384403-2026 - Auftragsänderung
Polen – Bauarbeiten – ,,Bezpieczny transport w Aglomeracji Opolskiej” (etap 2)
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel,,Bezpieczny transport w Aglomeracji Opolskiej” (etap 2)
Beschreibung,,Bezpieczny transport w Aglomeracji Opolskiej” (etap 2) w zakresie: Część 1 - ,,Budowa drogi dla pieszych i rowerów przy ul. Harcerskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Luboszycką do działki nr 1348/1 przy ECO wraz z budową parkingu na działce nr 1236’’ Część 2 - ,,Budowa drogi dla pieszych i rowerów przy ul. Sosnkowskiego na odcinku od ronda im. Rostworowskiego do skrzyżowania z ul. Jana Bytnara Rudego’’ Część 3 – ,,Budowa odcinka drogi dla pieszych i rowerów wzdłuż ulicy Chmielowickiej’’ Część 4 – ,,Budowa chodnika dla pieszych przy ulicy Kowalczyków’’ Część 5 – ,,Budowa drogi dla pieszych i rowerów w ciągu drogi powiatowej nr 1702 O Czarnowąsy – Brynica od km 5+032 do granicy Miasta Opola’’ Część 6 - ,,Budowa drogi dla pieszych i rowerów przy ul. Wschodniej na odcinku od skrzyżowania z ul. Grudzicką i ul. Morcinka do zjazdu do posesji nr 23 a’’ Przedmiot zamówienia przewidziany do realizacji w systemie „projektuj i buduj” składa się z m.in.: • Etap I wykonanie dokumentacji projektowej budowy drogi dla pieszych i rowerów tj. projektu budowlanego i wykonawczego, Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, przedmiaru oraz innych materiałów, które będą podstawą realizacji robót budowlanych i uzyskania zatwierdzenia dokumentacji projektowej w drodze decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej, • ETAP II wykonanie robót budowlano-montażowych w ramach budowy drogi dla pieszych i rowerów wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją projektową. • ETAP III wykonanie oraz montaż 2 sztuk tablic informacyjnych o wymiarach 120x60 cm. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia zgodnie z art. 257 u.p.z.p. jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Zamówienie realizowane będzie w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027 w ramach Projektu „Bezpieczny transport w Aglomeracji Opolskiej”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Część III OPZ - tablice informacyjno-pamiątkowe oraz w PFU (program funkcjonalno-użytkowy) dla każdej części zamówienia dostępny pod linkiem: https://www.mzd.opole.pl/wp-content/uploads/zamowienia_publiczne/2025/PFU_dla_szesciu_czesci_wraz_z_zalacznikami.zip
Interne KennungNP.260.20.2025
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45233162 Bau von Fahrradwegen, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45232451 Entwässerungs- und Oberflächenarbeiten, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45247110 Kanalbauarbeiten, 71355000 Vermessungsarbeiten
5. Los
LosLOT-0000
TitelBudowa drogi dla pieszych i rowerów przy ul. Harcerskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Luboszycką do działki nr 1345 przy ECO wraz z budową parkingu na działce nr 1236
Beschreibung„Bezpieczny Transport w Aglomeracji Opolskiej” w zakresie: CZĘŚĆ I „Budowa drogi dla pieszych i rowerów przy ul. Harcerskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Luboszycką do działki nr 1348/1 przy ECO wraz z budową parkingu na działce nr 1236” Przedmiotem zamówienia jest: • Opracowanie dokumentacji projektowej budowy dla drogi dla pieszych i rowerów przy ul. Harcerskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Luboszycką do działki nr 1348/1 przy ECO wraz z budową parkingu na działce nr 1236”, • Uzyskanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej (ZRiD) wraz z wszystkimi niezbędnymi uzgodnieniami; • Uzgodnienie możliwości wykonania drogi dla pieszych i rowerów w części na terenie zamkniętym PKP z właścicielem działki; • Wykonanie robót rozbiórkowych istniejących elementów