See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Tarnowo Podgórne i zagospodarowanie odpadów zbieranych selektywnie z nieruchomości zamieszkałych w tym bio-odpadów, likwidacja dzikich wysypisk śmieci, obsługa 2 PSZOK
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny z terenu gminy Tarnowo Podgórne, odbieranych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz ich dostarczenie do stacji przeładunkowej w miejscowości Rumianek gmina Tarnowo Podgórne użyteczności publicznej. 1. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest: a) odebrać następujące rodzaje odpadów komunalnych: 1) zmieszane odpady komunalne 2) odpady zebrane selektywnie z podziałem na pięć frakcji: a) Papier, tekturę - pojemnik lub worek niebieski b) Tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, metale i puszki – pojemnik lub worek żółty, c) Szkło – pojemnik lub worek zielony, d) Sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz metal, e) Bioodpady i odpady kuchenne, odpady zielone – pojemnik brązowy Worki muszą być oznaczone rodzajem odbieranego odpadu. f) Opony. b) Zagospodarowanie bioodpadów w instalacji prowadzącej odzysk (kompostowni) w m. Rumianek w planowanej ilości 2 000 Mg. c) Likwidacja dzikich wysypisk z terenu gminy około 150 Mg d) Obsługa 2 sztuk PSZOK (Rumianek, Baranowo) 2.Wielkość odpadów komunalnych do odbioru: 2.1. Ustala się, że z terenu gminy Tarnowo Podgórne, w okresie obowiązywania umowy zostanie odebrane przez wykonawcę w ramach udzielonego zamówienia publicznego (zamówienie podstawowe): 1) zmieszane odpady komunalne w ilości – 3 500,00 Mg 2) odpady zebrane selektywnie: a) papier, tekturę (makulatura) – 485,00 Mg b) tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, metale i puszki – 350,00 Mg c) szkło – 470,00 Mg e) sprzęt elektryczny i elektroniczny – 10,00 Mg f) meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz metal – 300,00 Mg g) odpady zielone – 2 000,00 Mg h) opony – 47,5 Mg i) gruz – 170 Mg j) tekstylia – 25 Mg 2.2 Zamawiający zastrzega, że podane powyżej ilości odpadów do odebrania są wielkościami szacunkowymi, ustalonymi na podstawie zapotrzebowania w latach ubiegłych. Ich ilość do odebrania może ostatecznie ulec zmianie. Jednak niezrealizowanie zamówienia w całości przez Zamawiającego, w przypadku odebrania odpadów w mniejszej ilości niż ilość podana powyżej w pkt 3.1 nie może być podstawą do roszczeń finansowych wykonawcy. 2.3. Definicje: Przez odpady wielkogabarytowe – rozumie się odpady, które ze względu na swoją wielkość nie mieszczą się w typowych pojemnikach na odpady np.: meble, kanapy, sofy, rowery, dywany itp. 2.4.Odbioru i transportu odpadów wymienionych w pkt 2 należy dokonać różnymi samochodami dla poszczególnych rodzajów odpadów w sposób zapobiegający ich zmieszaniu. Dopuszcza się odbiór worków z odpadami segregowanymi (tworzywa, makulatura, szkło) oraz ich transport jednym pojazdem, jeżeli na pojeździe wydzielone są 3 odrębne sekcje (boksy, przegrody) uniemożliwiające zmieszanie odpadów. 2.5. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w wysokości 40% ilości zawartej w pkt. 2.1. tj.: 1) zmieszane odpady komunalne w ilości – 1400,00 Mg 2) odpady zebrane selektywnie: a) papier, tekturę (makulatura) – 194,00 Mg b) tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, metale i puszki – 140,00 Mg c) szkło – 188,00 Mg d) sprzęt elektryczny i elektroniczny – 4,00 Mg e) meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz metal – 120,00 Mg f) odpady zielone – 800,00 Mg g) opony – 18,8 Mg h) gruz – 68,00 Mg i) tekstylia – 10,00 Mg Ilość odpadów zależy od ilości odpadów wytworzonych na terenie gminy i odebranych przez Wykonawcę. Zamawiający gwarantuje, że łączna wielkość strumienia odpadu nie będzie mniejsza niż ilości wskazane w pkt. 2.1. Zakres podstawowy zamówienia, w rozumieniu określonym w zdaniu poprzednim, stanowi zakres gwarantowany. 