2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa koncepcja zwiększenia efektywności odmetanowania w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej S.A.
Beschreibung: Wyszczególnienie zadań w zakresie realizacji opracowania pn. Kompleksowa koncepcja zwiększenia efektywności odmetanowania w kopalniach PGG S.A. 1. Analiza/audyt stosowanych systemów odmetanowania robót górniczych. 2. Wykonanie modelów gazowych rejonów z uwzględnieniem prognoz metanowości bezwzględnej tych rejonów oraz modelu sieci wentylacyjnej. 3. Wskazanie dodatkowych rozwiązań dla odmetanowania ścian i przodków dla osiągnięcia min. 50% skuteczności odmetanowania. 4. Wskazanie zrobów poeksploatacyjnych dla ujęcia metanu i dobór niezbędnych środków. 5. Wyznaczenie tam izolacyjnych w rejonach objętych odmetanowaniem zrobów pod kątem efektywnego ujęcia metanu. 6. Dobór i wyznaczenie lokalizacji otworów drenażowych dla ujęcia metanu ze wskazanych zrobów poeksploatacyjnych. 7. Wykonanie koncepcji prowadzenia dodatkowych rurociągów instalacji odmetanowania wraz z określeniem ich parametrów dla podłączenia tam izolacyjnych oraz otworów drenażowych. 8. Wskazanie rozwiązań zapewniających możliwość ujmowania metanu w fazie likwidacji kopalni/ruchu bądź rejonu wydobywczego. Zadania muszą zostać wykonane odrębnie dla każdego z ruchów, bądź kopalń PGG S.A., a mianowicie: - KWK ROW Ruch Chwałowice, - KWK ROW Ruch Jankowice, - KWK ROW Ruch Marcel, - KWK ROW Ruch Rydułtowy, - KWK Ruda Ruch Halemba wraz z Partią Borowa, - KWK Staszic-Wujek Ruch Murcki-Staszic wraz z Partią L obecnie Ruch Wujek, - KWK Mysłowice-Wesoła. Wybór oferty najkorzystniejszej nastąpi oddzielnie dla każdej części zamówienia. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, na jedną lub więcej wybranych części (także na całość zamówienia). Liczba części: 8.
Interne Kennung: FZ.212.7.2025.PIHA
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Oferta musi być sporządzona w języku polskim w postaci elektronicznej w formacie danych: .pdf, .doc, .docx, .rtf, .xps, .odt i opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 2. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia. Instrukcja składania ofert dostępna jest na stronie https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Centrum pomocy” – kafelek „Oferty, wnioski, prace konkursowe”. Ponieważ Zamawiający nie wykorzystuje interaktywnego formularza udostępnionego przez platformę, Wykonawców nie dotyczy instrukcja w części dot. pobierania wzorca formularza i jego wypełnienia. Podczas dodawania formularza oferty Platforma może zgłosić komunikat dotyczący braku wygenerowania interaktywnego formularza – należy potwierdzić komunikat. 3. Techniczny sposób złożenia oferty: 1) Wykonawca musi mieć aktywne konto wykonawcy na Platformie e-Zamówienia z zaznaczonymi uprawnieniami do „Składania ofert/wniosków/prac konkursowych”. 2) Składanie ofert możliwe jest tylko przed terminem składania ofert – oferta złożona po terminie nie będzie przyjęta. Dokumentów nie należy składać w ostatniej chwili. Czas trwania wgrywania i przetwarzania dokumentów jest zależny od ich ilości, rozmiaru oraz obciążenia Platformy. 3) W celu złożenia oferty należy przejść do szczegółów postępowania, wybrać zakładkę „Oferty/wnioski”, a następnie przycisk „Złóż ofertę”. 4) Podpisany formularz ofertowy należy dodać w miejscu „Wypełniony formularz ofertowy”, a pozostałe dokumenty składane wraz z ofertą lub stanowiące ofertę – w miejscu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”. Wszystkie dodawane pliki muszą być wcześniej podpisane. Rekomendowanym wariantem podpisu jest typ wewnętrzny. Jeśli Wykonawca podpisze formularz podpisem zewnętrznym, wówczas plik podpisu należy załączyć w miejscu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”. W miejscu „Wypełniony formularz oferty” można załączyć tylko jeden plik. System powinien umożliwić dodanie plików w wersji skompresowanej. Możliwe jest także dodanie całej oferty w jednym pliku w miejscu „Wypełniony formularz oferty”. 