See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa środków barwiących do urządzeń drukujących.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa (sukcesywna) środków barwiących do urządzeń drukujących. Przedm. zam. jest dostawa materiałów ekspl. do urządzeń drukujących zalecanych przez producenta urządzeń. Szczegółowy wykaz zawierający rodzaj materiałów ekspl. zalecanych przez producenta urządzeń i ich ilość została zawarta w załączniku nr 1 do formularza ofertowego (formularz cenowy). Zamawiający informuje, że dopuszcza składanie ofert na produkty jakościowo równoważne, spełniające równoważne parametry. 2. Zamówienie zostało podzielone na części. WyK. może złożyć ofertę na jedną lub wybrane części post., maksymalnie 5 części. Oferta winna obejmować całość cały asortyment stanowiący przedmiot zamówienia w danej cz. postępowania. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisano w załączniku nr 6 do SWZ (Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia) oraz w Projektowanych postanowieniach umowy i załącznikach do PPU. 4.Zam. uwzględnił w opisie przedmiotu zamówienia wymagane cechy produktu, w tym dostosowanie do potrzeb wszystkich użytkowników. Brak jest specyficznych wymagań w zakresie dostępności opisanego przedmiotu zamówienia dla osób niepełnosprawnych. 5. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy. Brak jest czynności związanych z realizacją zamówienia, polegających na wykonywaniu pacy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku – Kodeks pracy (Dz.U. z 2025 r. poz. 277). 6. Oferty równoważne. Ilekroć w niniejszej SWZ i załącznikach, przedmiot zamówienia lub jego część został określony poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, ocen technicznych o których mowa w art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wyk, jeśli mogłoby to prowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wyk. lub produktów, intencją zamawiającego było przedstawienie „typu” materiału bądź technologii, źródła lub szczególnego procesu. W takim przypadku Zam. dopuszcza składanie ofert równoważnych jednocześnie wskazując w opisie przedmiotu zamówienia wyrażenie „lub równoważne” oraz kryteria stosowane w celu oceny równoważności. W przypadku opisu przedmiotu zamówienia za pomocą norm, aprobat, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemu odniesienia należy przyjąć, że określono wymagania minimalne (wzorzec techniczny, jakościowy lub funkcjonalny) i jednocześnie dopuszczono przyjęcie przez Wyk. rozwiązań równoważnych opisywanym. 7. Wyk. może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom. W przypadku realizacji przedmiotu zamówienia z wykorzystaniem podwykonawców, Zamawiający żąda wskazania przez Wyk. tych części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzy podwykonawcom oraz podania nazw podwykonawców (część II sekcja D dokumentu JEDZ) – o ile są znani. 8. Klauzula informacyjna RODO - Rozdział II SWZ. 9. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium w żadnej części postęp. 10. Zam. przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp, tzw. „procedury odwróconej”, tzn. może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wyk., którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia. 11. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, Zam. informuje, że przewiduje unieważnienie postępowania o udzielenie zam., jeżeli środki publiczne, które zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostaną mu przyznane. 12. Wyk. będzie związany ofertą przez okres 90 dni kalendarzowych, tj. do dnia 23.09.2025 r. Pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert. 13. Przedmiotowe środki dowodowe, forma, uzupełnianie i wyjaśnianie - Rozdział VI SWZ. 14. Zam. nie określił warunków udziału w postępowaniu. 15. Inf. dot. postępowania: Zam. nie dopuszcza składania ofert wariantowych. Postępowanie nie jest prowadzone w celu zawarcia umowy ramowej. Zam. nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Zam. nie przewiduje ani nie wymaga przeprowadzenia przez wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp. Zam. nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. Zam. nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Zam. nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. Zam.nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 16. Informacje o treści zawieranej umowy oraz możliwości jej zmiany Rozdział XXIII SWZ. 17. Tajemnica przedsiębiorstwa Rozdział XIV ust. 4 SWZ. 18. Termin realizacji - 12 miesięcy licząc od daty zawarcia umowy, z tym zastrzeżeniem, że w przypadku wyczerpania się środków finansowych przewidzianych na jej realizację, tj. wartości przedmiotu umowy brutto, o której mowa w § 3 ust. 1 PPU, przed upływem tego okresu, umowa ulega automatycznemu rozwiązaniu z dniem wyczerpania tych środków. Umowa obowiązuje ponadto w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji. Dostawy odbywać się będą sukcesywnie, na podstawie zamówień jednostkowych (Zleceń dostawy) składanych przez Zamawiającego. Wykonawca dostarczy przedmiot umowy do magazynu Teleinformatyki KWP we Wrocławiu, ul. Podwale 31-33, 50-040 Wrocław.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30125100 Tonerpatronen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30125120 Toner für Fotokopierer, 30192112 Farbquellen für Druckgeräte, 30192113 Tonerkassetten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: część 1 postępowania
