakresem robót wskazanym we wniosku do Ministra Sportu i Turystyki o dofinansowanie zadania inwestycyjnego w ramach programu budowy pełnowymiarowych boisk piłkarskich - Edycja 2025), stanowiącego część II etapu realizacyjnego, 2) Prawo opcji może zostać wykorzystane przez Zamawiającego w całości bądź w części, wg potrzeb Zamawiającego i posiadanych środków finansowych, co do każdego z zakresów opcji wskazanych powyżej osobno, lub łącznie, 3) Zamawiając skorzysta z prawa opcji w sytuacji jeśli pozyskane będą dodatkowe środki finansowe na realizację całości lub części zamówienia objętego prawem opcji; 4) Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie, przy czym warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego na piśmie oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji i jego zakresie; 5) Prawo do żądania realizacji zakresu, o którym mowa powyżej (prawo opcji) jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy; 6) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w części lub w całości, Wykonawca jest zobowiązany do realizacji umowy w zakresie, w jakim Zamawiający z prawa opcji skorzysta; 7) W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują roszczenia o realizację zamówienia opcjonalnego: a) niezłożenie zlecenia przez Zamawiającego oznacza rezygnację z prawa opcji (Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia), b) Wykonawca wyrazi zgodę na zawarcie prawa opcji w umowie i nie będzie wnosił oraz zrzeka się jakichkolwiek roszczeń z tytułu nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji; 8) Postanowienia SWZ oraz wzoru umowy odnoszące się do przedmiotu zamówienia objętego zamówieniem podstawowym znajdują odpowiednie zastosowanie w odniesieniu do przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji. 9) Zamawiający podejmie decyzję co do skorzystania z prawa opcji w trakcie obowiązywania umowy w sprawie zamówienia publicznego (18 miesięcy od dnia przekazania terenu budowy). Po upływie tego terminu Zamawiający nie będzie mógł skorzystać z prawa opcji. 10) Realizacja zamówienia w ramach prawa opcji powinna nastąpić w terminie 6 miesięcy od dnia otrzymania od Zamawiającego pisemnego polecenia wykonania zadania objętego prawem opcji.