3.Częstotliwość odbioru odpadów komunalnych: W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie odbierać odpady komunalne z następującymi częstotliwościami: a) papier i tektura, tworzywa sztuczne, puszki, szkło, opakowania wielomateriałowe- nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie według harmonogramu określonego przez przedsiębiorcę uprawnionego do odbioru odpadów komunalnych, c) bioodpady, odpady kuchenne – w okresie kwiecień-listopad nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie, w okresie grudzień-marzec raz w miesiącu. Odbiór odpadów według harmonogramu określonego przez przedsiębiorcę uprawnionego do odbioru odpadów komunalnych, d) odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - nie rzadziej niż dwa razy do roku według harmonogramu określonego przez przedsiębiorcę uprawnionego do odbioru odpadów komunalny 3.1. Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru odpadów z akcji „Sprzątanie gminy”. Worki do zbiórki takich odpadów zapewni Gmina, na terenie której organizowana będzie taka akcja. 3.2. Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru zebranych odpadów podczas porządkowania dzikich wysypisk śmieci na terenie gminy - rozliczenie na podstawie 1 Mg zebranych odpadów. 3.3 Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów z poszczególnych nieruchomości w ustalonych w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych terminach z zastrzeżeniem, że odbiór w/w odpadów musi odbywać się od poniedziałku do soboty w godzinach 7.00 – 20.00 oraz w terminie, o którym mowa w zaproszeniu. 3.4.Wykonawca zobowiązany jest przygotować w uzgodnieniu z gminą Tarnowo Podgórne harmonogram odbioru odpadów komunalnych, zgodny z częstotliwością ich odbioru wymienioną w pkt II.5. Wykonawca zobowiązany jest: 1) poinformować pisemnie każdego właściciela nieruchomości o harmonogramie odbioru odpadów komunalnych, o zmianie tego harmonogramu, 2) dostarczyć właścicielowi nieruchomości wraz z harmonogramem, o którym mowa powyżej w pkt 1 ulotki informacyjne z informacją o odbieranych w ramach zbiórki odpadach wielkogabarytowych i zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, 3) zamieścić informacje z pkt 1) i 2) na stronie firmy i dostarczyć harmonogram do Zamawiającego w wersji elektronicznej drogą e-mail nie później niż 7 dni po podpisaniu umowy lub dokonaniu zmiany harmonogramu.
Interne Kennung: WOP.271.30.2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 2.5. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w wysokości 40% ilości zawartej w pkt. 2.1. tj.: 1) zmieszane odpady komunalne w ilości – 1400,00 Mg 2) odpady zebrane selektywnie: a) papier, tekturę (makulatura) – 194,00 Mg b) tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, metale i puszki – 140,00 Mg c) szkło – 188,00 Mg d) sprzęt elektryczny i elektroniczny – 4,00 Mg e) meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz metal – 120,00 Mg f) odpady zielone – 800,00 Mg g) opony – 18,8 Mg h) gruz – 68,00 Mg i) tekstylia – 10,00 Mg Ilość odpadów zależy od ilości odpadów wytworzonych na terenie gminy i odebranych przez Wykonawcę. Zamawiający gwarantuje, że łączna wielkość strumienia odpadu nie będzie mniejsza niż ilości wskazane w pkt. 2.1. Zakres podstawowy zamówienia, w rozumieniu określonym w zdaniu poprzednim, stanowi zakres gwarantowany.