2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej do budynku Urzędu Miasta Nowy Targ, oświetlenia ulicznego i jednostek Gminy Miasto Nowy Targ w okresie od 1 lipca 2026r. do 30 czerwca 2027r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do budynku Urzędu Miasta Nowy Targ, oświetlenia ulicznego i jednostek Gminy Miasto Nowy Targ w okresie od 1 lipca 2026r. do 30 czerwca 2027r. 2. Szczegółowe dane dotyczące dostawy energii elektrycznej i sposobu jej wykonania: 1/ zakres zamówienia obejmuje dostawę energii w ilości około 4 178 067 kWh, 2/ wskazane zużycie ma charakter szacunkowy i orientacyjny, który służy jedynie wycenie, a następnie porównaniu ofert, a w konsekwencji nie stanowi zobowiązania zamawiającego do zakupu energii elektrycznej w podanej ilości, która może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu w okresie realizacji umowy, a rozliczenie następować będzie na podstawie faktycznego zużycia energii elektrycznej w obiektach, zgodnie ze wskazaniami liczników, 3/ szacunkowe zużycie energii elektrycznej w wyżej wymienionym okresie, moce umowne, taryfy dla poszczególnych obiektów oraz ich charakterystyka zostały wskazane w zestawieniu, które stanowi załącznik nr 2 i 3 do niniejszej SWZ, 4/ ilość punktów poboru energii elektrycznej, zamówione moce umowne mogą ulec zmianie, zmiany będą wprowadzane w formie aneksu do umowy, 5/ zwiększenie punktów poboru lub zmiana grupy taryfowej możliwe jest jedynie w obrębie grup taryfowych, które zostały ujęte w SWZ oraz wycenione w formularzu ofertowym wykonawcy, 6/ zamawiający posiada obecnie zawarte umowy na sprzedaż energii elektrycznej zgodnie z zestawieniem załącznik nr 2 i 3 do niniejszej SWZ, 7/ dostarczana przez wykonawcę energia elektryczna musi spełniać wymagania określone w obowiązujących przepisach, w szczególności ustawie Prawo energetyczne (Prawo energetyczne (tj. Dz. U. 2024 poz. 266) oraz aktach wykonawczych wydanych na jej podstawie, jak i innych związanych z nimi aktach obowiązującego prawa oraz polskimi normami, 8/ po zakończeniu postępowania zamawiający przekaże wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana, wszelkie dane niezbędne do przeprowadzenia przez wykonawcę zmiany sprzedawcy, 9/ zamawiający udzieli wykonawcy stosownego pełnomocnictwa do zgłoszenia w imieniu zamawiającego zawartej umowy sprzedaży energii elektrycznej do OSD oraz wykonania czynności niezbędnych do przeprowadzenia procesu zmiany sprzedawcy u OSD, 10/ termin płatności z tytułu realizacji przedmiotu zamówienia nie będzie krótszy niż 14 dni od daty dostarczenia prawidłowo wystawionej, nie częściej niż raz w miesiącu, faktury, ze wskazaniem punktu odbioru i ilości zużycia energii elektrycznej i dostarczenia jej na adres korespondencyjny odbiorcy (wskazany w umowie), 11/ termin dostarczenia odbiorcy prawidłowo wystawionej faktury lub faktur VAT ustala się na nie mniej niż 14 dni przed terminem zapłaty określonym na fakturze. W razie niezachowania tego terminu, termin płatności wskazany w fakturze VAT zostanie automatycznie przedłużony o czas opóźnienia, 12/ rozliczenia odbywać się będą na podstawie rzeczywistego zużycia energii elektrycznej (wyklucza się stosowanie rat planowych, faktur prognoz, faktur szacunkowych) w danym okresie rozliczeniowym wg ceny jednostkowej wynikającej z oferty wykonawcy, 13/ cena jednostkowa netto sprzedaży energii elektrycznej jest zgodna ze złożoną oferta, 14/ cena jednostkowa brutto może ulec zmianie jedynie w przypadku ustawowej zmiany stawki podatku od towarów i usług VAT, podatku akcyzowego lub zmiany ogólnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności zmiany Ustawy Prawo Energetyczne, Ustawy o efektywności energetycznej lub przepisów wykonawczych wprowadzających dodatkowe obowiązki związane z zakupem praw majątkowych lub certyfikaty dotyczące efektywności energetycznej. Ceny energii elektrycznej zostają powiększone o kwotę wynikającą z obowiązków nałożonych właściwymi przepisami, od dnia ich wejścia w życie, bez konieczności sporządzenia aneksu do umowy, 15/ wymagane jest posiadanie przez wykonawcę, umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (TAURON Dystrybucja S. A. ul. Podgórska 25A, 31-035 Kraków) na świadczenie usług dystrybucyjnych na obszarze, na którym znajduje się miejsce odbioru energii elektrycznej – w przypadku wykonawców nie będących właścicielami sieci dystrybucyjnej, 16/ w przypadku gdy zmiana parametrów dystrybucyjnych wiązać się będzie z koniecznością ponoszenia dodatkowych opłat zgodnie z taryfą OSD Zamawiający zobowiązany będzie do ich uiszczenia. 