383602-2025 - Wettbewerb
Polen – Versicherungen – Kompleksowe ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Miasta Darłowo i jego jednostek organizacyjnych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowe ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Miasta Darłowo i jego jednostek organizacyjnych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Miasta Darłowo i jego jednostek organizacyjnych. Zamówienie dzieli się na trzy części 1.1. CZĘŚĆ I zamówienia – ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej: A. ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk; B. ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk; C. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. 1.2. CZĘŚĆ II zamówienia – ubezpieczenia komunikacyjne: A. obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych; B. ubezpieczenie autocasco; C. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów; D. ubezpieczenie assistance. 1.3. CZĘŚĆ III zamówienia – ubezpieczenie jednostek pływających: A. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej armatora; B. ubezpieczenie casco jednostek pływających; C. ubezpieczenie NNW załogi.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CZĘŚĆ I zamówienia – ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje: A. ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk; B. ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk; C. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.
Interne Kennung: 16.25.P.DUJSP - część I zamówienia
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, zastrzega sobie prawo do jednostronnego (w ramach opcji) rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w ramach poszczególnych części. W przypadku skorzystania z Opcji ochrona ubezpieczeniowa (program ubezpieczenia) będzie realizowana na warunkach w wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem zaakceptowanych fakultatywnych warunków ubezpieczenia. 2. Rodzaj i maksymalna wartość opcji. Przedmiotem opcji może być: 2.1. OPCJA A 2.1.1. W CZĘŚCI I zamówienia: A. ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk maksymalnie do wysokości 10% wartości zamówienia podstawowego; B. ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk maksymalnie do wysokości 10% wartości zamówienia podstawowego; Po przekroczeniu limitu wysokość dla Opcji zastosowanie będą miały zapisy umowy generalnej ubezpieczenia w szczególności przewidywane zmiany umowy. 2.2. Ceny/stawki świadczenia usług w ramach opcji nie ulegną zmianie w stosunku do określonych w Ofercie dla zamówienia podstawowego (formularz oferty – CZĘŚĆ I – załącznik 1A do SWZ). 3. Okoliczności skorzystania z opcji: 3.1. Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach Opcji będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy w związku z nabyciem środków trwałych, modernizacją/ ulepszeniem środków trwałych, oddaniem do użytku nowych inwestycji, umowami cywilnoprawnymi nakładającymi na Zamawiającego obowiązek ubezpieczenia. 3.2. Opcja będzie realizowana w oparciu o składki/stawki za poszczególne ryzyka ubezpieczeniowe, tj. rozumiane jako składki/stawki za 12-miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej, rozliczane w systemie pro rata temporis. 3.3. Zamawiający może złożyć jednostronne oświadczenie woli o wykonaniu Opcji, natomiast Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi objęte Opcją. 3.4. Zamawiający gwarantuje jedynie wykonanie zamówienia podstawowego. 3.5. Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego roszczenie o realizację zamówienia opcjonalnego: 3.5.1. niezłożenie zlecenia przez Zamawiającego oznacza rezygnację z Opcji. Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia. 3.5.2. Wykonawca składając ofertę, wyraża zgodę na zawarcie Opcji w umowie. Wykonawca nie będzie wnosił oraz zrzeka się jakichkolwiek roszczeń z tytułu braku skorzystania przez Zamawiającego z Opcji.
Los: LOT-0002
Titel: CZĘŚĆ II zamówienia – ubezpieczenia komunikacyjne:
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje: A. obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych; B. ubezpieczenie autocasco; C. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów; D. ubezpieczenie assistance.
Interne Kennung: 16.25.P.DUJSP - część II zamówienia
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, zastrzega sobie prawo do jednostronnego (w ramach opcji) rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w ramach poszczególnych części. W przypadku skorzystania z Opcji ochrona ubezpieczeniowa (program ubezpieczenia) będzie realizowana na warunkach w wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem zaakceptowanych fakultatywnych warunków ubezpieczenia. 2. Rodzaj i maksymalna wartość opcji. Przedmiotem opcji może być: 2.1.2. W CZĘŚCI II zamówienia: A. ubezpieczenie obowiązkowej odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych; B. ubezpieczenia autocasco; C. ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków kierowców i pasażerów; D. ubezpieczenia assistance maksymalnie do wysokości 10% zamówienia podstawowego. Po przekroczeniu limitu wysokość dla Opcji zastosowanie będą miały zapisy umowy generalnej ubezpieczenia w szczególności przewidywane zmiany umowy. 2.2. Ceny/stawki świadczenia usług w ramach opcji nie ulegną zmianie w stosunku do określonych w Ofercie dla zamówienia podstawowego (formularz oferty – CZĘŚĆ II – załącznik 1B do SWZ). 3. Okoliczności skorzystania z opcji: 3.1. Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach Opcji będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy w związku z nabyciem środków trwałych, modernizacją/ ulepszeniem środków trwałych, oddaniem do użytku nowych inwestycji, umowami cywilnoprawnymi nakładającymi na Zamawiającego obowiązek ubezpieczenia. 3.2. Opcja będzie realizowana w oparciu o składki/stawki za poszczególne ryzyka ubezpieczeniowe, tj. rozumiane jako składki/stawki za 12-miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej, rozliczane w systemie pro rata temporis. 3.3. Zamawiający może złożyć jednostronne oświadczenie woli o wykonaniu Opcji, natomiast Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi objęte Opcją. 3.4. Zamawiający gwarantuje jedynie wykonanie zamówienia podstawowego. 3.5. Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego roszczenie o realizację zamówienia opcjonalnego: 3.5.1. niezłożenie zlecenia przez Zamawiającego oznacza rezygnację z Opcji. Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia. 3.5.2. Wykonawca składając ofertę, wyraża zgodę na zawarcie Opcji w umowie. Wykonawca nie będzie wnosił oraz zrzeka się jakichkolwiek roszczeń z tytułu braku skorzystania przez Zamawiającego z Opcji.
Los: LOT-0003
Titel: CZĘŚĆ III zamówienia – ubezpieczenie jednostek pływających
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje: A. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej armatora; B. ubezpieczenie casco jednostek pływających; C. ubezpieczenie NNW załogi.
Interne Kennung: 16.25.P.DUJSP - część III zamówienia