niezbędnych do realizacji niniejszego zadania, • Wykonanie robót ziemnych, • Wykonanie nowej konstrukcji drogi dla pieszych i rowerów o nawierzchni bitumicznej minimum dwuwarstwowej, podbudowy oraz doprowadzenie podłoża do kategorii nośności G1, • Wykonanie nowych krawężników i obrzeży na ławie betonowej z oporem, • Wykonanie zjazdów o nawierzchni bitumicznej minimum dwuwarstwowej, podbudowy oraz doprowadzenie podłoża do kategorii nośności G1, poza drogą dla pieszych i rowerów dopuszcza się warstwę ścieralną z betonowej kostki brukowej; • Wykonanie parkingu na działce nr 1236 o nawierzchni przepuszczalnej, podbudowy oraz doprowadzenie podłoża do kategorii nośności G1, • Parking musi posiadać minimum 27 miejsc parkingowych w tym 2 szt. dla niepełnosprawnych; • Wykonanie odwodnienia (należy dążyć do maksymalnego wykorzystania retencjonowania wód opadowych), w razie konieczności należy przewidzieć włączenie do istniejącej kanalizacji deszczowej; • Wykonanie oświetlenia ulicznego typu LED na odcinku od przejazdu kolejowego do zjazdu przy ECO Opole oraz na parkingu na działce nr 1236, • Wykonanie przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów z doświetleniem typu LED przez ulicę Harcerską oraz Luboszycką, przy ul. Luboszyckiej należy uwzględnić ewentualną konieczność przestawienia istniejącego doświetlenia typu LED, • Likwidacja ewentualnych kolizji z innymi sieciami wraz z uzgodnieniami z właściwym zarządcą sieci wraz z ich zabezpieczeniem, • Opracowanie, zatwierdzenie i wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu oraz projektu stałej organizacji ruchu, • Wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego, • Ewentualną wycinkę drzew i krzewów w zakresie niezbędnym do realizacji inwestycji wraz uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i zezwoleń, w razie konieczności drzewa i krzewy należy przesadzić bądź przyciąć, • Wykonanie terenów zielonych wraz z obsianiem i ewentualnymi nasadzeniami, • Ewentualne przeniesienie krzyża przydrożnego wraz infrastrukturą towarzyszącą znajdującego się przy skrzyżowaniu ulic Harcerskiej i Luboszyckiej, w uzgodnieniu z właściwymi organami (np. kuria, parafia, wspólnota) i odtworzenie w nowym uzgodnionym miejscu; • Ewentualne przeniesienie i odtworzenie kolidujących ogrodzeń; • Wykonanie kanału technologicznego na długości realizowanego odcinka; • Wykonanie regulacji urządzeń obcych, w razie konieczności ich wymiana z dostosowaniem do występujących obciążeń, • Wykonanie robót wykończeniowych, • Odtworzenie konstrukcji jezdni w wyniku prowadzonych robót budowlanych. Ponadto należy wykonać i zamontować 2 szt. tablic informacyjno-pamiątkowych w rozmiarze 120x60 zgodnie z wytycznymi oraz ze wzorem zamieszczonym pod linkiem https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-2021-2027/prawo-i-dokumenty/zasady-komunikacji-fe/ oraz zgodnie z załącznikiem do SWZ. Tablice należy umieścić na dwóch bądź jednym słupku (blacha stalowa, ocynkowany z zagięta krawędzią). Lokalizacja zostanie wskazania na etapie realizacji umowy przy czym należy wycenić możliwe przesunięcie tablic po wybudowaniu drogi dla pieszych i rowerów (tablice do zamontowania do 1 miesiąca po podpisaniu umowy i możliwe przesunięcie po zakończonych robotach budowlanych w obrębie zadania). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w PFU (program funkcjonalno-użytkowy) dostępny pod linkiem: https://www.mzd.opole.pl/wp-content/uploads/zamowienia_publiczne/2025/PFU_dla_szesciu_czesci_wraz_z_zalacznikami.zip
Interne KennungCzęść 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71355000 Vermessungsarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45233162 Bau von Fahrradwegen, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45232451 Entwässerungs- und Oberflächenarbeiten, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45247110 Kanalbauarbeiten
