2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Wykonanie dokumentacji projektowej, wraz z niezbędnymi opracowaniami i uzyskanie wszystkich wynikających z prawa uzgodnień i decyzji oraz nadzór autorski dla zadania pn.: Poprawa stosunków wodnych w zlewni rzeki Karwia Struga” w Nadleśnictwie Trzebież”
Beschreibung: ______________________________________________________________________________________________ (1) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu sporządzenie analizy, pełnej dokumentacji projektowo- kosztorysowej w tym uzyskanie wszystkich niezbędnych i ostatecznych opinii/uzgodnień/pozwoleń/ decyzji umożliwiających realizację, tj. wykonanie robót budowlanych wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robot budowlanych wykonywanych na podstawie sporządzonej dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego postępowania. ______________________________________________________________________________________________ (2) „Wykonanie dokumentacji projektowej, wraz z niezbędnymi opracowaniami i uzyskanie wszystkich wynikających z prawa uzgodnień i decyzji oraz nadzór autorski dla zadania pn.: Poprawa stosunków wodnych w zlewni rzeki Karwia Struga” w Nadleśnictwie Trzebież” – zwane dalej „Przedmiotem zamówienia” lub „dokumentacją projektową ______________________________________________________________________________________________ (3) Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 10 do SWZ, dalej „OPZ oraz wzór umowy stanowiący załącznik nr 5 do SWZ. --------------------------------------------------------------------------------- (4) Przynajmniej na pierwszej stronie każdego przygotowanego dokumentu w ramach Przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany będzie umieścić logotypy dot. związane ze współfinansowaniem środków z funduszy europejskich FEnIKS
Vorherige Bekanntmachung: 99330-2026
Interne Kennung: SA.270.3.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71313000 Umwelttechnische Beratung, 71313440 Dienstleistungen im Zusammenhang mit der Umweltfolgenabschätzung im Bau, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71520000 Bauaufsicht
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: (1) Sporządzona dokumentacja musi być zgodna z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcyjno- użytkowego (Dz. U. z 2021 r., poz. 2454) oraz Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowych kosztów prac projektowych oraz planowych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. z 2021 r, poz. 2458). _________________________________________________________________________________________________________________________________ (2) Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 10 do SWZ, dalej „OPZ”. na który składa się: I. OPZ będący załącznikiem nr 10 do SWZ; // II. wzór umowy, będący załącznikiem nr 5 do SWZ; // III. PODRĘCZNIK WDRAŻANIA PROJEKTU i założeniami do wskaźników MRN, będący załącznikiem nr 11 do SWZ // IV. Załączniki mapowe ________________________________________________________________________________________________________________________________________ (3) Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usług w dwóch Etapach wynikających z odstępu czasowego między wykonaniem dokumentacji, a realizacją robót budowlanych: 1. Etap I - opracowanie pełnej dokumentacji projektowo kosztorysowej wraz z uzyskaniem prawomocnych wymaganych prawem decyzji, w tym decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzeniem braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia robót, zgodnie z wymaganiami SWZ, w tym wzorem umowy (Załącznik nr 5 do SWZ) oraz pozostałymi dokumentami zamówienia; // 2.Etap II –pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych w oparciu o wykonaną ww. Dokumentację projektową przy czym:- planowany (orientacyjny) termin wykonania robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia to 31 marca 2028 r. Orientacyjny okres wykonania robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia wynosi 6 miesięcy. _______________________________________________________________________________________________________________________________________ (4) Wizja lokalna nie jest obowiązkowa. W przypadku chęci odbycia wizji lokalnej, należy zgłosić ten fakt Zamawiającemu z odpowiednim wyprzedzeniem. W przypadku dużej liczby Wykonawców chętnych do odbycia wizji lokalnej, Zamawiający zastrzega sobie możliwość ustalenia jednego terminu, o czym zawiadomi Wykonawców na stronie prowadzonego postępowania. // Uwaga: jeżeli Zamawiający wyznaczy termin odbycia wizji lokalnej to zastrzega, że w trakcie wizji lokalnej nie będą udzielane odpowiedzi na pytania wykraczające poza Opis przedmiotu zamówienia. Wizja lokalna będzie miała charakter pomocniczy dla sporządzenia Oferty. Wszelkie zapytania do treści SWZ należy zgłaszać za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, zgodnie z zasadami opisanymi w rozdziale 10 SWZ. _______________________________________________________________________________________________________________________________________ (5) Zgodnie z art. 99 ust. 4-6 PZP, w dokumentacji projektowej zabrania się opisywania materiałów i urządzeń za pomocą znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu -zasady równoważności opisano w SWZ _______________________________________________________________________________________________________________________________________ (6) Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. Niedopuszczalne jest powierzenie realizacji przedmiotu zamówienia w 100% podwykonawcom _______________________________________________________________________________________________________________________________________ (7) Zamawiający nie stawia wymogów w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 PZP. _______________________________________________________________________________________________________________________________________ (8) Zamawiający nie wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie , które będą wykonywały Przedmiot zamówienia. // Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 PZP, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności administracyjne i biurowe (jeżeli dotyczy), ponieważ wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (tekst jedn. 2025 poz. 277 ze zm.). Obowiązki i uprawnienia Zamawiającego i Wykonawcy związane z ww. wymogiem określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 5 do SWZ. _______________________________________________________________________________________________________________________________________ (9) Uzasadnienie braku podziału zamówienia na części został wskazany w SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.