2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie projektu budowlano-wykonawczego oraz robót budowlano-montażowych według tego projektu dla przebudowy stacji wraz z wymianą transformatorów WN/SN w GPZ Lotnisko
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej budowlano-wykonawczej oraz robót budowlano-montażowych w formule zaprojektuj i wybuduj, na podstawie której możliwa będzie realizacja budowy zarówno pod względem formalno-prawnym, jak i technicznym oraz wykonanie robót zgodnie z tą dokumentacją projektową dla przebudowy stacji wraz z wymianą transformatorów WN/SN w GPZ Lotnisko. Zakres prac budowlano-montażowych obejmuje: 1.1. wymianę dwóch transformatorów WN/SN na jednostki o mocy 31,5 MVA (w tym: zakup, dostawa, posadowienie i montaż), 1.2. wymianę mostów kablowych SN, 1.3. dostosowanie rozdzielnicy SN do zwiększenia obciążenia, 1.4. dostosowanie urządzeń telemechaniki oraz EAZ stacji. 2. Zamawiający wymaga, aby wykonanie przedmiotu zamówienia było realizowane wyłącznie przy użyciu (niezależnie od jego sposobu czy też zakresu) oprogramowania, materiałów, produktów lub urządzeń, które pochodzą: 2.1. z państw członkowskich Unii Europejskiej lub 2.2. z państw trzecich będących stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub innych umów międzynarodowych, których stroną jest Unia Europejska, gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, przy czym ustalenie pochodzenia następuje zgodnie z art. 60 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 z dnia 9 października 2013 r. ustanawiającego kodeks celny. 3. Zakres zamierzenia inwestycyjnego oraz kolejność realizacji prac: 3.1. Etap I – wykonanie dokumentacji projektowej budowlano-wykonawczej, zwanej również „Dokumentacją projektową” lub „Dokumentacją. 3.2. Etap II – wykonanie robót budowlano-montażowych, składających się z: 3.2.1. Etapu II a – zakupu, dostawy i posadowienia 2 transformatorów WN/SN na stanowisku oraz dokonania prób pomontażowych. Przez posadowienie należy rozumieć: rozładunek i postawienie transformatorów WN/SN na stanowisku, co stanowi element przedmiotu zamówienia. 3.2.2. Etap II b – wykonania robót budowlano-montażowych (w tym montaż transformatorów WN/SN oraz wszystkie pozostałe materiały i koszty związane z realizacją zamówienia). Przez montaż transformatorów należy rozumieć: podłączenie transformatorów do stanu docelowego nadającego się do załączenia go pod napięcie. 4. W ramach poszczególnych etapów zamówienia, Wykonawca dokona opracowania Dokumentacji projektowej i wykonania robót budowlano-montażowych dla przebudowy stacji wraz z wymianą transformatorów WN/SN w GPZ Lotnisko. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera program funkcjonalno-użytkowy wraz z informacją uzupełniającą (dalej łącznie jako program funkcjonalno – użytkowy” lub „PFU”) stanowiące załącznik nr 14 do SWZ. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był wykonany zgodnie ze wskazanymi w niniejszej dokumentacji wytycznymi (załącznik nr 17 do SWZ) i instrukcjami oraz stanowiącymi załącznik do SWZ standardami (załącznik nr 18 do SWZ) i projektowanymi postanowieniami umowy (załącznik nr 15 do SWZ). 6. Wszystkie dostawy będą realizowane wraz z rozładunkiem i załadunkiem, siłami i na koszt Wykonawcy oraz organizowanym przez niego transportem. 7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do bieżącej kontroli źródła pochodzenia transformatorów (producenta). 8. Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na warunkach opisanych w załączniku nr 15 do SWZ.
Interne Kennung: P/3/0002/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45222000 Oberbauarbeiten, außer Brücken, Tunneln, Schächten und Unterführungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45510000 Vermietung von Kranen mit Bedienungspersonal, 45520000 Vermietung von Maschinen für Erdbewegungen mit Bedienungspersonal, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45236000 Oberbauarbeiten, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45442000 Auftrag von Schutzanstrichen, 51000000 Installation (außer Software), 51100000 Installation von elektrischen und mechanischen Einrichtungen, 51900000 Installation von Lenk- und Steuersystemen, 51110000 Installation von elektrischen Einrichtungen, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71340000 Von Ingenieuren erbrachte Verbundleistungen, 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen, 71350000 Wissenschaftliche und technische Dienstleistungen im Ingenieurwesen, 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71354000 Kartografiedienste, 71355000 Vermessungsarbeiten, 71356000 Dienstleistungen im technischen Bereich, 71520000 Bauaufsicht, 71510000 Standortbegehung, 71540000 Bauverwaltungsleistungen, 71352000 Untergrunduntersuchungen
5. Los
Los: LOT-0001