382457-2026 - Ergebnis
Polen – Finanzierungs-Leasing – „Dostawa fabrycznie nowej ładowarki kołowej czołowo-przegubowej z ramieniem typu „High-Lift” w formie leasingu operacyjnego”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Dostawa fabrycznie nowej ładowarki kołowej czołowo-przegubowej z ramieniem typu „High-Lift” w formie leasingu operacyjnego”
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w: 1) Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ (dalej: „OPZ”); 2) Istotnych postanowieniach umownych stanowiących załącznik nr 3 do SWZ (dalej: „IPU”). 2. Zamawiający opisując przedmiot zamówienia posłużył się następującymi kodami oraz nazwami określonymi we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV): 66114000-2 Usługi leasingu operacyjnego 43250000-0 Ładowarki czołowe 43261100-1 Ładowarki mechaniczne 43300000-6 Maszyny i sprzęt budowlany 3. Ubezpieczenie przedmiotu zamówienia leży po stronie Zamawiającego. 4. Zamawiający informuje, że przedmiot leasingu zostanie ubezpieczony zgodnie ze standardami rynkowymi w zakresie: a) specjalistycznego ubezpieczenia maszyn budowlanych, gdzie zakresem będą objęte wszelkie szkody polegające na utracie przedmiotu ubezpieczenia, jego uszkodzeniu lub zniszczeniu wskutek nagłej, nieprzewidzianej i niezależnej od ubezpieczającego przyczyny (CASCO MASZYN CPM). b) obowiązkowego ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC ppm). 5. Zamawiający potwierdza wskazanie w zawartych umowach ubezpieczenia jako Ubezpieczonego, Finansującego będącego właścicielem pojazdu.
Vorherige Bekanntmachung227283-2026
Interne Kennung3/3/2026/ładowarka
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensWymagania techn. dot. ładowarki (parametry niezbędne do spełnienia) 1. Pochodzenie podzespołów: podstawowe podzespoły takie jak: silnik, skrzynia biegów, rama przegubowa, układ hydrauliczny, układ napędowy oraz mosty napędowe powinny być wyprodukowane przez producenta maszyny. 2. Masa eksploatacyjna maszyny: z ewentualną dodatkową przeciwwagą, na oponach L5, bez wypełnienia łyżki w granicach 17 000 – 19 500 kg. 3. Wysokość do sworznia przegubu łyżki: min. 4 500mm. 4. Sprzęt wyposażony w łyżkę do odpadów: o poj. 3,8-4,0 m3 z przykręcaną krawędzią tnącą (wymienny lemiesz dwustronny) i posiadającą 2 kratki prześwitowe dla poprawienia widoczności w kierunku jazdy do przodu (gęstość odpadów do 800 kg/m3). 5. Wyklucza się zastosowanie łyżki o dużej wysokości zrzutu. 6. Sposób mocowania łyżki: za pośrednictwem szybkozłącza hydraulicznego. 7. Maszyna ewentualnie wyposażona w odpowiednie przeciwciężary. 8. Prędkość jazdy w przód i tył: min. 38 km/h. 9. Silnik:  wysokoprężny, z wtryskiem bezpośrednim Common Rail, turbodoładowany,  moc użyteczna: min. 120 kW,  pojemność skokowa: maks. 7 100 cm³,  spełniający normę emisji spalin EU Stage V lub nowszą,  chłodzony cieczą,  posiadający chłodzenie powietrza doładowującego,  wentylator chłodnicy z funkcją automatycznej zmiany kierunku obrotu,  f-cja automatycznego wyłączenia silnika,  wstępny filtr powietrza,  pełno-przepływowy filtr paliwa z separatorem wody,  układ elektryczny 24 V,  główny wyłącznik akumulatorów. 10. Ukł. hydrauliczny:  ciśnienie robocze pompy hydraulicznej min. 285 kg/cm2. 11. Napęd i podwozie: - ukł. napędowy hydrostat.y lub hydrokinet. z funkcją zmiany kierunku jazdy pod pełnym obciążeniem, - mosty napędowe: przedni i tylni wzmocnione o ograniczonym poślizgu wew. oraz blokadą typu LSD lub w pełni obciążone półosie z planetarnymi przekładniami redukcyjnymi w piastach i żeliwnymi obudowami. Stały przedni most i oscylacyjny tylny most. 100% blokada mechanizmu różnicowego na przednim moście. - ukł. napędu na 4 koła, - ukł. przeciwpoślizgowy, - automatyczny, centralny układ smarowania, - ukł. amortyzacji ramion łyżki, - automatyczna f-cja poziomowania łyżki, - minimalny prześwit pod maszyną – 410 mm, - przednie błotniki, - pełne błotniki tylnych kół, - opony bezdętkowe, twarde, odporne na ścieranie – L5 (skalne), tzw. marki premium. 