5) Po wprowadzeniu plików należy wybrać „Wyślij pliki i złóż ofertę”, a następnie potwierdzić, że chce się złożyć ofertę. 6) Proces składania ofert może trwać przez dłuższy czas, w zależności od liczby i wielkości składanych dokumentów. W tym czasie nie należy zamykać okna przeglądarki. System pokazuje kolejne etapy przetwarzania dokumentów. 7) Po zakończeniu procesu składania oferty na ekranie pojawi się informacja że proces składania oferty się zakończył i można pobrać dokumenty, potwierdzające złożenie oferty – można wówczas pobrać Elektroniczne Potwierdzenie Przyjęcia (EPP) i Elektroniczne Potwierdzenie Otrzymania (EPO). 8) Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB. 3.1. Wycofanie oferty: 1) Przed upływem terminu składania ofert Wykonawca może wycofać ofertę. 2) W celu wycofania ofert należy przejść do szczegółów postępowania, wybrać zakładkę „Oferty/wnioski”, a następnie przycisk „Wycofaj ofertę”. 3) Funkcja „Wycofaj ofertę” jest dostępna tylko dla użytkowników mających zaznaczone uprawnienia „Wycofanie ofert/wniosków/prac konkursowych”. 4. Do przygotowania oferty konieczne jest posiadanie przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy kwalifikowanego podpisu elektronicznego. 5. Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, Wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i oznaczonym pliku np. „Załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. Plik ten należy następnie złożyć wraz z plikami stanowiącymi jawną część oferty. Wykonawca do oferty musi załączyć uzasadnienie dlaczego informacje te zostały zastrzeżone jako tajemnica przedsiębiorstwa. Zaleca się, aby uzasadnienie zastrzeżenia informacji jako tajemnicy przedsiębiorstwa było sformułowane w sposób umożliwiający jego udostępnienie. Zastrzeżenie przez Wykonawcę tajemnicy przedsiębiorstwa bez uzasadnienia, będzie traktowane przez Zamawiającego jako bezskuteczne ze względu na zaniechanie przez Wykonawcę podjęcia niezbędnych działań w celu zachowania poufności objętych klauzulą informacji zgodnie z postanowieniami art. 18 ust. 3 pzp. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 222 ust. 5 pzp. 6. Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ. 7. Do przygotowania oferty zaleca się wykorzystanie Formularza Oferty, którego wzór stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. W przypadku, gdy Wykonawca nie korzysta z przygotowanego przez Zamawiającego wzoru, w treści oferty należy zamieścić wszystkie informacje wymagane w Formularzu Ofertowym. 8. Do oferty składanej przez platformę e-zamówienia należy dołączyć: 8.1. Oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), którego wzór stanowi Załącznik nr 2 do SWZ opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Wykonawca wypełnia pola z białym tłem, pola zacieniowane na szaro nie dotyczą niniejszego postępowania; 8.2. Oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 6 do SWZ. 8.3. Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik; 8.4. Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - (zgodnie z zapisami rozdziału XI SWZ);
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73200000 Beratung im Bereich Forschung und Entwicklung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Analiza/audyt stosowanych systemów odmetanowania robót górniczych
Beschreibung: - Podstawowe parametry techniczne powierzchniowej stacji odmetanowania w aspekcie możliwości zwiększenia efektywności ujęcia metanu - Analiza systemu odmetanowania na dole kopalni (średnice rurociągów, dobór magistrali itd.) w aspekcie możliwości zwiększenia efektywności ujęcia metanu - Analiza sposobów ujęcia metanu w rejonach prowadzonych robót górniczych (drenaże, otwory metanowe, TI oraz inne ujęcia metanu).
