381993-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Müllsäcke und -beutel aus Polyethylen – FK Udbud - Indkøb af affaldsposer
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelFK Udbud - Indkøb af affaldsposer
BeschreibungFredericia Kommune udbyder indkøb af plastposer til indsamling af genanvendelige materialer, hos den enkelte borger i Fredericia Kommune. Aftaleperioden vil være gældende indtil leveringen er gennemført. Fredericia Kommune har mulighed for at forlænge aftalen med yderligere 2 gange x levering på i alt 3.000.000 stk. poser.
Interne Kennung493674
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 19640000 Müllsäcke und -beutel aus Polyethylen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18937100 Verpackungsbeutel, 18937000 Verpackungssäcke, 18930000 Säcke und Beutel
5. Los
LosLOT-0000
Menge1 500 000 Stück
Optionen
Beschreibung der OptionenFredericia Kommune udbyder som offentligt udbud, en kontrakt på op til 4.500.000 affaldsposer hvor de 3.000.000 affaldsposer er optioner, i håndteringsbare rullestørrelse, til brug for husstandsindsamling hos borgere i Fredericia Kommune.