12. Kabina i komfort pracy:  kabina spełniająca europejskie normy: ROPS – ISO 3471 lub równoważne i FOPS – ISO 3449 lub równoważne ,  kabina 1os.,  kabina nadciśnieniowa, posiadająca obieg powietrza wyposażony w filtr przeciwpyłowy,  automat. klimatyz.,  poziom hałasu w kabinie: maksymalnie 69 dB(A),  fotel operatora podgrzewany, z zawieszeniem pneumatycznym,  pas bezpieczeństwa. 13. Bezpieczeństwo i widoczność:  wyposażona w monitor połączony z kamerą cofania,  2 światła robocze z przodu i z tyłu kabiny,  2 halogenowe reflektory główne z przodu kabiny,  światło cofania,  sygnał dźwiękowy cofania,  dodatkowe oświetlenie na kabinie – 1 żółte, pulsacyjne światło ostrzegawcze. 14. Sterowanie i wyposażenie kabiny:  regulowana kolumna kierownicy,  sterowanie osprzętem roboczym poprzez joystick wielofunkcyjny,  przednia szyba laminowana z wycieraczką,  krata na przedniej szybie,  lusterka boczne podgrzewane i regulowane elektrycznie,  2 gniazdka elektryczne 12V (akceptowalne również USB),  zainstalowane radio,  zainstalowane radio CB,  opisy na urządzeniu oraz menu wyświetlaczy na tablicy wskaźników w jęz. polskim lub piktogramy,  fabryczny system zdalnego monitoringu pracy maszyny uwzględniający: czas pracy, wydajność pracy, pozycjonowanie, realne spalanie, autodiagnostykę. 15. Wyposażenie dodatkowe w ramach dostawy:  gaśnica,  apteczka,  trójkąt ostrzegawczy,  2 kliny,  zestaw narzędzi (klucz do kół, podstawowe klucze i wkrętaki umożliwiające wykonanie obsługi codziennej),  lampa ostrzegawcza. 2) Warunki dostawy, gwarancji, serwisu i utrzymania (w cenie dostawy ładowarki) 1. Dostawa i koszty logistyczne: cena dostawy maszyny obejmuje wszelkie koszty związane z realizacją dostawy, w tym w szczególności koszty załadunku i rozładunku, tranzytu/transportu, ubezpieczenia w transporcie, a także wszelkie koszty celne (jeżeli wystąpią). 2. Rękojmia i gwarancja:  rękojmia i gwarancja bez wyłączeń na dostarczoną ładowarkę – min. 24 miesiące z limitem przebiegu co najmniej 3 000 mth, w zależności co nastąpi szybciej,  okres liczony od daty podpisania przez Zamawiającego końcowego protokołu odbioru przedmiotu dostawy,  gwarancja musi zapewniać wszelkie naprawy i usuwanie wszystkich usterek powstałych w okresie gwarancyjnym, z wyjątkiem uszkodzeń mechanicznych spowodowanych przez Zamawiającego, które zostaną usunięte na koszt Zamawiającego. 3. Przeglądy do 4 000 mth: w cenie należy uwzględnić koszt przeglądów do 4 000 mth zgodnie z instrukcją obsługi maszyny; 4. Koszty serwisów/przeglądów w cenie: w cenie należy uwzględnić koszty wszystkich serwisów i przeglądów zgodnie z DTR i instrukcją eksploatacji maszyny przez autoryzowany serwis producenta (w zakresie wymaganym dla zachowania gwarancji producenta). Koszty serwisów i przeglądów powinny zawierać wszelkie koszty, które są celowe i niezbędne dla prawidłowego ich wykonania. 5. Dokumentacja: wszelka dokumentacja dot. przedm. zam. powinna być dostarczona Zam. w jęz. polskim lub z tłumaczeniem na jęz. polski. 6. Dostępność serwisu / czas reakcji:  reakcja serwisu (rozumiana jako co najmniej kontakt z Zam., przyjazd serwisu do siedziby Zam., oględziny, diagnoza, wskazanie sposobu usunięcia usterki oraz przystąpienie do naprawy, albo rozpoczęcie czynności zmierzających bezpośrednio do jej wykonania) do 24h (poniedziałek–piątek, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy) od zgłoszenia awarii,  max termin usunięcia usterki wynosi do 10 dni kalendarzowych (z zastrzeżeniem zapisów IPU).
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66114000 Finanzierungs-Leasing
Zusätzliche Einstufung (cpv): 43250000 Frontschaufellader, 43261100 Schaufellader, 43300000 Baugerät
5. Los
LosLOT-0001