Beschreibung: Część 1: obejmuje dostawę środków barwiących do urządzeń drukujących w ilościach i minimalnych parametrach określonych w załączniku nr 1 do formularza ofertowego (załącznik nr 1 do SWZ) oraz w załączniku nr 1 do Projektowanych postanowień umowy dla części 1 postępowania, Zamawiający deklaruje zamówienie materiałów do urządzeń drukujących objętych umową na minimalną wartość 50 % wartości przedmiotu umowy brutto, o którym mowa w ust. 1 PPU. 2. Dokumenty składane wraz z ofertą: 2.1. Wypełniony i podpisany Formularz ofertowy stanowiący załącznik nr 1 do SWZ (w postaci elektronicznej opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym) oraz wypełniony i podpisany Formularz cenowy (wykaz asortymentowo – ilościowy) stanowiący załącznik nr 1 do formularza ofertowego (w postaci elektronicznej opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym). WAŻNE: oferta Wykonawcy, który nie wypełni ani kolumny 6 ani kolumny 7 (w formularzu cenowym) w tej części postępowania, w której Wykonawca składa ofertę, zostanie odrzucona. 2.2. Wypełnione, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego, aktualne na dzień składania ofert i podpisane oświadczenia, o których mowa w art. 125 ustawy Pzp (JEDZ – załącznik nr 3 do SWZ oraz oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu wynikające z rozporządzenia UE i związanej z tym ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – załącznik nr 4 do SWZ). 2.3. W przypadku, gdy ofertę (lub jakiekolwiek dokumenty dołączone do oferty) podpisuje osoba nie wymieniona w dokumentach rejestrowych Wykonawcy, do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo. Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta (tj. w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Pełnomocnictwo w postaci elektronicznej, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym należy dołączyć do oferty. W przypadku, gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, wykonawca przekazuje cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym potwierdzającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Potwierdzenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej dokonuje notariusz lub mocodawca. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa (jego cyfrowe odwzorowanie) nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego. 2.4. Dodatkowo Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia (np. spółki cywilne, konsorcja): - zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy Pzp, Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia zobowiązani są ustanowić pełnomocnika. Do oferty należy dołączyć to pełnomocnictwo. Z treści pełnomocnictwa winno jednoznacznie wynikać prawo pełnomocnika do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w imieniu Wykonawcy. Dokument ten winien być podpisany przez osobę/osoby uprawnioną(-e) do jego udzielenia tj. zgodnie z formą reprezentacji każdego z Wykonawców (UWAGA!!! Pełnomocnictwo podpisuje wyłącznie mocodawca kwalifikowanym podpisem elektronicznym). W przypadku wspólników spółki cywilnej dopuszczalne jest przedłożenie umowy spółki cywilnej, z której wynika zakres i sposób reprezentacji, a w przypadku konsorcjum przedłożenie umowy konsorcjum (oryginał - forma elektroniczna z kwalifikowanymi podpisami elektronicznymi lub cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej podpisane przez mocodawców lub notariusza). 3. Opis sposobu przygotowania ofert oraz informacja o dokumentach składanych wraz z ofertą Rozdział XIV SWZ. 4. Informacja dla Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcja, spółki cywilne) Rozdział X SWZ. 5. Oświadczenia z art. 125 Pzp - JEDZ i oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu. Wykaz podmiotowych środków dowodowych - oświadczenia i dokumenty, jakie zobowiązani są dostarczyć Wykonawcy w celu wykazania niepodlegania wykluczeniu Rozdział IX SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: część 2 postępowania
Beschreibung: Część 2: obejmuje dostawę środków barwiących do urządzeń drukujących w ilościach i minimalnych parametrach określonych w załączniku nr 1 do formularza ofertowego (załącznik nr 1 do SWZ) oraz w załączniku nr 1 do Projektowanych postanowień umowy dla części 2 postępowania, Zamawiający deklaruje zamówienie materiałów do urządzeń drukujących objętych umową na minimalną wartość 50 % wartości przedmiotu umowy brutto, o którym mowa w ust. 1 PPU. 2. Dokumenty składane wraz z ofertą: 2.1. Wypełniony i podpisany Formularz ofertowy stanowiący załącznik nr 1 do SWZ (w postaci elektronicznej opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym) oraz wypełniony i podpisany Formularz cenowy (wykaz asortymentowo – ilościowy) stanowiący załącznik nr 1 do formularza ofertowego (w postaci elektronicznej opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym). WAŻNE: oferta Wykonawcy, który nie wypełni ani kolumny 6 ani kolumny 7 (w formularzu cenowym) w tej części postępowania, w której Wykonawca składa ofertę, zostanie odrzucona. 