2. Verfahren
Verfahren
Titel: Prořezávky a kácení stromů a frézování pařezů na pozemcích ve vlastnictví a správě statutárního města České Budějovice (oblast České Budějovice - západ, oblast České Budějovice – východ)
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je údržba dřevin – prořezávky a kácení stromů, frézování pařezů, údržba keřů a provádění ostatních prací nespecifikovaných na pozemcích ve vlastnictví a správě statutárního města České Budějovice v oblastech České Budějovice – západ a České Budějovice – východ. Veřejná zakázka je v souladu s § 35 a § 101 zákona rozdělena na části: I. část - oblast České Budějovice - západ II. část - oblast České Budějovice - východ. Zadavatel v souladu s § 101 odst. 2 zákona stanovil, že dodavatelé jsou oprávněni podat nabídku pouze na jednu část veřejné zakázky. Všechny požadované zásahy prováděné na dřevinách budou splňovat Národní arboristické standardy AOPK ČR. Předmět plnění veřejné zakázky je vymezen závazným vzorem smlouvy o poskytování služeb včetně příloh, který tvoří přílohu zadávací dokumentace.
Interne Kennung: 25085
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77341000 Baumschnitt
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: část I. – oblast České Budějovice - západ
Beschreibung: Kácení – kácení listnatých a jehličnatých stromů, odvětvení, rozřezání na metrová polena a rozštípání zdravých polen s průměrem větším než 30 cm, odvoz na městem určenou deponii, ekologická likvidace odpadu. Kácení stromů ve ztížených podmínkách – kácení prováděné v ochranném pásmu nadzemních inženýrských sítí, v uličním stromořadí, v blízkosti stavby, v zapojených porostech (nesmí zde dojít k poškození ostatních stromů během kácení). Dále v místech, kde nelze vyloučit veřejnost, provoz dopravy nebo výrobní činnosti. Platí také pro kácení vyhnilých stromů. Odstranění pařezů – likvidace pařezu do hloubky 20 cm pod úroveň terénu včetně odstranění kořenových náběhů, zasypání jámy, zhutnění, osetí travním osivem a ekologická likvidace vzniklého odpadu. Odstranění pařezů ve ztížených podmínkách – likvidace pařezu do hloubky 20 cm pod úroveň terénu včetně odstranění kořenových náběhů, zasypání jámy, zhutnění, osetí travním osivem v ochranném pásmu podzemních inženýrských sítí nebo v uličním stromořadí nebo v korytě vodoteče či v blízkosti stavby, která nesmí být odstraňováním pařezu poškozena. Dále v místech, kde nelze vyloučit veřejnost, provoz dopravy nebo výrobní činnosti, ekologická likvidace vzniklého odpadu. Zdravotní řez (S-RZ) – odstranění větví suchých, poškozených, zlomených, provozně nebezpečných, odumírajících, napadených chorobami a škůdci, zahušťujících korunu, křížících se. Ošetření tlakových větvení, pahýlů a výmladků, ekologická likvidace vzniklého odpadu. Bezpečnostní řez (S-RB) – odstranění suchých, mechanicky poškozených či zlomených větví, odstranění výmladků, ekologická likvidace vzniklého odpadu. Výchovný řez (S-RV) – formace koruny do habitu příslušného pro taxon či funkční typ, ekologická likvidace vzniklého odpadu. Redukční řezy lokální (S-RL) – jedná se o skupinu redukčních řezů směrem k překážce z důvodu stabilizace a úpravy průjezdního (4,2 – 4,8 m) či průchozího (2,5 m) profilu, ekologická likvidace vzniklého odpadu. Do redukčních řezů lokálních patří: - Lokální redukce směrem k překážce (S-RLSP) - Lokální redukce z důvodu stabilizace (S-RLLR) - Úprava průjezdního profilu (S-RLPV) - Úprava průchozího profilu (S-RLPV) Obvodová redukce (S-RO) – řez prováděný za účelem zmenšení plochy koruny a snížení těžiště stromu, ekologická likvidace vzniklého odpadu. Stabilizační řezy – řez prováděný za účelem redukce velikosti koruny s cílem snížit riziko vývratu, zlomu kmene či celkového rozpadu koruny u stromů s narušenou stabilitou. Do stabilizačních