2. Verfahren
Verfahren
Titel: Aanstellen ontwerper campus De Witte Mol
Beschreibung: Voorwerp van deze diensten: Aanstellen ontwerper campus De Witte Mol. De Witte Mol nam in 1999 4 tweewoonsten (in totaal 8 leefgroepen met elk 8 slaapkamers) in gebruik voor de huisvesting van zo'n 70 zorggebruikers, allen met een hoge ondersteuningsnood. De gebouwen zijn momenteel onvoldoende aangepast en futureproof om nog lang in te wonen. In 2004 werd er een studioproject gebouwd voor 10 personen met een NAH (niet-aangeboren handicap). Hun zorgnood nam intussen ook aanzienlijk toe, waardoor deze (toen vooruitstrevende) woonvorm niet meer heel geschikt is. Daarenboven is de ligging van de verschillende gebouwen ten opzichte van elkaar niet ideaal om de goede samenwerking tussen de verschillende leefgroepen te bevorderen. Gezien krapte in personeelsbestand is het nuttig om woningen aan elkaar te koppelen, en daarbij mogelijk functies te laten delen, opdat personeel flexibel in de verschillende leefgroepen kan inspringen. De gebouwen zouden ideaal gezien gegroepeerd zijn per team (enkele bij elkaar passende leefgroepen). Enkele jaren geleden dacht een projectteam hier reeds grondig over na. Hun aanbevelingen dienen nu in de praktijk omgezet te worden. Concreet zal er een structuurschets voor de gehele campus van dienstencentrum De Witte Mol dienen te worden opgezet waarbij de huidige tweewoonsten in fases vervangen worden door nieuwe gebouwen die voldoen aan de vigerende normen van VIPA en rekening houdend met de richtlijnen van de afdeling Natuur en Bos (zie kaartje met principe als bijlage). Op dit moment denken wij dat 3 gebouwen (of gebouwengroepen) voorzien moeten worden, waarvan er enkel voor fase 1 (glasparel) goedkeuring van het bestuursorgaan is voor realisatie. De realisatie van de overige 2 gebouwen (fase 2 en 3) zijn onzeker en moeten dus kunnen evolueren in de tijd ifv voortschrijdend inzicht en/of wijzigingen in het zorglandschap. Gezien de beperkte mogelijkheid tot extra ontbossing dient fase 1, bij voorkeur, te worden voorzien op de plaats van de huidige leefgroepen. Om dit mogelijk te maken werd intussen een 2-woonst verbouwd (waar vroeger onze gedragsgroepen woonden - zij zijn reeds verhuisd naar een aangepast gebouw). Deze zal als tijdelijke woning dienen tijdens de verschillende bouwwerken. Concreet is bouwteam “glasparel” opgestart om het geheel aan noden in kaart te brengen: 1/ fase 1: team glasparel - voor doelgroep ernstig diep mentaal met zware medische zorgen en ouder wordende zorggebruikers. Hier komen 18 zorggebruikers wonen. Er moet voldoende ruimte zijn voor hulpmiddelen en materialen. Er zullen ook een 2-tal logeerkamers voorzien worden en plaats voor 4 zorggebruikers in dagbesteding. Er wordt VIPA aangevraagd voor dit project. Qua m² denken we aan 45 m² voor wonen en collectieve zorgondersteuning voor 18 zorggebruikers. De logeerkamers zullen zo'n 20 m² zijn (incl. sanitair). Voor dagopvang moet minimaal 15 m² per gebruiker voorzien worden. Daarnaast rekenen we zo'n 35% van deze oppervlakte voor gangen, bergingen en andere niet-zorglokalen. De ontwerpopdracht van dit gebouw maakt deel uit van de opdracht. 2/ fase 2: team arenah - voor doelgroep NAH op terrein. Dit deel van het project is (nog) niet goedgekeurd door het bestuursorgaan en moet kunnen evolueren in de tijd ifv het zorglandschap. De ontwerpopdracht van dit gebouw maakt geen deel uit van de opdracht. 3/ fase 3: team zandpoort - voor doelgroep ernstig diep mentaal met nood aan activatie in balans met rust. Dit deel van het project is (nog) niet goedgekeurd door het bestuursorgaan en moet kunnen evolueren in de tijd ifv het zorglandschap. De ontwerpopdracht van dit gebouw maakt geen deel uit van de opdracht. Deze opdracht omvat: - het opmaken van de ruimtelijke structuurschets voor de volledige campus Voor het opmaken van de ruimtelijke structuurschets wordt een basisprijs ingediend, en er wordt een prijs opgegeven per gevraagde herwerking (maximaal 3 herwerkingen). - de volledige ontwerpopdracht voor de realisatie van het eerste gebouw (team glasparel)
Interne Kennung: PPP0YE-400/6003/AB/2025/301
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: AB/2025/301_1