17/ zamawiający oświadcza, że jest nabywcą końcowym w rozumieniu przepisów ustawy o podatku akcyzowym, 18/ wykonawca odpowiedzialny będzie za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia, za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia, 19/ wymagana jest należyta staranność przy realizacji zamówienia, rozumiana jako staranność profesjonalisty w działalności objętej przedmiotem niniejszego zamówienia. 20/ na następujących obiektach znajduje się mikro-instalacja fotowoltaiczna, które są przyłączone do sieci elektroenergetycznej o mocy: a/ Szkoła Podstawowa Nr 1, Pl. Słowackiego 14, moc 20,02 kWp, b/ Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Kopernika 28, moc 20,02 kWp, c/ Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Św Brata Alberta 35, moc 20,02 kWp,. d/ Szkoła Podstawowa Nr 5, ul Orkana 17, moc 20,02 kWp, e/ Szkoła Podstawowa Nr 6, os. Na Skarpie 11, moc 10,01 kWp, f/ Szkoła Podstawowa Nr 11, Pl. Evry 3, moc 20,02 kWp, g/ Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 1, ul. Kowaniec 125a, moc 20,02 kWp, h/ Przedszkole Nr 4, os. Bór 11, moc 20,02 kWp, i/ Miejska Hala Lodowa, Parkowa 14, moc 46 kWp, j/ Miejskie Centrum Kultury, al. 1000-lecia 37, moc 5 kWp, k/ Pływalnia Miejska, Plac Evry 4, moc 50 kWp. Z tych instalacji nadwyżki energii elektrycznej będą wprowadzane do sieci dystrybucyjnej. Instalacje są przedmiotem odrębnych umów na sprzedaż energii elektrycznej wytwarzanej w mikro-instalacji. Pozostałe informacje zostały zawarte w SWZ
Vorherige Bekanntmachung: 228182-2026
Interne Kennung: ZP.271.17.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do budynku Urzędu Miasta Nowy Targ, oświetlenia ulicznego i jednostek Gminy Miasto Nowy Targ w okresie od 1 lipca 2026r. do 30 czerwca 2027r. 2. Szczegółowe dane dotyczące dostawy energii elektrycznej i sposobu jej wykonania: 1/ zakres zamówienia obejmuje dostawę energii w ilości około 4 178 067 kWh, 2/ wskazane zużycie ma charakter szacunkowy i orientacyjny, który służy jedynie wycenie, a następnie porównaniu ofert, a w konsekwencji nie stanowi zobowiązania zamawiającego do zakupu energii elektrycznej w podanej ilości, która może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu w okresie realizacji umowy, a rozliczenie następować będzie na podstawie faktycznego zużycia energii elektrycznej w obiektach, zgodnie ze wskazaniami liczników, 3/ szacunkowe zużycie energii elektrycznej w wyżej wymienionym okresie, moce umowne, taryfy dla poszczególnych obiektów oraz ich charakterystyka zostały wskazane w zestawieniu, które stanowi załącznik nr 2 i 3 do niniejszej SWZ, 4/ ilość punktów poboru energii elektrycznej, zamówione moce umowne mogą ulec zmianie, zmiany będą wprowadzane w formie aneksu do umowy, 5/ zwiększenie punktów poboru lub zmiana grupy taryfowej możliwe jest jedynie w obrębie grup taryfowych, które zostały ujęte w SWZ oraz wycenione w formularzu ofertowym wykonawcy, 6/ zamawiający posiada obecnie zawarte umowy na sprzedaż energii elektrycznej zgodnie z zestawieniem załącznik nr 2 i 3 do niniejszej SWZ, 7/ dostarczana przez wykonawcę energia elektryczna musi spełniać wymagania określone w obowiązujących przepisach, w szczególności ustawie Prawo energetyczne (Prawo energetyczne (tj. Dz. U. 2024 poz. 266) oraz aktach wykonawczych wydanych na jej podstawie, jak i innych związanych z nimi aktach obowiązującego prawa oraz polskimi normami, 8/ po zakończeniu postępowania zamawiający