Interne Kennung: FZ.212.7.2025.PIHA część 1
Menge: 1 Stück
Los: LOT-0002
Titel: Wykonanie modelów gazowych rejonów z uwzględnieniem prognoz metanowości bezwzględnej tych rejonów oraz modelu sieci wentylacyjnej
Beschreibung: - Analiza schematu wentylacyjnego kopalni, - Analiza układu potencjałów aerodynamicznych sieci wentylacyjnej pod kątem możliwego ujęcia metanu, - Analiza ujęć zza TI,
Interne Kennung: FZ.212.7.2025.PIHA część 2
Los: LOT-0003
Titel: Wskazanie dodatkowych rozwiązań dla odmetanowania ścian i przodków dla osiągnięcia min. 50% skuteczności odmetanowania
Beschreibung: - Analiza aktualnej skuteczności odmetanowania, - Analiza ujęć pod kątem ich możliwości transportu gazu, - Analiza oraz określenie niezbędnych średnic rurociągów lokalnych i magistralnych, - Analiza wydajności powierzchniowej stacji odmetanowania oraz propozycje związane z jej ewentualną modernizacją w aspekcie niewystarczającej wydajności, - Możliwość zastosowania nowych technologii wierceń mających na celu zwiększenie efektywności odmetanowania
Interne Kennung: FZ.212.7.2025.PIHA część 3
Los: LOT-0004
Titel: Wskazanie zrobów poeksploatacyjnych dla ujęcia metanu i dobór niezbędnych środków
Beschreibung: - Analiza istniejących ujęć zza TI w rejonie zrobów poeksploatacyjnych, - Analiza schematu wentylacyjnego kopalni, - Analiza rozkładu potencjałów aerodynamicznych sieci wentylacyjnej pod kątem możliwego ujęcia metanu.
Interne Kennung: FZ.212.7.2025.PIHA część 4
Los: LOT-0005
Titel: Wyznaczenie tam izolacyjnych w rejonach objętych odmetanowaniem zrobów pod kątem efektywnego ujęcia metanu
Beschreibung: - Analiza schematu wentylacyjnego kopalni, - Analiza układu potencjałów aerodynamicznych sieci wentylacyjnej pod kątem możliwego ujęcia metanu, - Analiza istniejących ujęć metanu zza tam izolacyjnych, - Wnioski: rozwiązania
Interne Kennung: FZ.212.7.2025.PIHA część 5
Los: LOT-0006
Titel: Dobór i wyznaczenie lokalizacji otworów drenażowych dla ujęcia metanu ze wskazanych zrobów poeksploatacyjnych
Beschreibung: - Po dokonanej analizie - wskazanie dostępnych metod dla efektywnego ujęcia metanu, - Z uwzględnieniem układu potencjałów aerologicznych oraz możliwości techniczno-ruchowych dobór optymalnej metody odmetanowania
Interne Kennung: FZ.212.7.2025.PIHA część 6
Los: LOT-0007
Titel: Wykonanie koncepcji prowadzenia dodatkowych rurociągów instalacji odmetanowania wraz z określeniem ich parametrów dla podłączenia tam izolacyjnych oraz otworów drenażowych
Beschreibung: - Analiza oraz dobór średnic rurociągów, - Schematy proponowanych ujęć, - Analiza sieci wentylacyjnej kopalni pod kątem możliwości rozbudowy sieci odmetanowania (zgodność z aktualnymi przepisami Prawa geologicznego i górniczego), - Dobór parametrów do zabudowy nowych rurociągów (średnice w aspekcie zwiększenia możliwości przesyłowych gazu.
Interne Kennung: FZ.212.7.2025.PIHA część 7
Los: LOT-0008
Titel: Wskazanie rozwiązań zapewniających możliwość ujmowania metanu w fazie likwidacji kopalni/ruchu bądź rejonu wydobywczego
Beschreibung: - Analiza poziomu zagrożenia metanowego w okresie likwidacji kopalni, - Dobór i lokalizacja rurociągów odmetanowania, - Analiza parametrów stacji odmetanowania, - Sposób likwidacji wyrobisk z uwzględnieniem możliwości utrzymania odmetanowania.
Interne Kennung: FZ.212.7.2025.PIHA część 8