2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa do laboratoriów GIOŚ zestawu chromatografu gazowego ze spektrometrem mas o wysokiej rozdzielczości (GC/Q-TOF)”,
Beschreibung: Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia i sposobu jego realizacji zawiera Załącznik nr 8 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia - Tabela zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami Zamawiającego”. Opis ten należy odczytywać wraz ze zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców.
Interne Kennung: DAG-WZP.26.1.22.2025.MR
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38432210 Gaschromatografen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38432200 Chromatografen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup i dostawa do laboratoriów GIOŚ zestawu chromatografu gazowego ze spektrometrem mas o wysokiej rozdzielczości (GC/Q-TOF).
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 zestawu chromatografu gazowego ze spektrometrem mas o wysokiej rozdzielczości (GC/Q-TOF), do laboratorium GIOŚ. Podstawowym celem zamówienia jest zapewnienie realizacji zadań laboratoriów GIOŚ w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska w zakresie wód. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia i sposobu jego realizacji zawiera Załącznik nr 8 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia - Tabela zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami Zamawiającego”. Opis ten należy odczytywać wraz ze zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 2. W ramach niniejszego zamówienia postępowanie nie zostało podzielone na dalsze części. 3. Podział zamówienia na części groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi uniemożliwiającymi właściwe wykonanie zamówienia oraz jego realizację ze względów merytorycznych. Zamówienie stanowi integralną całość. Zadania do realizacji w ramach zamówienia są ściśle ze sobą powiązane w ciąg zdarzeń logistycznych, merytorycznych i organizacyjnych oraz wynikają jedne z drugich, wobec czego ich realizacja nie może być przeprowadzona w więcej niż jednym zamówieniu, gdyż niemożliwe będzie zapewnienie ciągłości prac. Wobec braku w ustawie Pzp ustawowych nakazów lub wytycznych jakimi należy się kierować przy podejmowaniu decyzji o podziale, uwzględniono motyw 78 preambuły do Dyrektywy 2014/24/UE, który wskazują jako przykładowe następujące powody braku podziału: instytucja zamawiająca mogłaby stwierdzić, że taki podział groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi lub nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia, lub też potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia