38433-2024 - Auftragsänderung
Polen – Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen – Budowa obwodnicy miejscowości Gryfino w ciągu drogi krajowej nr 31
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa obwodnicy miejscowości Gryfino w ciągu drogi krajowej nr 31
Beschreibung: Opis zamówienia: Przedmiotem przedsięwzięcia jest zaprojektowanie i budowa drogi głównej przyspieszonej na odcinku od km 16+733 do km 22+255. Zadanie polega na zaprojektowaniu, uzyskaniu wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń i prawomocnych decyzji administracyjnych, w tym decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, budowie ww. odcinka oraz uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.
Interne Kennung: GDDKiA O.Sz.D-3.2412.47.2020
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie w szczególności następujących zasadniczych robót budowlanych: 1) budowę drogi krajowej w ciągu dk 31 klasy GP po nowym śladzie; 2) budowę skrzyżowań: 4 (typu rondo); 3) przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z obwodnicą; 4) budowę dróg innych niż obwodnica Gryfina w tym zmiana przebiegu istniejących dróg, w celu przywrócenia naruszonych połączeń drogowych lub zapewnienia dojazdu do nieruchomości; 5) budowę dodatkowych jezdni, zlokalizowanych w pasie drogowym obwodnicy; 6) budowę stanowiska do kontroli pojazdów dla służb Policji i Inspekcji Transportu Drogowego obsługującą dwa kierunki ruchu w relacji Chojna–Szczecin (lokalizacja i parametry zgodnie z załączoną Koncepcją Programową); 7) budowę i przebudowę infrastruktury dla pieszych i rowerzystów; 8) place do zawracania na istniejących drogach, które staną się drogami bezprzelotowymi w skutek powstania obwodnicy; 9) obiekty inżynierskie w ciągu dróg krzyżujących się z obwodnicą; 10) system odwodnienia terenu, w tym urządzenia odwadniające korpus drogowy: rowy drogowe, kanalizację deszczową, urządzenia podczyszczające, zbiorniki retencyjne, retencyjno-infiltracyjne i inne; 11) urządzenia ochrony środowiska, w szczególności: zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt, przepusty ekologiczne wraz z ogrodzeniem ochronno-naprowadzającym, zieleń, ekrany przeciwolśnieniowe; 12) infrastrukturę dla potrzeb obiektów przy obwodnicy zlokalizowanych w ciągu obwodnicy w tym: sieci energetyczne zasilające i oświetleniowe, kanalizację deszczową wraz z urządzeniami podczyszczającymi i inne; 13) przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury pod i nadziemnej: urządzeń teletechnicznych i energetycznych, sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i odprowadzającej ścieki, sieci gazowych, urządzeń melioracyjnych i hydrologicznych, i innych; 14) wyburzenia budynków i obiektów budowlanych, rozbiórkę elementów dróg, przepustów i innych; 15) sieć teletechniczną na potrzeby Zamawiającego; 16) oświetlenie drogowe; 17) organizację ruchu i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego; 18) oczyszczenie i udrożnienie istniejących urządzeń melioracyjnych i odbiorników dla skutecznego odprowadzenia wody z pasa drogowego; 19) po zakończeniu robót wykonać pełną rekultywację terenów zajętych przez zaplecza techniczne i socjalne, plac budowy, drogi tymczasowe – wykonane na potrzeby wykonawcy i budowy oraz wszelkich innych terenów przekształconych przez wykonawcę; 20) wykonanie napraw w zakresie przywrócenia dróg, nieruchomości użytkowanych przez wykonawcę, lub budynków uszkodzonych wskutek działań wykonawcy do stanu technicznego nie gorszego niż przed rozpoczęciem budowy; 21) wznowienie/ustalenie/wydzielenie granic pasów drogowych dróg budowanych w ramach inwestycji, znajdujących się w liniach rozgraniczających inwestycji, z uwzględnieniem ich projektowanej kategorii i opracować szkic przebiegu granic tych pasów drogowych; 22) wszelkie roboty wynikające z konieczności podłączenia odcinka do istniejącego układu komunikacyjnego wraz z jego ewentualną przebudową i zmianą organizacji ruchu wynikającą z przyjętych rozwiązań; 23) wzmocnienie podłoża gruntowego i zapewnienie stateczności skarp wykopów i nasypów w zakresie dostosowanym do warunków gruntowo-wodnych, z uwzględnieniem: — właściwości gruntów, skał i materiałów, — przewidywanych oddziaływań, które mogą być przyłożonymi obciążeniami (należy przyjmować obciążenie od pojazdów samochodowych równomiernie rozłożone o wielkości 25 KPa) lub zadanymi przemieszczeniami (np. spowodowanymi ruchami podłoża), — wartości granicznych odkształceń, — wymagań określonych w polskich normach.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45221000 Bauarbeiten für Brücken, Tunnel, Schächte und Unterführungen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71332000 Dienstleistungen im Bereich Geotechnik, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen