See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Grupowe ubezpieczenie pracowników, współmałżonków lub partnerów życiowych i pełnoletnich dzieci pracowników Urzędu Miejskiego w Namysłowie oraz jednostek organizacyjnych Gminy Namysłów
Beschreibung: Zamówienie obejmuje grupowe ubezpieczenie pracowników współmałżonków lub partnerów życiowych i pełnoletnich dzieci pracowników Urzędu Miejskiego w Namysłowie oraz jednostek organizacyjnych Gminy Namysłów. Wymagania określone przez Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia: Zamawiający wymaga, aby Zamawiający (Ubezpieczający/Ubezpieczony) nie był zobowiązany do pokrywania strat Wykonawcy działającego w formie towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych przez wnoszenie dodatkowej składki, zgodnie z art. 111 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Wykonawca musi posiadać ogólne (szczególne) warunki ubezpieczenia, zwane dalej OWU, wszystkich ubezpieczeń określonych w przedmiocie zamówienia. Zamawiający wymaga wskazania przez Wykonawcę, którego oferta zostanie wybrana jako najwyżej oceniona, imienia i nazwiska wraz z danymi kontaktowymi: - osoby/osób wyznaczonej/ych przez Wykonawcę do współpracy z Zamawiającym w okresie realizacji zamówienia w zakresie czynności administracyjnych związanych z bieżącą obsługą (np. wystawianie dokumentów ubezpieczenia, wyjaśnianie płatności składek, przygotowywanie zaświadczeń), - osoby/osób wyznaczonej/ych przez Wykonawcę do współpracy z Zamawiającym w okresie realizacji zamówienia w zakresie nadzoru procesu obsługi i likwidacji szkód, przy czym osoby te należy wskazać w umowie o udzielenie zamówienia publicznego. Informacje o charakterze poufnym przekazywane Wykonawcom Zamawiający informuje, że załączniki nr 4 i 5 do SWZ zawierają informacje o charakterze poufnym. W związku z powyższym na podstawie art. 280 ust. 3 Zamawiający udostępni w/w załączniki tym Wykonawcom, którzy bezpośrednio zwrócą się ze stosowanym wnioskiem o udostępnienie informacji poufnych zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest przesłać podpisany wniosek za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnej pod adresem: https://namyslow.ezamawiajacy.pl/app/login bądź na adres e-mail: zamówienia@namyslow.eu. Zamawiający dopuszcza złożenie wniosku w formie elektronicznej, w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym bądź jako cyfrowe odwzorowanie wniosku podpisanego własnoręcznie. Wykonawcy, którym Zamawiający udostępnia informacje o charakterze poufnym zobowiązani są do: - wykorzystania tych informacji wyłącznie w celu przygotowania i złożenia oferty; - nieujawniania tych informacji, a w przypadku udostępnienia informacji o charakterze poufnym osobom trzecim do zobowiązania ich do zachowania poufności przekazanych informacji; -odpowiedniego zabezpieczenia przekazanych informacji o charakterze poufnym, co najmniej na poziomie standardów jakie Wykonawca stosuje do własnych informacji poufnych. Powyższe obowiązki Wykonawcy należy interpretować tak, że Wykonawca może ujawnić treść informacji poufnych wyłącznie swoim pracownikom, współpracownikom, osobom trzecim oraz innym podmiotom biorącym udział w czynnościach związanych bezpośrednio z udziałem Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego. Ujawniając informacje poufne Wykonawca zobowiązany jest poinformować o poufnym charakterze przekazywanych informacji oraz odebrać pisemne zobowiązanie do zachowania ich poufności. Powody niedokonania podziału: Zamówienie dotyczy ubezpieczenia grupowego na życie pracowników, współmałżonków lub partnerów życiowych oraz pełnoletnich dzieci pracowników. Głównym ryzykiem ubezpieczeniowym jest śmierć osoby ubezpieczonej. Pozostałe ryzyka będące przedmiotem zamówienia stanowią ryzyka (ubezpieczenia) dodatkowe i nie mogą zostać objęte ochroną bez włączenia do ochrony ubezpieczeniowej ryzyka (ubezpieczenia) głównego. Ponadto próby dokonania podziału niniejszego zamówienia na odrębne części nie jest racjonalne ze względów ekonomicznych, ponieważ rozdzielenie poszczególnych ubezpieczeń do odrębnych części spowodowałoby podwyższenie wysokości składki ubezpieczeniowej na osobę. Większość Wykonawców (Ubezpieczycieli), który prowadzą działalność ubezpieczeniową w ramach Działu I (Ubezpieczenia na życie) – zgodnie z ustawą z dnia 11 września o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej – posiadają w swojej ofercie produkty ubezpieczeniowe dotyczące ubezpieczeń (ryzyk) będących przedmiotem zamówienia i brak podziału zamówienia na części nie stanowi również ograniczenia w dostępności do niniejszego zamówienia dla poszczególnych Wykonawców. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w SWZ i ofercie.
Vorherige Bekanntmachung: 244333-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66511000 Lebensversicherungen, 66512200 Krankenversicherung (Pflichtversicherung)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Grupowe ubezpieczenie pracowników, współmałżonków lub partnerów życiowych i pełnoletnich dzieci pracowników Urzędu Miejskiego w Namysłowie oraz jednostek organizacyjnych Gminy Namysłów.
Beschreibung: Zamówienie obejmuje grupowe ubezpieczenie pracowników współmałżonków lub partnerów życiowych i pełnoletnich dzieci pracowników Urzędu Miejskiego w Namysłowie oraz jednostek organizacyjnych Gminy Namysłów. Wymagania określone przez Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia: Zamawiający wymaga, aby Zamawiający (Ubezpieczający/Ubezpieczony) nie był zobowiązany do pokrywania strat Wykonawcy działającego w formie towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych przez wnoszenie dodatkowej składki, zgodnie z art. 111 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Wykonawca musi posiadać ogólne (szczególne) warunki ubezpieczenia, zwane dalej OWU, wszystkich ubezpieczeń określonych w przedmiocie zamówienia. Zamawiający wymaga wskazania przez Wykonawcę, którego oferta zostanie wybrana jako najwyżej oceniona, imienia i nazwiska wraz z danymi kontaktowymi: - osoby/osób wyznaczonej/ych przez Wykonawcę do współpracy z Zamawiającym w okresie realizacji zamówienia w zakresie czynności administracyjnych związanych z bieżącą obsługą (np. wystawianie dokumentów ubezpieczenia, wyjaśnianie płatności składek, przygotowywanie zaświadczeń), - osoby/osób wyznaczonej/ych przez Wykonawcę do współpracy z Zamawiającym w okresie realizacji zamówienia w zakresie nadzoru procesu obsługi i likwidacji szkód, przy czym osoby te należy wskazać w umowie o udzielenie zamówienia publicznego. Informacje o charakterze poufnym przekazywane Wykonawcom Zamawiający informuje, że załączniki nr 4 i 5 do SWZ zawierają informacje o charakterze poufnym. W związku z powyższym na podstawie art. 280 ust. 3 Zamawiający udostępni w/w załączniki tym Wykonawcom, którzy bezpośrednio zwrócą się ze stosowanym wnioskiem o udostępnienie informacji poufnych zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest przesłać podpisany wniosek za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnej pod adresem: https://namyslow.ezamawiajacy.pl/app/login bądź na adres e-mail: zamówienia@namyslow.eu. Zamawiający dopuszcza złożenie wniosku w formie elektronicznej, w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym bądź jako cyfrowe odwzorowanie wniosku podpisanego własnoręcznie. Wykonawcy, którym Zamawiający udostępnia informacje o charakterze poufnym zobowiązani są do: - wykorzystania tych informacji wyłącznie w celu przygotowania i złożenia oferty; - nieujawniania tych informacji, a w przypadku udostępnienia informacji o charakterze poufnym osobom trzecim do zobowiązania ich do zachowania poufności przekazanych informacji; -odpowiedniego zabezpieczenia przekazanych informacji o charakterze poufnym, co najmniej na poziomie standardów jakie Wykonawca stosuje do własnych informacji poufnych. Powyższe obowiązki Wykonawcy należy interpretować tak, że Wykonawca może ujawnić treść informacji poufnych wyłącznie swoim pracownikom, współpracownikom, osobom trzecim oraz innym podmiotom biorącym udział w czynnościach związanych bezpośrednio z udziałem Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego. Ujawniając informacje poufne Wykonawca zobowiązany jest poinformować o poufnym charakterze przekazywanych informacji oraz odebrać pisemne zobowiązanie do zachowania ich poufności. Powody niedokonania podziału: Zamówienie dotyczy ubezpieczenia grupowego na życie pracowników, współmałżonków lub partnerów życiowych oraz pełnoletnich dzieci pracowników. Głównym ryzykiem ubezpieczeniowym jest śmierć osoby ubezpieczonej. Pozostałe ryzyka będące przedmiotem zamówienia stanowią ryzyka (ubezpieczenia) dodatkowe i nie mogą zostać objęte ochroną bez włączenia do ochrony ubezpieczeniowej ryzyka (ubezpieczenia) głównego. Ponadto próby dokonania podziału niniejszego zamówienia na odrębne części nie jest racjonalne ze względów ekonomicznych, ponieważ rozdzielenie poszczególnych ubezpieczeń do odrębnych części spowodowałoby podwyższenie wysokości składki ubezpieczeniowej na osobę. Większość Wykonawców (Ubezpieczycieli), który prowadzą działalność ubezpieczeniową w ramach Działu I (Ubezpieczenia na życie) – zgodnie z ustawą z dnia 11 września o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej – posiadają w swojej ofercie produkty ubezpieczeniowe dotyczące ubezpieczeń (ryzyk) będących przedmiotem zamówienia i brak podziału zamówienia na części nie stanowi również ograniczenia w dostępności do niniejszego zamówienia dla poszczególnych Wykonawców. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w SWZ i ofercie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku Nr 4 – Program Ubezpieczenia
Interne Kennung: IiZP.271.72.2026.AD