383575-2025 - Wettbewerb
Polen – Computerserver – Dostawa sprzętu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa sprzętu
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ.
Interne KennungDZ.250.222.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensPrzetarg nieograniczony (ze skróconym terminem składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych). Zgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, nie krótszy jednak niż 15 dni, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Zamawiający określił termin realizacji zamówienia, biorąc pod uwagę potrzeby Zamawiającego określone w dokumentacji przedmiotowego postępowania i możliwość ich realizacji w stosunku do realiów i uwarunkowań rynkowych. Tym samym zastosowanie ustawowego terminu składania ofert zagraża realizacji zamówienia w terminie koniecznym do rozliczenia przyznanych środków finansowych przez Zamawiającego. Realizacja przedmiotu zamówienia jest konieczna do realizacji przedsięwzięcia pn. “e-Dyplomy - Repozytorium dyplomów elektronicznych”. Ponadto, zakup sprzętu jest niezbędny do uruchomienia projektu e-Dyplomy oraz zapewnienia potrzebnej mocy obliczeniowej i stabilności dla działania środowiska produkcyjnego. Kluczowe jest również zwiększenie przepustowości szkieletu sieci - zmiana architektury spowoduje większe wymagania w stosunku do komunikacji sieciowej, która wymagać będzie większego pasma oraz bardzo krótkich opóźnień, bezawaryjności i szybkości działania aplikacji. W ocenie Zamawiającego skrócenie terminu składania ofert nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym będzie w stanie zapoznać się z dokumentacją postępowania, wyjaśnić wątpliwości w drodze procedury zadawania pytań, przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zamówienia w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez Wykonawców oferty nie powinno być czasochłonne, wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. Tym samym mając na uwadze charakter przedmiotowego zamówienia, a także czas przyznania i rozliczenia środków finansowych na realizację inwestycji za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48822000 Computerserver
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48810000 Informationssysteme, 32582000 Datenträger, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
LosLOT-0001
Titelserwer RACK typ I
BeschreibungDostawa, rozładunek Sprzętu wraz z niezbędnym okablowaniem i elementami wymaganymi przy montażu oraz instalacji, montaż, zainstalowanie oraz uruchomienie Sprzętu w siedzibie Zamawiającego lub w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, uaktualnienie firmware dostarczonego Sprzętu do najnowszej wersji oraz integracja ze środowiskiem sieciowym w miejscu instalacji, gwarancja na sprzęt min. 60 miesięcy
Interne Kennungczęść A
Optionen
Beschreibung der Optionendostawa sprzętu w ilości 1-8 szt.
LosLOT-0002
Titelserwer RACK typ II i serwer RACK typ III
Interne Kennungczęść B
Beschreibung der Optionendostawa sprzętu w ilości 1-23 szt.
LosLOT-0003
Titelsprzęt - przełączniki FC
BeschreibungDostawa, rozładunek Sprzętu wraz z niezbędnym okablowaniem i elementami wymaganymi przy montażu oraz instalacji, montaż, zainstalowanie oraz uruchomienie Sprzętu w siedzibie Zamawiającego lub w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, gwarancja na sprzęt min. 60 miesięcy
Interne Kennungczęść C
Beschreibung der Optionendostawa sprzętu w ilości 1- 4 szt.
LosLOT-0004
Titelsprzęt- przełącznik typ I/przełącznik typ II/ programator/ analizator sieciowy/reflektometr
BeschreibungDostawa, rozładunek Sprzętu wraz z niezbędnym okablowaniem i elementami wymaganymi przy montażu oraz instalacji, montaż, zainstalowanie oraz uruchomienie Sprzętu w siedzibie Zamawiającego lub w miejscu wskazanym przez Zamawiającego
Interne Kennungczęść D
Beschreibung der Optionendostawa sprzętu - przełącznik typ II - w ilości 1-14 szt.
LosLOT-0005
Titelsprzęt- router
BeschreibungDostawa, rozładunek Sprzętu wraz z niezbędnym okablowaniem i elementami wymaganymi przy montażu oraz instalacji, montaż, zainstalowanie oraz uruchomienie Sprzętu w siedzibie Zamawiającego lub w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, gwarancja producenta min. 60 m-cy.
Interne Kennungczęść E
LosLOT-0006
Titelsprzęt- loadbalancer typ I/ loadbalancer typ II
Interne Kennungczęść F