řezů patří: - Sesazovací řez (S-RS) - Stabilizace sekundární koruny (S-SSK) - Tvarovací řezy Hlavový řez (S-RTHL) – zkrácení koruny těsně nad kosterním větvením, ekologická likvidace vzniklého odpadu. Řez na čípek (S-RTPP) – jednoleté výhony jsou zkráceny na 3 očka, ekologická likvidace vzniklého odpadu. Odstranění výmladků (OV) – odstranění výhonů na kmeni a u paty kmenu, ekologická likvidace vzniklého odpadu. Radikální zmlazení keřového patra – odborné snížení keřů včetně odstranění suchých částí a ekologická likvidace vzniklého odpadu. Odstranění keřového patra – odstranění keřů včetně kořenů s následnou úpravou terénu, s doplněním zeminy, uhrabání, vysbírání cizích předmětů a osetí plochy travním osivem, ekologická likvidace vzniklého odpadu. Ostatní práce nespecifikované – odstranění náletových dřevin, sběr větví, oprava/doplnění/odstranění kotvení stromů, doplnění/odstranění ochran kmenů proti mechanickému poškození, sejmutí zavěšených cizích předmětů z korun stromů, úklid odpadků, ekologická likvidace vzniklého odpadu. Hodinová sazba – uplatňuje se u ostatních prací nespecifikovaných. Příplatek k hodinové sazbě – uplatňuje se u ostatních prací nespecifikovaných ve ztížených podmínkách. Plocha koruny stromů uvedená v m2 – součin ideálního průměru stromu a jeho výšky. Ideální průměr stromu je součet nejkratší a nejdelší vzdálenosti obrysu koruny od kmenu. Tabulka s modelovým rozsahem prací tvoří přílohu tohoto zadání včetně vysvětlivek pojmů. Jednotkové ceny za požadovaný druh prací budou zahrnovat veškeré náklady vyplývající ze zadání nutné pro úplné provedení díla (doprava a veškeré náklady spojené s realizací zakázky, případná úprava pozemků poškozených zakázkou). Uložení biologického odpadu bude hrazeno samostatně objednatelem. K zajištění operativnosti je požadováno zahájení prací především na odstranění a likvidaci havárií do dvou hodin v pracovní době a do čtyř hodin od nahlášení mimo pracovní dobu (sobota, neděle, svátek). Jedná se o případy, při nichž může dojít k ohrožení zdraví či života, nebo které mohou způsobit poškození majetku. Nahlášení těchto havárií či jiných potřeb rychlé úpravy dřevin provádí objednatel nebo příslušná bezpečnostní složka. Mimo havarijních zásahů budou práce prováděny dle požadavků objednatele na základě výzvy k plnění. Termín požadované realizace objednaných prací bude uveden ve výzvě k plnění. Provedené práce budou předány fyzicky, elektronicky a protokolárně, přičemž protokoly budou tvořit přílohy faktur. Faktury za provedené práce odsouhlasené objednatelem budou vystavovány po předání prací, splatnost vydaného daňového dokladu – faktury bude 30 dnů od doručení zadavateli. Zadavatel si vyhrazuje právo odebrat menší množství či překročit množství uvedené v Nabídkovém listu prací (modelové zadání). Nabídkový list prací (modelové zadání) obsahuje předpokládané množství jednotlivých služeb za dobu 48 měsíců, jejich skutečný rozsah i rozložení se může lišit a bude vycházet z dílčích výzev k plnění zadavatele (objednatele). Zhotovitel je povinen splnit veškeré výzvy k plnění od zadavatele (objednatele), nedohodnou-li se jinak. Zadavatel se zavazuje odebrat v rozsahu 12 měsíců plnění v hodnotě min. 800 000 Kč bez DPH. Jednotkové ceny uvedené účastníkem zadávacího řízení v Nabídkovém listu prací (modelové zadání) jsou cenami závaznými, nejvýše přípustnými a nepřekročitelnými, garantovanými po celou dobu trvání smlouvy (případně upravené dle inflační doložky).
Interne Kennung: 25085 - I. část - oblast České Budějovice - západ
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Vyhrazené změny závazku jsou uvedeny v návrhu smlouvy o poskytování služeb.
Los: LOT-0002
Titel: II. část - oblast České Budějovice - východ
Interne Kennung: 25085 - II. část - oblast České Budějovice - východ