2. Verfahren
Verfahren
Titel: Optimalizace datového prostředí v Zambii v kontextu projektu SLIM – OPAKOVANÉ VYHLÁŠENÍ
Beschreibung: Tato veřejná zakázka (VZ) bude realizovaná v rámci Projektu SLIM (Sustainable Landscape through Integrated Management), který je od října 2023 do září 2027 implementován Českou rozvojovou agenturou a kofinancován Evropskou unií. Jeho cílem je zavádění přístupu integrovaného krajinného managementu (ILM) a přispění ke zvýšení odolnosti ekosystémů a zachování biodiverzity v Zambii za využití volně přístupných družicových dat v oblastech jako lesnictví, zemědělství, vodohospodářství nebo ochrana životního prostředí, včetně predikcí a tlumení ničivých dopadů přírodních katastrof. Tato zakázka konkrétně přispěje zejména k naplnění aktivity projektu SLIM s názvem „Provision of adequate technological capacities, tools, data access and geospatial data storage infrastructure for the crucial data domains“. Předmětem plnění této veřejné zakázky je komplexní řešení, jehož součástí jsou dodávky hardware i software pro 12 příjemců projektu v Zambii, přičemž software je kombinací komerčního řešení a jeho konfigurace a open-source řešení, které bude potřeba naimplementovat a doprogramovat podle požadavků jednoho ze zambijských příjemců. Dodávka hardware zahrnuje servery, disková pole, desktop PCs, notebooky, skenery, drony, GPS zařízení. Tato VZ má za cíl design a implementaci robustního, centralizovaného, bezpečného a zároveň uživatelsky přívětivého GIS řešení pro celkem 12 institucí veřejné správy včetně jejich decentralizovaných složek v zájmu umožnění sofistikované datové analýzy, komplexních procesů sběru a editace dat, jakož i v důsledku informovaného rozhodování. Jedna část tohoto řešení je postavena na technologiích od firmy Esri (platforma ArcGIS) a zaštítěna místním Národním centrem pro dálkový průzkum Země (National Remote Sensing Centre; „NRSC“), které bude coby držitel licence ArcGIS Enterprise Advanced zodpovědné za provoz serverového GIS řešení, tj. správu infrastruktury (webový server, aplikační server, databázový server), instalaci oprav (patchů), zajištění souladu s licencemi, zabezpečení stálého připojení, provádění potřebných záloh dat apod., ale také poskytne podporu dalším 9 zapojeným stakeholderům včetně budování jejich kapacit a poskytování expertních služeb pro import a transformaci nových dat do centrální geodatabáze. Zmíněných 9 stakeholderů potom bude prostřednictvím licencí ArcGIS Pro Basic editovat a analyzovat svoje vlastní data, která budou uložena v oddělené části geodatabáze a případně je sdílet pomocí mapových služeb či publikovat pomocí mapových aplikací. Druhá část řešení je postavena na open-source technologii identifikované účastníkem zadávacího řízení jako nejvhodnější, dedikována specificky lesnickému oddělení (Forestry Department; „FD“) Ministerstva zelené ekonomiky a životního prostředí (Ministry of Green Economy and Environment), a položí základ pro robustní řešení systematického a technologicky pokročilého sběru dat a tvorbu mapových aj. datových podkladů nutných pro efektivní lesní hospodářské plánování na všech úrovních (národní/provinční/distriktní). Toto řešení bude zajištěno i dodávkou souvisejícího hardware, jehož minimální technické požadavky zadavatele jsou uvedeny v Příloze č. 2 ZD – „Rozpočet včetně MTP“ (MTP = minimální technické požadavky). Předmět plnění této zakázky je podrobněji popsán v Příloze č. 1 – „Popis předmětu plnění“.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30210000 Datenverarbeitungsgeräte (Hardware)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72313000 Datenerfassung, 72316000 Datenanalyse, 38221000 Geografische Informationssysteme (GIS oder gleichwertiges System), 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 72268000 Bereitstellung von Software, 30211200 Hardware für Zentralrechner, 72314000 Datenerhebung und -zusammentragung, 30230000 Computerbezogene Geräte, 72317000 Datenspeicherung, 72319000 Datenbereitstellung, 72321000 Mehrwert-Datenbankdienste, 72322000 Datenverwaltung, 72330000 Inhalte- oder Datenstandardisierung und -Klassifizierung, 75131000 Dienstleistungen für die öffentliche Verwaltung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 280797/2025-CRA
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38221000 Geografische Informationssysteme (GIS oder gleichwertiges System), 72317000 Datenspeicherung, 30211200 Hardware für Zentralrechner, 30230000 Computerbezogene Geräte, 75131000 Dienstleistungen für die öffentliche Verwaltung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 72268000 Bereitstellung von Software, 72313000 Datenerfassung, 72314000 Datenerhebung und -zusammentragung, 72316000 Datenanalyse, 72330000 Inhalte- oder Datenstandardisierung und -Klassifizierung, 72319000 Datenbereitstellung, 72321000 Mehrwert-Datenbankdienste, 72322000 Datenverwaltung