LosLOT-0001
TitelBudowa drogi dla pieszych i rowerów przy ul. Sosnkowskiego na odcinku od ronda im. Rostworowskiego do skrzyżowania z ul. Jana Bytnara Rudego
Beschreibung„Bezpieczny Transport w Aglomeracji Opolskiej” w zakresie: CZĘŚĆ II „Budowa drogi dla pieszych i rowerów przy ul. Sosnkowskiego na odcinku od ronda im. Rostworowskiego do skrzyżowania z ul. Jana Bytnara Rudego” Przedmiotem zamówienia jest: • Opracowanie dokumentacji projektowej budowy drogi dla pieszych i rowerów przy ul. Sosnkowskiego na odcinku od ronda im. Rostworowskiego do skrzyżowania z ul. Jana Bytnara Rudego. • Uzyskanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej • Wykonanie robót rozbiórkowych istniejących elementów niezbędnych do realizacji niniejszego zadania, • Wykonanie robót ziemnych, • Wykonanie nowej konstrukcji drogi dla pieszych i rowerów o nawierzchni bitumicznej minimum dwuwarstwowej, podbudowy oraz doprowadzenie podłoża do kategorii nośności G1, za wyjątkiem odcinka pod zadaszeniem; • Wykonanie nowej konstrukcji drogi dla pieszych i rowerów o nawierzchni z betonowej kostki brukowej pod zadaszeniem, podbudowy oraz doprowadzenie podłoża do kategorii nośności G1 na odcinku pod zadaszeniem; • Wykonanie nowej konstrukcji zatoki autobusowej o nawierzchni z betonu cementowego dyblowanej, podbudowy oraz doprowadzenie podłoża do kategorii nośności G1 wraz z dylatacją lub krawężnikiem najazdowym pomiędzy nawierzchnią bitumiczną a betonową, • Montaż po robotach ławek oraz koszy (wykorzystać istniejące); • Wymiana krawężników i obrzeży na nowe wzdłuż drogi dla pieszych i rowerów, wzdłuż zatoki autobusowej należy przewidzieć nowe krawężniki peronowe; • Wykonanie przejazdu dla rowerów i przejścia dla pieszych przez ulicę Grota Roweckiego o nawierzchni bitumicznej minimum dwuwarstwowej wraz z wykonaniem nowych krawężników, obrzeży oraz konstrukcji nawierzchni w śladzie drogi dla pieszych i rowerów, • Wykonanie wysp kanalizujących ruch na skrzyżowaniu z ul. Grota Roweckiego w zakresie wymiany krawężników do granicy pasa drogowego wraz z humusowaniem i obsianiem trawą wysp poza drogą dla pieszych i rowerów; • Wykonanie odwodnienia (należy dążyć do maksymalnego wykorzystania retencjonowania wód opadowych), w razie konieczności należy przewidzieć włączenie do istniejącej kanalizacji deszczowej; • Budowa nowego oświetlenia ulicznego typu LED w zakresie doświetlenia przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego – skrzyżowania z ul. Grota Roweckiego, • Likwidacja ewentualnych kolizji z innymi sieciami wraz z uzgodnieniami z właściwym zarządcą sieci, • Opracowanie, zatwierdzenie i wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu oraz projektu stałej organizacji ruchu, • Ewentualną wycinkę drzew i krzewów w niezbędnym zakresie wraz z uzyskaniem zgód i pozwoleń, należy również uwzględnić ewentualną konieczność przesadzenia drzew lub krzewów; • Wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego, • Wykonanie terenów zielonych wraz z obsianiem i ewentualnymi nasadzeniami, • Wykonanie regulacji urządzeń obcych, w razie konieczności dostosowanie urządzeń obcych do obciążeń występujących w drodze, • Wykonanie robót wykończeniowych, • Odtworzenie konstrukcji jezdni w wyniku prowadzonych robót budowlanych, Ponadto należy wykonać i zamontować 2 szt. tablic informacyjno-pamiątkowych w rozmiarze 120x60 zgodnie z wytycznymi oraz ze wzorem zamieszczonym pod linkiem https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-2021-2027/prawo-i-dokumenty/zasady-komunikacji-fe/ oraz zgodnie z załącznikiem do SWZ. Tablice należy umieścić na dwóch bądź jednym słupku. (blacha stalowa, ocynkowany z zagięta krawędzią). Lokalizacja zostanie wskazania na etapie realizacji umowy przy czym należy wycenić możliwe przesunięcie tablic po wybudowaniu drogi dla pieszych i rowerów (tablice do zamontowania do 1 miesiąca po podpisaniu umowy i możliwe przesunięcie po zakończonych robotach budowlanych w obrębie zadania). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w PFU (program funkcjonalno-użytkowy) dostępny pod linkiem: https://www.mzd.opole.pl/wp-content/uploads/zamowienia_publiczne/2025/PFU_dla_szesciu_czesci_wraz_z_zalacznikami.zip
