See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie wybranych terenów zieleni na terenie miasta Opola
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi obejmujące utrzymanie wybranych terenów zieleni na terenie miasta Opola, realizowane na podstawie pisemnych zleceń cząstkowych udzielanych przez Zamawiającego. W ramach utrzymania wybranych terenów zieleni Wykonawca zobowiązany jest do wykonywania prac obejmujących w szczególności: 1. Koszenie trawników na terenach płaskich i skarpach ze zbieraniem pokosu (poprzez wygrabienie lub kosz zbierający) i wywozem trawy; 2. Wiosenne ręczne i jesienne grabienie trawników z wywozem pozyskanej masy organicznej; 3. Wykonanie trawników siewem z przygotowaniem gleby i nawożeniem – materiał siewny zapewnia Zamawiający, nawóz zapewnia Wykonawca, ziemię zapewnia Wykonawca; 4. Podlewanie trawników, w tym nowo zakładanych, w dawce minimum 20 l/m² - wodę zapewnia Wykonawca; 5. Odchwaszczanie terenu suchej rzeki, rabat bylinowych, krzewinek, traw ozdobnych oraz różanek ze spulchnieniem gleby, odcięciem brzegów i wywozem masy organicznej oraz zebraniem i wywozem odpadów komunalnych; 6. Pielęgnacja rabat bylinowych, krzewinek, traw ozdobnych oraz różanek (ścinanie roślin i przekwitłych kwiatostanów z wywozem pozyskanej masy organicznej, ochrona z zastosowaniem środków ochrony roślin zgodnie z obowiązującymi przepisami, nawożenie mineralne roślin preparatem wieloskładnikowym w dawce 0,2 kg/m² - nawóz zapewnia Wykonawca, zimowe zabezpieczenie roślin, itp.); 7. Podlewanie rabat bylinowych, krzewinek, traw ozdobnych oraz różanek w dawce 20 l/m² - wodę zapewnia Wykonawca; 8. Odchwaszczanie skupin krzewów z odcięciem brzegów i wywozem pozyskanej masy organicznej oraz zebraniem i wywozem odpadów komunalnych; 9. Odchwaszczanie żywopłotów z wycinaniem samosiewów, oczyszczeniem obrzeży i wywozem pozyskanej masy organicznej oraz zebraniem i wywozem odpadów komunalnych; 10. Cięcie pielęgnacyjne krzewów (odmładzanie, prześwietlanie, formowanie, usunięcie posuszu itp.) z wywozem pozyskanej masy organicznej; 11. Cięcie żywopłotów z wywozem pozyskanej masy organicznej; 12. Podlewanie krzewów w dawce 20 l/m² - wodę zapewnia Wykonawca; 13. Uzupełnienie i rozłożenie kory w rabatach, skupinach krzewów oraz żywopłotach - warstwa ok. 5 cm – materiał zapewnia Wykonawca. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawia dokumentacja stanowiąca część III SWZ oraz zapisy wzoru umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 187610-2026
Interne Kennung: NP.260.16.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511300 Müllsammlung
5. Los
Los: LOT-0000