383751-2025 - Wettbewerb
Polen – Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten – Przebudowa Stacji Uzdatniania Wody "Rumia" wraz z przebudową ujęć wód i infrastruktury towarzyszącej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrzebudowa Stacji Uzdatniania Wody "Rumia" wraz z przebudową ujęć wód i infrastruktury towarzyszącej
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest: Przebudowa Stacji Uzdatniania Wody "Rumia" wraz z przebudową ujęć wód i infrastruktury towarzyszącej. 2.Szczegóły przedmiotu zamówienia zostały zawarte w Opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi Część III SWZ. 3.Przedmiot zamówienia realizowany będzie w oparciu o Warunki Kontraktowe Dla Budowy dla robót inżynieryjno-budowlanych projektowanych przez Zamawiającego, – 4 wydanie angielsko – polskie niezmienione 2008 (tłumaczenie 1. wydania FIDIC 1999) opisanymi w Części II SWZ (Wzór umowy).
Interne KennungZP/15/FENIKS/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensSWZ-11.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu wynikające z art. 112 ust. 2 ustawy Pzp dotyczące: 11.1.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - zamawiający nie określa wymagań w tym zakresie, 11.1.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - zamawiający nie określa wymagań w tym zakresie 11.1.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej - wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że: 11.1.3.1. jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 40.000.000 zł, 11.1.4. zdolności technicznej lub zawodowej – warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca: 11.1.4.1. wykaże, że w okresie ostatnich 10 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał 2 roboty budowlane - polegające na budowie lub przebudowie stacji uzdatniania wody z instalacjami, o wydajności co najmniej 250 m3/h - każda robota budowlana, 11.1.4.2. skieruje do realizacji przedmiotu zamówienia osoby odpowiedzialne za kierowanie robotami budowlanymi: 11.1.4.2.1. osobę, która będzie pełnić funkcję Kierownika Budowy, posiadającą wykształcenie wyższe, co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierownika budowy oraz uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń. Kierownik Budowy powinien wykazać się doświadczeniem przy realizacji co najmniej 1 roboty budowlanej polegającej na budowie lub przebudowie stacji uzdatniania wody z instalacjami, o wydajności co najmniej 250 m3/h, 11.1.4.2.2. osobę, która będzie pełnić funkcję Kierownika Robót Budowlanych posiadająca wykształcenie wyższe, co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierownika robót budowlanych oraz uprawnienia w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, 11.1.4.2.3. osobę, która będzie pełnić funkcję Kierownika Robót Sanitarnych posiadającą wykształcenie wyższe, co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierownika robót sanitarnych oraz uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń, 11.1.4.2.4. osobę, która będzie pełnić funkcję Kierownika Robót Elektrycznych posiadająca wykształcenie wyższe, co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierownika robót elektrycznych oraz uprawnienia w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń, 11.1.4.2.5. osobę, która będzie pełnić funkcję Kierownika Robót Drogowych posiadająca wykształcenie wyższe, co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierownika robót drogowych oraz uprawnienia w specjalności drogowej bez ograniczeń. SWZ - pkt. 12.1 - Zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych, na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia wskazanych w pkt. 10 oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, wskazanych w pkt. 11. 12.2. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, wykonawca na wezwanie zamawiającego zobowiązany będzie do złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych: 12.2.1. oświadczenia o aktualności informacji zawartych w Załączniku nr 7, o ile było składane wraz z ofertą, w zakresie podstaw wykluczenia określonych w pkt. 10 SWZ – wykorzystując Załącznik nr 8 do SWZ, 12.2.2. oświadczenia o aktualności informacji zawartych w złożonym wraz z ofertą JEDZ i oświadczeniu - Załączniku nr 9 w zakresie podstaw wykluczenia określonych w pkt. 10 SWZ - wykorzystując Załącznik nr 10 do SWZ, 12.2.3. oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt. 5, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 o ochronie konkurencji i konsumentów z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę – wykorzystując Załącznik nr 11 do SWZ, 12.2.4. informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego - sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, 12.2.5. odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonej nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, 12.2.6. dokumentów potwierdzających, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia (wymaganie opisane w pkt. 11.1.3.1.), 12.2.7. wykazu robót budowlanych (wymaganie opisane w pkt. 11.1.4.1.), 12.2.8. wykazu osób (wymaganie opisane w pkt. 11.1.4.2.).
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: Przebudowa Stacji Uzdatniania Wody "Rumia" wraz z przebudową ujęć wód i infrastruktury towarzyszącej. 2. Szczegóły przedmiotu zamówienia zostały zawarte w Opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi Część III SWZ. 3. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w oparciu o Warunki Kontraktowe Dla Budowy dla robót inżynieryjno-budowlanych projektowanych przez Zamawiającego, – 4 wydanie angielsko – polskie niezmienione 2008 (tłumaczenie 1. wydania FIDIC 1999) opisanymi w Części II SWZ (Wzór umowy).