Interne KennungCzęść 2
LosLOT-0002
TitelBudowa odcinka drogi dla pieszych i rowerów wzdłuż ulicy Chmielowickiej
Beschreibung„Bezpieczny Transport w Aglomeracji Opolskiej” w zakresie: CZĘŚĆ III „Budowa odcinka drogi dla pieszych i rowerów wzdłuż ulicy Chmielowickiej” Przedmiotem zamówienia jest: • Opracowanie dokumentacji projektowej budowy drogi dla pieszych i rowerów wzdłuż ul. Chmielowickiej na odcinku od drogi dla rowerów w rejonie ronda Politechniki Opolskiej do przejścia dla pieszych od strony ulicy Strumykowej oraz połączenia istniejącą z drogą dla pieszych i rowerów; • Uzyskanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej (ZRiD), • Wykonanie robót rozbiórkowych istniejących elementów niezbędnych do realizacji niniejszego zadania, • Wykonanie robót ziemnych, • Wykonanie nowej konstrukcji drogi dla pieszych i rowerów o nawierzchni bitumicznej minimum dwuwarstwowej, podbudowy oraz doprowadzenie podłoża do kategorii nośności G1, • Wykonanie obrzeży wzdłuż drogi dla pieszych i rowerów; • Wykonanie wyniesionego przejazdu dla rowerów z masy bitumicznej dowiązanego do istniejącego wyniesionego przejścia dla pieszych (od strony ul. Strumykowej) z przesunięciem wpustów ulicznych poza przejazd rowerowy; • Wykonanie przebudowy zjazdów z dostosowaniem do drogi dla pieszych i rowerów; • Wykonanie opaski zabezpieczającej wzdłuż budynku znajdującego się na długości peronu autobusowego, • Ewentualna korekta lokalizacji nowego oświetlenia ulicznego typu LED w zakresie doświetlenia przejścia dla pieszych i rowerzystów; • Budowa nowego oświetlenia ulicznego typu LED na odcinku objętym opracowaniem w zakresie oświetlenia drogi dla pieszych i rowerów; • Ewentualne wykonanie odwodnienia w zakresie niezbędnym do odprowadzenia wód opadowych; • Likwidacja ewentualnych kolizji z innymi sieciami wraz z uzgodnieniami z właściwym zarządcą sieci; • Opracowanie, zatwierdzenie i wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu oraz projektu stałej organizacji ruchu, • Ewentualną wycinkę drzew i krzewów w niezbędnym zakresie wraz z uzyskaniem zgód i pozwoleń; • Wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego, • Wykonanie terenów zielonych wraz z obsianiem i ewentualnymi nasadzeniami, należy przewidzieć przesadzenie istniejących drzew zlokalizowanych wzdłuż peronu autobusowego; • Wykonanie regulacji urządzeń obcych, w razie konieczności dostosowanie urządzeń obcych do obciążeń występujących w drodze, • Wykonanie robót wykończeniowych, • Odtworzenie konstrukcji jezdni w wyniku prowadzonych robót budowlanych. Ponadto należy wykonać i zamontować 2 szt. tablic informacyjno-pamiątkowych w rozmiarze 120x60 zgodnie z wytycznymi oraz ze wzorem zamieszczonym pod linkiem https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-2021-2027/prawo-i-dokumenty/zasady-komunikacji-fe/ oraz zgodnie z załącznikiem do SWZ. Tablice należy umieścić na dwóch bądź jednym słupku (blacha stalowa, ocynkowany z zagięta krawędzią). Lokalizacja zostanie wskazania na etapie realizacji umowy przy czym należy wycenić możliwe przesunięcie tablic po wybudowaniu drogi dla pieszych i rowerów (tablice do zamontowania do 1 miesiąca po podpisaniu umowy i możliwe przesunięcie po zakończonych robotach budowlanych w obrębie zadania). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w PFU (program funkcjonalno-użytkowy) dostępny pod linkiem: https://www.mzd.opole.pl/wp-content/uploads/zamowienia_publiczne/2025/PFU_dla_szesciu_czesci_wraz_z_zalacznikami.zip