2.2. Wypełnione, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego, aktualne na dzień składania ofert i podpisane oświadczenia, o których mowa w art. 125 ustawy Pzp (JEDZ – załącznik nr 3 do SWZ oraz oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu wynikające z rozporządzenia UE i związanej z tym ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – załącznik nr 4 do SWZ). 2.3. W przypadku, gdy ofertę (lub jakiekolwiek dokumenty dołączone do oferty) podpisuje osoba nie wymieniona w dokumentach rejestrowych Wykonawcy, do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo. Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta (tj. w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Pełnomocnictwo w postaci elektronicznej, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym należy dołączyć do oferty. W przypadku, gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, wykonawca przekazuje cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym potwierdzającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Potwierdzenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej dokonuje notariusz lub mocodawca. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa (jego cyfrowe odwzorowanie) nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego. 2.4. Dodatkowo Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia (np. spółki cywilne, konsorcja): - zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy Pzp, Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia zobowiązani są ustanowić pełnomocnika. Do oferty należy dołączyć to pełnomocnictwo. Z treści pełnomocnictwa winno jednoznacznie wynikać prawo pełnomocnika do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w imieniu Wykonawcy. Dokument ten winien być podpisany przez osobę/osoby uprawnioną(-e) do jego udzielenia tj. zgodnie z formą reprezentacji każdego z Wykonawców (UWAGA!!! Pełnomocnictwo podpisuje wyłącznie mocodawca kwalifikowanym podpisem elektronicznym). W przypadku wspólników spółki cywilnej dopuszczalne jest przedłożenie umowy spółki cywilnej, z której wynika zakres i sposób reprezentacji, a w przypadku konsorcjum przedłożenie umowy konsorcjum (oryginał - forma elektroniczna z kwalifikowanymi podpisami elektronicznymi lub cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej podpisane przez mocodawców lub notariusza). 3. Opis sposobu przygotowania ofert oraz informacja o dokumentach składanych wraz z ofertą Rozdział XIV SWZ. 4. Informacja dla Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcja, spółki cywilne) Rozdział X SWZ. 5. Oświadczenia z art. 125 Pzp - JEDZ i oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu. Wykaz podmiotowych środków dowodowych - oświadczenia i dokumenty, jakie zobowiązani są dostarczyć Wykonawcy w celu wykazania niepodlegania wykluczeniu Rozdział IX SWZ.
Los: LOT-0003
Titel: część 3 postępowania
Beschreibung: Część 3: obejmuje dostawę środków barwiących do urządzeń drukujących w ilościach i minimalnych parametrach określonych w załączniku nr 1 do formularza ofertowego (załącznik nr 1 do SWZ) oraz w załączniku nr 1 do Projektowanych postanowień umowy dla części 3 postępowania, Zamawiający deklaruje zamówienie materiałów do urządzeń drukujących objętych umową na minimalną wartość 50 % wartości przedmiotu umowy brutto, o którym mowa w ust. 1 PPU. 2. Dokumenty składane wraz z ofertą: 2.1. Wypełniony i podpisany Formularz ofertowy stanowiący załącznik nr 1 do SWZ (w postaci elektronicznej opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym) oraz wypełniony i podpisany Formularz cenowy (wykaz asortymentowo – ilościowy) stanowiący załącznik nr 1 do formularza ofertowego (w postaci elektronicznej opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym). WAŻNE: oferta Wykonawcy, który nie wypełni ani kolumny 6 ani kolumny 7 (w formularzu cenowym) w tej części postępowania, w której Wykonawca składa ofertę, zostanie odrzucona. 2.2. Wypełnione, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego, aktualne na dzień składania ofert i podpisane oświadczenia, o których mowa w art. 125 ustawy Pzp (JEDZ – załącznik nr 3 do SWZ oraz oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu wynikające z rozporządzenia UE i związanej z tym ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – załącznik nr 4 do SWZ). 2.3. W przypadku, gdy ofertę (lub jakiekolwiek dokumenty dołączone do oferty) podpisuje osoba nie wymieniona w dokumentach rejestrowych Wykonawcy, do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo. Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta (tj. w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Pełnomocnictwo w postaci elektronicznej, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym należy dołączyć do oferty. W przypadku, gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, wykonawca przekazuje cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym potwierdzającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Potwierdzenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej dokonuje notariusz lub mocodawca. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa (jego cyfrowe odwzorowanie) nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego. 2.4. Dodatkowo Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia (np. spółki cywilne, konsorcja): - zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy Pzp, Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia zobowiązani są ustanowić pełnomocnika. Do oferty należy dołączyć to pełnomocnictwo. Z treści pełnomocnictwa winno jednoznacznie wynikać prawo pełnomocnika do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w imieniu Wykonawcy. Dokument ten winien być podpisany przez osobę/osoby uprawnioną(-e) do jego udzielenia tj. zgodnie z formą reprezentacji każdego z Wykonawców (UWAGA!!! Pełnomocnictwo podpisuje wyłącznie mocodawca kwalifikowanym podpisem elektronicznym). W przypadku wspólników spółki cywilnej dopuszczalne jest przedłożenie umowy spółki cywilnej, z której wynika zakres i sposób reprezentacji, a w przypadku konsorcjum przedłożenie umowy konsorcjum (oryginał - forma elektroniczna z kwalifikowanymi podpisami elektronicznymi lub cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej podpisane przez mocodawców lub notariusza). 3. Opis sposobu przygotowania ofert oraz informacja o dokumentach składanych wraz z ofertą Rozdział XIV SWZ. 4. Informacja dla Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcja, spółki cywilne) Rozdział X SWZ. 5. Oświadczenia z art. 125 Pzp - JEDZ i oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu. Wykaz podmiotowych środków dowodowych - oświadczenia i dokumenty, jakie zobowiązani są dostarczyć Wykonawcy w celu wykazania niepodlegania wykluczeniu Rozdział IX SWZ.
Los: LOT-0004
Titel: część 4 postępowania
Beschreibung: Część 4: obejmuje dostawę środków barwiących do urządzeń drukujących w ilościach i minimalnych parametrach określonych w załączniku nr 1 do formularza ofertowego (załącznik nr 1 do SWZ) oraz w załączniku nr 1 do Projektowanych postanowień umowy dla części 4 postępowania, Zamawiający deklaruje zamówienie materiałów do urządzeń drukujących objętych umową na minimalną wartość 50 % wartości przedmiotu umowy brutto, o którym mowa w ust. 1 PPU. 2. Dokumenty składane wraz z ofertą: 2.1. Wypełniony i podpisany Formularz ofertowy stanowiący załącznik nr 1 do SWZ (w postaci elektronicznej opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym) oraz wypełniony i podpisany Formularz cenowy (wykaz asortymentowo – ilościowy) stanowiący załącznik nr 1 do formularza ofertowego (w postaci elektronicznej opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym). WAŻNE: oferta Wykonawcy, który nie wypełni ani kolumny 6 ani kolumny 7 (w formularzu cenowym) w tej części postępowania, w której Wykonawca składa ofertę, zostanie odrzucona. 2.2. Wypełnione, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego, aktualne na dzień składania ofert i podpisane oświadczenia, o których mowa w art. 125 ustawy Pzp (JEDZ – załącznik nr 3 do SWZ oraz oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu wynikające z rozporządzenia UE i związanej z tym ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – załącznik nr 4 do SWZ). 2.3. W przypadku, gdy ofertę (lub jakiekolwiek dokumenty dołączone do oferty) podpisuje osoba nie wymieniona w dokumentach rejestrowych Wykonawcy, do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo. Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta (tj. w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Pełnomocnictwo w postaci elektronicznej, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym należy dołączyć do oferty. W przypadku, gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, wykonawca przekazuje cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym potwierdzającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Potwierdzenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej dokonuje notariusz lub mocodawca. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa (jego cyfrowe odwzorowanie) nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego. 2.4. Dodatkowo Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia (np. spółki cywilne, konsorcja): - zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy Pzp, Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia zobowiązani są ustanowić pełnomocnika. Do oferty należy dołączyć to pełnomocnictwo. Z treści pełnomocnictwa winno jednoznacznie wynikać prawo pełnomocnika do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w imieniu Wykonawcy. Dokument ten winien być podpisany przez osobę/osoby uprawnioną(-e) do jego udzielenia tj. zgodnie z formą reprezentacji każdego z Wykonawców (UWAGA!!! Pełnomocnictwo podpisuje wyłącznie mocodawca kwalifikowanym podpisem elektronicznym). W przypadku wspólników spółki cywilnej dopuszczalne jest przedłożenie umowy spółki cywilnej, z której wynika zakres i sposób reprezentacji, a w przypadku konsorcjum przedłożenie umowy konsorcjum (oryginał - forma elektroniczna z kwalifikowanymi podpisami elektronicznymi lub cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej podpisane przez mocodawców lub notariusza). 3. Opis sposobu przygotowania ofert oraz informacja o dokumentach składanych wraz z ofertą Rozdział XIV SWZ. 4. Informacja dla Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcja, spółki cywilne) Rozdział X SWZ. 5. Oświadczenia z art. 125 Pzp - JEDZ i oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu. Wykaz podmiotowych środków dowodowych - oświadczenia i dokumenty, jakie zobowiązani są dostarczyć Wykonawcy w celu wykazania niepodlegania wykluczeniu Rozdział IX SWZ.
