383574-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Bewachungsdienste – Vagtydelser til Fjernvarme Fyn
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelVagtydelser til Fjernvarme Fyn
BeschreibungOrdregiver udbyder en 8-årig gensidigt bebyrdende kontrakt, om helhedsleverance af stationær portvagt, runderingstjeneste, alarmudkald samt 24/7 drift, overvågning og hændelseshåndtering af kamerasystemer, inklusive nødvendig leje af materiel. Leverandøren tildeles eksklusiv ret og pligt til at levere samtlige ydelser omfattet af Kontrakten i hele Kontraktperioden.
Interne Kennung727120
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensKontrakten udbydes på grundlag af udbudslovens afsnit III (LBK nr. 10 af 06/01/2023, afsnit III). Økonomiske aktører opfordres til at søge eventuelle uklarheder og usikkerheder afklaret ved at stille spørgsmål til udbudsmaterialet. Videre gøres der opmærksom på, at der er tale om proceduren ”Udbud med forhandling med forudgående indkaldelse af tilbud”. Ordregiver påtænker at prækvalificere 3 økonomiske aktører. Som følge af at der er tale om proceduren ”Udbud med forhandling med forudgående indkaldelse af tilbud” kan der ske tilpasninger af udbudsmaterialet, som en del af et eventuelt forhandlingsforløb. Udbuddet er opdelt i en ansøgningsfase og en tilbudsfase. Ordregiver forventer at prækvalificere tre (3) ansøgere til at afgive tilbud. Ordregiver forventer at afholde én (1) forhandlingsrunde, men forbeholder sig retten til at tildele på baggrund af de indledende tilbud uden at indgå i forhandlinger samt retten til at afholde flere forhandlingsrunder. Ordregiver yder ikke vederlag til deltagere i forhandlingerne.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79713000 Bewachungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79714000 Überwachungsdienste
5. Los
LosLOT-0000