Interne KennungCzęść 3
LosLOT-0003
TitelBudowa chodnika dla pieszych przy ulicy Kowalczyków
Beschreibung„Bezpieczny Transport w Aglomeracji Opolskiej” w zakresie: CZĘŚĆ IV „Budowa chodnika dla pieszych przy ulicy Kowalczyków” Przedmiotem zamówienia jest: • Opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy chodnika dla pieszych przy ulicy Kowalczyków od granicy posesji 33 i 35 do połączenia z peronem autobusowym na wysokości działki nr 1634, • Wykonanie robót rozbiórkowych istniejących elementów niezbędnych do realizacji niniejszego zadania, • Uzyskanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej (ZRiD) wraz z wszystkimi niezbędnymi uzgodnieniami; • Wykonanie robót ziemnych, • Wykonanie nowej konstrukcji drogi dla pieszych oraz dojść do posesji i przejścia dla pieszych o nawierzchni z betonowej kostki brukowej podbudowy oraz doprowadzenie podłoża do kategorii nośności G1; • Wykonanie przebudowy konstrukcji zjazdów o nawierzchni z betonowej kostki brukowej, podbudowy oraz doprowadzenie podłoża do kategorii nośności G1; • Wykonanie nowych obrzeży i krawężników wzdłuż drogi dla pieszych, • Wykonanie odwodnienia (należy dążyć do maksymalnego wykorzystania retencjonowania wód opadowych), w razie konieczności należy przewidzieć włączenie do istniejącej kanalizacji deszczowej; • Wykonanie doświetlonego przejścia dla pieszych typu LED w rejonie przystanku dla pieszych, • Wykonanie ewentualnego zabezpieczenia skarpy nasypu przed erozją, • Likwidacja ewentualnych kolizji z innymi sieciami oraz ich zabezpieczenie wraz z uzgodnieniami z właściwym zarządcą sieci, • Opracowanie, zatwierdzenie i wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu oraz projektu stałej organizacji ruchu, • Wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego, • Wykonanie terenów zielonych wraz z obsianiem i ewentualnymi nasadzeniami, • Ewentualną wycinkę drzew i krzewów w zakresie niezbędnym do realizacji inwestycji wraz uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i zezwoleń, w razie konieczności należy przewidzieć przesadzenie lub przycięcie drzew bądź krzewów, • Wykonanie regulacji urządzeń obcych, w razie konieczności dostosowanie urządzeń obcych do obciążeń występujących w drodze, • Wykonanie robót wykończeniowych, • Odtworzenie konstrukcji jezdni w wyniku prowadzonych robót budowlanych. Ponadto należy wykonać i zamontować 2 szt. tablic informacyjno-pamiątkowych w rozmiarze 120x60 zgodnie z wytycznymi oraz ze wzorem zamieszczonym pod linkiem https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-2021-2027/prawo-i-dokumenty/zasady-komunikacji-fe/ oraz zgodnie z załącznikiem do SWZ . Tablice należy umieścić na dwóch bądź jednym słupku (blacha stalowa, ocynkowany z zagięta krawędzią). Lokalizacja zostanie wskazania na etapie realizacji umowy przy czym należy wycenić możliwe przesunięcie tablic po wybudowaniu drogi dla pieszych i rowerów (tablice do zamontowania do 1 miesiąca po podpisaniu umowy i możliwe przesunięcie po zakończonych robotach budowlanych w obrębie zadania). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w PFU (program funkcjonalno-użytkowy) dostępny pod linkiem: https://www.mzd.opole.pl/wp-content/uploads/zamowienia_publiczne/2025/PFU_dla_szesciu_czesci_wraz_z_zalacznikami.zip
Interne KennungCzęść 4
LosLOT-0004
TitelBudowa drogi dla pieszych i rowerów w ciągu drogi powiatowej nr 1702 O Czarnowąsy – Brynica od km 5+032 do granicy Miasta Opola
