2. Verfahren
Verfahren
Titel: Afhentning, behandling og afsætning af tekstilaffald til genanvendelse og genbrug fra Renosyd
Beschreibung: Udbuddet omfatter etablering af en rammeaftale for afhentning, behandling og afsætning af tekstilaffald til genanvendelse og genbrug, af fraktionen ”Tekstilaffald”. Renosyd modtager Tekstilaffald fra kunder på 5 genbrugspladser i Skanderborg og Odder kommuner og derudover indsamler Renosyd tekstilaffald fra hustandende i kommunerne, på Norgesvej 13, 8660 Skanderborg.Tekstilaffaldet afhentes af den vindende Leverandør fra genbrugspladserne og fra Norgesvej, i containere som Leverandøren stiller til rådighed og køres videre til behandling. Tekstilaffald fra Hørning køres til genbrugspladsen på Sverigesvej i Skanderborg, så der afhentes ikke fra Hørning Genbrugsplads i dag.
Interne Kennung: 272794742
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Offentligt udbud efter Udbudsloven
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0000