Los: LOT-0005
Titel: część 5 postępowania
Beschreibung: Część 5: obejmuje dostawę środków barwiących do urządzeń drukujących w ilościach i minimalnych parametrach określonych w załączniku nr 1 do formularza ofertowego (załącznik nr 1 do SWZ) oraz w załączniku nr 1 do Projektowanych postanowień umowy dla części 5 postępowania, Zamawiający deklaruje zamówienie materiałów do urządzeń drukujących objętych umową na minimalną wartość 50 % wartości przedmiotu umowy brutto, o którym mowa w ust. 1 PPU. 2. Dokumenty składane wraz z ofertą: 2.1. Wypełniony i podpisany Formularz ofertowy stanowiący załącznik nr 1 do SWZ (w postaci elektronicznej opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym) oraz wypełniony i podpisany Formularz cenowy (wykaz asortymentowo – ilościowy) stanowiący załącznik nr 1 do formularza ofertowego (w postaci elektronicznej opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym). WAŻNE: oferta Wykonawcy, który nie wypełni ani kolumny 6 ani kolumny 7 (w formularzu cenowym) w tej części postępowania, w której Wykonawca składa ofertę, zostanie odrzucona. 2.2. Wypełnione, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego, aktualne na dzień składania ofert i podpisane oświadczenia, o których mowa w art. 125 ustawy Pzp (JEDZ – załącznik nr 3 do SWZ oraz oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu wynikające z rozporządzenia UE i związanej z tym ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – załącznik nr 4 do SWZ). 2.3. W przypadku, gdy ofertę (lub jakiekolwiek dokumenty dołączone do oferty) podpisuje osoba nie wymieniona w dokumentach rejestrowych Wykonawcy, do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo. Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta (tj. w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Pełnomocnictwo w postaci elektronicznej, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym należy dołączyć do oferty. W przypadku, gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, wykonawca przekazuje cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym potwierdzającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Potwierdzenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej dokonuje notariusz lub mocodawca. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa (jego cyfrowe odwzorowanie) nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego. 2.4. Dodatkowo Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia (np. spółki cywilne, konsorcja): - zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy Pzp, Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia zobowiązani są ustanowić pełnomocnika. Do oferty należy dołączyć to pełnomocnictwo. Z treści pełnomocnictwa winno jednoznacznie wynikać prawo pełnomocnika do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w imieniu Wykonawcy. Dokument ten winien być podpisany przez osobę/osoby uprawnioną(-e) do jego udzielenia tj. zgodnie z formą reprezentacji każdego z Wykonawców (UWAGA!!! Pełnomocnictwo podpisuje wyłącznie mocodawca kwalifikowanym podpisem elektronicznym). W przypadku wspólników spółki cywilnej dopuszczalne jest przedłożenie umowy spółki cywilnej, z której wynika zakres i sposób reprezentacji, a w przypadku konsorcjum przedłożenie umowy konsorcjum (oryginał - forma elektroniczna z kwalifikowanymi podpisami elektronicznymi lub cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej podpisane przez mocodawców lub notariusza). 3. Opis sposobu przygotowania ofert oraz informacja o dokumentach składanych wraz z ofertą Rozdział XIV SWZ. 4. Informacja dla Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcja, spółki cywilne) Rozdział X SWZ. 5. Oświadczenia z art. 125 Pzp - JEDZ i oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu. Wykaz podmiotowych środków dowodowych - oświadczenia i dokumenty, jakie zobowiązani są dostarczyć Wykonawcy w celu wykazania niepodlegania wykluczeniu Rozdział IX SWZ.