2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa mieszanek mineralno-bitumicznych oraz kruszywa na potrzeby remontu dróg gminnych w Ogonowicach i Lubieniu
Beschreibung: 2. Przedmiotem zamówienia jest: 1) Podbudowa drogi – Zakup i dostarczenie kruszywa łamanego przeznaczonego do wykonania podbudowy dolnej o frakcji 0/31,5 w ilości 8000 ton. 2) Nawierzchnie – - Zakup i dostarczenie mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych – warstwa wiążąca asfaltowa AC16W o grubości po zagęszczeniu 5 cm na powierzchni 12 200 m². - Zakup i dostarczenie mieszanek mineralno-bitumicznych AC11S – warstwa ścieralna asfaltowa o grubości po zagęszczeniu 4 cm na powierzchni 11 550 m². - Temperatura mieszanki mineralno-bitumicznej podczas rozładunku i wbudowania musi odpowiadać wymaganiom producenta mieszanki, obowiązujących norm, dokumentacji technicznej oraz właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. - Ze względu na konieczność zachowania parametrów technologicznych mieszanek mineralno-bitumicznych oraz zapewnienia właściwej jakości wykonywanej nawierzchni, czas transportu mieszanki mineralno-bitumicznej od momentu załadunku w wytwórni do momentu rozpoczęcia jej wbudowania nie może przekroczyć 1 godziny. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić organizację dostaw, środki transportu oraz rozwiązania techniczne umożliwiające zachowanie wymaganych parametrów jakościowych mieszanki podczas transportu i wbudowania. 3. Masa będzie podawana z termosu trwale zamontowanego na samochodzie ciężarowym grawitacyjnie lub przy pomocy podajnika ślimakowego do rynny zsypowej. 4. Konstrukcja termosu winna umożliwiać bezproblemowe grawitacyjne dozowanie masy bitumicznej poprzez tylny otwór wysypowy po podniesieniu skrzyni termosu. 5. Do każdej partii dostarczonego materiału należy dołączyć aktualną deklarację właściwości użytkowych, dokument WZ i kwit wagowy. 6. Zamówienie na dostawę masy będzie odbywać się pisemnie, telefonicznie, faksem lub mailem w miarę pojawiających się potrzeb. Termin realizacji zamówienia wynosi maksymalnie do 14 dni od dnia zgłoszenia zapotrzebowania przez Zamawiającego. 7. Za każdy dzień zwłoki w dostawie tj. od 8-ego dnia naliczana zostanie kara w wysokości 5 000 zł. 8. W zakresie dostaw mieszanek mineralno-bitumicznych Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia, na własny koszt i ryzyko, układarki (rozściełacza) do mas bitumicznych oraz odpowiedniego sprzętu zagęszczającego (walce drogowe), wraz z obsługą operatorską, w miejscu wbudowania w terminach uzgodnionych z Zamawiającym. Wymóg ten stanowi integralny element przedmiotu zamówienia i nie podlega odrębnemu wynagrodzeniu. 9. Wynagrodzenie Wykonawcy ma charakter ryczałtowy i obejmuje wykonanie całości przedmiotu zamówienia w zakresie ilościowym określonym w niniejszym opisie przedmiotu zamówienia. Cenę ofertową brutto Wykonawca oblicza jako sumę iloczynów cen jednostkowych oraz ilości materiałów określonych w opisie przedmiotu zamówienia, powiększoną o należny podatek VAT. Ceny jednostkowe służą wyłącznie do wyliczenia ceny ofertowej oraz do oceny ofert i nie zmieniają ryczałtowego charakteru wynagrodzenia, które jest stałe i nie ulega zmianie w zależności od rzeczywistych ilości materiałów odebranych przez Zamawiającego. Ceny jednostkowe wskazane w ofercie są gwarantowane przez cały okres obowiązywania umowy i nie podlegają waloryzacji ani indeksacji, z zastrzeżeniem zmian dopuszczonych w art. 439 Pzp oraz w projektowanych postanowieniach umowy. 10. Prace powinny być wykonywane z zachowaniem wszelkich zasad BHP. 11. Zamawiający informuje, że złożenie oferty musi być poprzedzone odbyciem wizji lokalnej przed dniem złożenia ofert. 12. Zostanie sporządzony rejestr Wykonawców, którzy odbyli wizję lokalną. 13. Wprowadzono wymóg odbycia wizji lokalnej. W takim przypadku złożenie oferty bez odbycia wizji lokalnej skutkuje odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 p.z.p. 14. Obowiązek odbycia wizji lokalnej wynika ze specyfiki przedmiotu zamówienia, który obejmuje nie tylko dostawę mieszanek mineralno-bitumicznych oraz kruszywa, lecz również zapewnienie przez Wykonawcę sprzętu technologicznego niezbędnego do wbudowania mieszanek mineralno-bitumicznych, w szczególności rozściełacza mas bitumicznych, walców drogowych oraz obsługi operatorskiej. 15. Prawidłowe przygotowanie oferty wymaga bezpośredniego zapoznania się z lokalizacją miejsc realizacji zamówienia, warunkami dojazdu, możliwościami manewrowania pojazdów ciężarowych i sprzętu drogowego, organizacją frontu robót, miejscem rozładunku oraz warunkami wpływającymi na zachowanie parametrów technologicznych mieszanek mineralno-bitumicznych dostarczanych na gorąco. 16. Informacje te nie mogą zostać w pełni przedstawione wyłącznie w dokumentacji postępowania, a ich znajomość ma bezpośredni wpływ na kalkulację ceny ofertowej, organizację dostaw, dobór środków transportu i sprzętu oraz zapewnienie należytej realizacji zamówienia. 17. Wymóg odbycia wizji lokalnej ma na celu zapewnienie porównywalności ofert, ograniczenie ryzyka zgłaszania roszczeń wynikających z błędnej kalkulacji kosztów realizacji zamówienia oraz zapewnienie należytego wykonania przedmiotu zamówienia. 18. Zamawiający wskazuje dwa terminy odbycia wizji lokalnej (do wyboru przez Wykonawcę): 1) Termin I: 08.06.2026 r. – godz. 9:00 miejscowość Lubień 29a, miejsce spotkania: wejście do Świetlicy w Lubieniu; godz. 9:40 miejscowość Ogonowice 22, miejsce spotkania: wejście do Świetlicy w Ogonowicach; 2) Termin II: 18.06.2026 r. – godz. 9:00 miejscowość Lubień 29a, miejsce spotkania: wejście do Świetlicy w Lubieniu; godz. 9:40 miejscowość Ogonowice 22, miejsce spotkania: wejście do Świetlicy w Ogonowicach. 19. Udział w wizji lokalnej wymaga okazania osobie reprezentującej Zamawiającego dokumentu tożsamości oraz pełnomocnictwa do reprezentowania Wykonawcy (jeżeli dotyczy). Z wizji lokalnej Zamawiający sporządza protokół zawierający listę obecnych Wykonawców. 20. Osobą uprawnioną do udzielenia informacji organizacyjnych w zakresie wizji lokalnej jest: Izabela Serafin, tel. 76 85 82 200, e-mail: serafin.gzgk@legnickiepole.pl.
Interne Kennung: GZGKLP.271.1.2026.D.PN
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44113600 Bitumen und Asphalt
5. Los
Los: LOT-0001