Beschreibung„Bezpieczny Transport w Aglomeracji Opolskiej” w zakresie: CZĘŚĆ V „Budowa drogi dla pieszych i rowerów w ciągu drogi powiatowej nr 1702 O Czarnowąsy – Brynica od km 5+032 do granicy Miasta Opola” Przedmiotem zamówienia jest: • Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej budowy drogi dla pieszych i rowerów, • Uzyskanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej (ZRiD); • Uwzględnienie robót rozbiórkowych istniejących elementów niezbędnych do realizacji niniejszego zadania; • Zaprojektowanie robót ziemnych; • Zaprojektowanie nowej konstrukcji drogi dla pieszych i rowerów o nawierzchni bitumicznej dwuwarstwowej, podbudowy oraz doprowadzenie podłoża do kategorii nośności G1, • Zaprojektowanie zjazdów o nawierzchni mineralno - bitumicznej minimum dwuwarstwowej, podbudowy oraz doprowadzenie podłoża do kategorii nośności G1, poza drogą dla pieszych i rowerów dopuszcza się warstwę ścieralną z betonowej kostki brukowej, • Zaprojektowanie nowej konstrukcji drogi dla pieszych stanowiących dojście do posesji o nawierzchni z betonowej kostki brukowej, podbudowy oraz doprowadzenie podłoża do kategorii nośności G1; • Zaprojektowanie nowych krawężników i obrzeży na ławie betonowej z oporem, • Zaprojektowanie doświetlonego przejazdu dla rowerów i przejścia dla pieszych typu LED na skrzyżowaniu z ul. Świerkli; • Zaprojektowanie odwodnienia (należy dążyć do maksymalnego wykorzystania retencjonowania wód opadowych), w razie konieczności należy przewidzieć włączenie do istniejącej kanalizacji deszczowej; • Ewentualną wycinkę drzew i krzewów w zakresie niezbędnym do realizacji inwestycji wraz uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i zezwoleń, w razie konieczności drzewa i krzewy należy przesadzić bądź przyciąć, • Likwidacja ewentualnych kolizji z innymi sieciami oraz ich zabezpieczenie wraz z uzgodnieniami z właściwym zarządcą sieci, • Opracowanie, zatwierdzenie i wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu oraz projektu stałej organizacji ruchu, • Zaprojektowanie nowego oznakowania pionowego i poziomego, • Zaprojektowanie terenów zielonych wraz z obsianiem i ewentualnymi nasadzeniami, • Zaprojektowanie regulacji urządzeń obcych, w razie konieczności dostosowanie urządzeń obcych do obciążeń występujących w drodze; • Zaprojektowanie robót wykończeniowych; • Odtworzenie konstrukcji jezdni w wyniku prowadzonych robót budowlanych, • Minimalne parametry zaprojektowanej infrastruktury drogowej muszą być zgodne z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022r. w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych, w przypadku robót sieciowych zgodne z właściwymi przepisami techniczno – budowlanymi oraz uzgodnieniami z zarządcami sieci Ponadto należy wykonać i zamontować 2 szt. tablic informacyjno-pamiątkowych w rozmiarze 120x60 zgodnie z wytycznymi oraz ze wzorem zamieszczonym pod linkiem https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-2021-2027/prawo-i-dokumenty/zasady-komunikacji-fe/ oraz zgodnie z załącznikiem do SWZ. Tablice należy umieścić na dwóch bądź jednym słupku (blacha stalowa, ocynkowany z zagięta krawędzią). Lokalizacja zostanie wskazania na etapie realizacji umowy przy czym należy wycenić możliwe przesunięcie tablic po wybudowaniu drogi dla pieszych i rowerów (tablice do zamontowania do 1 miesiąca po podpisaniu umowy i możliwe przesunięcie po zakończonych robotach budowlanych w obrębie zadania). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w PFU (program funkcjonalno-użytkowy) dostępny pod linkiem: https://www.mzd.opole.pl/wp-content/uploads/zamowienia_publiczne/2025/PFU_dla_szesciu_czesci_wraz_z_zalacznikami.zip
Interne KennungCzęść 5
LosLOT-0005
TitelBudowa drogi dla pieszych i rowerów przy ul. Wschodniej na odcinku od skrzyżowania z ul. Grudzicką i ul. Morcinka do zjazdu do posesji nr 23 a