przekaże wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana, wszelkie dane niezbędne do przeprowadzenia przez wykonawcę zmiany sprzedawcy, 9/ zamawiający udzieli wykonawcy stosownego pełnomocnictwa do zgłoszenia w imieniu zamawiającego zawartej umowy sprzedaży energii elektrycznej do OSD oraz wykonania czynności niezbędnych do przeprowadzenia procesu zmiany sprzedawcy u OSD, 10/ termin płatności z tytułu realizacji przedmiotu zamówienia nie będzie krótszy niż 14 dni od daty dostarczenia prawidłowo wystawionej, nie częściej niż raz w miesiącu, faktury, ze wskazaniem punktu odbioru i ilości zużycia energii elektrycznej i dostarczenia jej na adres korespondencyjny odbiorcy (wskazany w umowie), 11/ termin dostarczenia odbiorcy prawidłowo wystawionej faktury lub faktur VAT ustala się na nie mniej niż 14 dni przed terminem zapłaty określonym na fakturze. W razie niezachowania tego terminu, termin płatności wskazany w fakturze VAT zostanie automatycznie przedłużony o czas opóźnienia, 12/ rozliczenia odbywać się będą na podstawie rzeczywistego zużycia energii elektrycznej (wyklucza się stosowanie rat planowych, faktur prognoz, faktur szacunkowych) w danym okresie rozliczeniowym wg ceny jednostkowej wynikającej z oferty wykonawcy, 13/ cena jednostkowa netto sprzedaży energii elektrycznej jest zgodna ze złożoną oferta, 14/ cena jednostkowa brutto może ulec zmianie jedynie w przypadku ustawowej zmiany stawki podatku od towarów i usług VAT, podatku akcyzowego lub zmiany ogólnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności zmiany Ustawy Prawo Energetyczne, Ustawy o efektywności energetycznej lub przepisów wykonawczych wprowadzających dodatkowe obowiązki związane z zakupem praw majątkowych lub certyfikaty dotyczące efektywności energetycznej. Ceny energii elektrycznej zostają powiększone o kwotę wynikającą z obowiązków nałożonych właściwymi przepisami, od dnia ich wejścia w życie, bez konieczności sporządzenia aneksu do umowy, 15/ wymagane jest posiadanie przez wykonawcę, umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (TAURON Dystrybucja S. A. ul. Podgórska 25A, 31-035 Kraków) na świadczenie usług dystrybucyjnych na obszarze, na którym znajduje się miejsce odbioru energii elektrycznej – w przypadku wykonawców nie będących właścicielami sieci dystrybucyjnej, 16/ w przypadku gdy zmiana parametrów dystrybucyjnych wiązać się będzie z koniecznością ponoszenia dodatkowych opłat zgodnie z taryfą OSD Zamawiający zobowiązany będzie do ich uiszczenia. 17/ zamawiający oświadcza, że jest nabywcą końcowym w rozumieniu przepisów ustawy o podatku akcyzowym, 18/ wykonawca odpowiedzialny będzie za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia, za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia, 19/ wymagana jest należyta staranność przy realizacji zamówienia, rozumiana jako staranność profesjonalisty w działalności objętej przedmiotem niniejszego zamówienia. 20/ na następujących obiektach znajduje się mikro-instalacja fotowoltaiczna, które są przyłączone do sieci elektroenergetycznej o mocy: a/ Szkoła Podstawowa Nr 1, Pl. Słowackiego 14, moc 20,02 kWp, b/ Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Kopernika 28, moc 20,02 kWp, c/ Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Św Brata Alberta 35, moc 20,02 kWp,. d/ Szkoła Podstawowa Nr 5, ul Orkana 17, moc 20,02 kWp, e/ Szkoła Podstawowa Nr 6, os. Na Skarpie 11, moc 10,01 kWp, f/ Szkoła Podstawowa Nr 11, Pl. Evry 3, moc 20,02 kWp, g/ Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 1, ul. Kowaniec 125a, moc 20,02 kWp, h/ Przedszkole Nr 4, os. Bór 11, moc 20,02 kWp, i/ Miejska Hala Lodowa, Parkowa 14, moc 46 kWp, j/ Miejskie Centrum Kultury, al. 1000-lecia 37, moc 5 kWp, k/ Pływalnia Miejska, Plac Evry 4, moc 50 kWp. Z tych instalacji nadwyżki energii elektrycznej będą wprowadzane do sieci dystrybucyjnej. Instalacje są przedmiotem odrębnych umów na sprzedaż energii elektrycznej wytwarzanej w mikro-instalacji. Pozostałe informacje zostały zawarte w SWZ.