Beschreibung„Bezpieczny Transport w Aglomeracji Opolskiej” w zakresie: CZĘŚĆ VI „Budowa drogi dla pieszych i rowerów przy ul. Wschodniej na odcinku od skrzyżowania z ul. Grudzicką i ul. Morcinka do zjazdu do posesji nr 23 a” Przedmiotem zamówienia jest: • Opracowanie dokumentacji projektowej budowy drogi dla pieszych i rowerów przy ul. Wschodniej – odcinek od skrzyżowania z ul. Grudzicką i ul. Morcinka do zjazdu do posesji nr 23 a”. • uzyskanie decyzji na realizację inwestycji drogowej (ZRiD); • wykonanie inwentaryzacji oraz sporządzenie operatu szacunkowego określającego wartość istniejącego oświetlenia ulicznego przeznaczonego do likwidacji przez uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego; • likwidacja starego oświetlenia • zaprojektowanie konstrukcji drogi dla pieszych i rowerów o nawierzchni bitumicznej minimum dwuwarstwowej, podbudowy, podłoże musi odpowiadać kategorii nośności G1, • zaprojektowanie konstrukcji zjazdów, w ciągu drogi dla pieszych i rowerów o nawierzchni bitumicznej minimum dwuwarstwowej, podbudowy, podłoże musi odpowiadać kategorii nośności G1, • zaprojektowanie nowych krawężników i obrzeży; • zaprojektowanie odwodnienia (należy dążyć do maksymalnego wykorzystania retencjonowania wód opadowych), w razie konieczności należy przewidzieć włączenie do istniejącej kanalizacji deszczowej; • regulacja wysokościowa studni rewizyjnych, telekomunikacyjnych oraz zaworów sieci wodociągowej i gazowej oraz innej infrastruktury objętych zakresem opracowania, w razie konieczności ich wymiana z dostosowaniem do występujących obciążeń, • likwidacja ewentualnych kolizji z innymi sieciami wraz z uzgodnieniami z właściwym zarządcą sieci, • opracowanie, zatwierdzenie i wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu oraz projektu stałej organizacji ruchu, oznakowanie poziome należy zaprojektować jako grubowarstwowe na jezdni oraz miejscach przejść dla pieszych i przejazdów rowerzystów; w pozostałych przypadkach oznakowanie cienkowarstwowe; • zaprojektowanie kanału technologicznego zgodnie z obowiązującymi przepisami na długości całego odcinka; • zaprojektowanie ewentualnego zabezpieczenia skarp nasypów, w razie konieczności z elementami zabezpieczającymi ruch pieszych i rowerzystów; • opracowanie projektu oświetlenia typu LED, w przypadku przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych należy przewidzieć doświetlenie typu LED, • opracowanie projektu zieleni, • uwzględnienie ewentualnej wycinki drzew i krzewów, ich przycięcia bądź przesadzenia w zakresie umożliwiającym realizację inwestycji wraz uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i zezwoleń, • opracowanie przedmiaru robót, specyfikacji wykonania i odbioru robót budowlanych, • minimalne parametry zaprojektowanej infrastruktury drogowej muszą być zgodne z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022r. w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych, w przypadku robót sieciowych zgodne z właściwymi przepisami techniczno – budowlanymi oraz uzgodnieniami z zarządcami sieci, Ponadto należy wykonać i zamontować 2 szt. tablic informacyjno-pamiątkowych w rozmiarze 120x60 zgodnie z wytycznymi oraz ze wzorem zamieszczonym pod linkiem https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-2021-2027/prawo-i-dokumenty/zasady-komunikacji-fe/ oraz zgodnie z załącznikiem do SWZ. Tablice należy umieścić na dwóch bądź jednym słupku (blacha stalowa, ocynkowany z zagięta krawędzią). Lokalizacja zostanie wskazania na etapie realizacji umowy przy czym należy wycenić możliwe przesunięcie tablic po wybudowaniu drogi dla pieszych i rowerów (tablice do zamontowania do 1 miesiąca po podpisaniu umowy i możliwe przesunięcie po zakończonych robotach budowlanych w obrębie zadania). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w PFU (program funkcjonalno-użytkowy) dostępny pod linkiem: https://www.mzd.opole.pl/wp-content/uploads/zamowienia_publiczne/2025/PFU_dla_szesciu_czesci_wraz_z_zalacznikami.zip
Interne KennungCzęść 6