2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja wystawy stałej w Kamienicy pod Gwiazdą
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji wystawy stałej w Kamienicy pod Gwiazdą – Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu według projektu stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39154000 Messeeinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39133000 Auslagensysteme, 39154100 Messestände
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji wystawy stałej w Kamienicy pod Gwiazdą – Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu według projektu stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ.3.2.3. Modernizacja obejmuje: 3.2.3.1. pomieszczenia ekspozycyjne wraz z holami na potrzeby wystawy prezentującej kolekcję sztuki dalekiego wschodu – przewiduje się gabloty, multimedia, plansze informacyjne, stworzenie alternatywnej, dodatkowej ścieżki zwiedzania związanej z kamienicą (ścieżka multimedialna, towarzysząca wystawie głównej) przy zastosowaniu audioprzewodników, 3.2.3.2. wyposażenie pomieszczeń piwnicy na cele edukacyjne, 3.2.3.3. pomieszczenie piwnicy na wystawę broni bliskowschodniej ze zbiorów Muzeum, 3.2.3.4. kasę biletowo-wydawniczą w Wielkiej Sieni, 3.2.3.5. magazyny na poddaszu, 3.2.3.6. remont pomieszczeń aranżowanych, w tym malowanie ścian, 3.2.3.7. remont toalet, 3.2.3.8. stworzenie audioprzewodników – dwie ścieżki zwiedzania, wersja podstawowa, rodzinna, audiodeskrypcja, dwie wersje językowe (j. angielski i j. niemiecki), 3.2.3.9. demontaż istniejącego oświetlenia, 3.2.3.10. realizacja oświetlenia ekspozycyjnego w salach wystaw czasowych. 3.2.4. Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia gotowych elementów wyposażenia do Kamienicy pod Gwiazdą, Rynek Staromiejski 35, 87-100 Toruń. 3.2.5. W przypadku audioprzewodników, kiosku multimedialnego, opisów eksponatów materiały do opracowania dostarczy Zamawiający. 3.2.6. Podpisy do eksponatów stworzy Zamawiający. 3.2.7. Teksty na wystawie oraz podpisy do eksponatów muszą zostać przetłumaczone na język angielski, niemiecki i język Braille’a. 3.2.8. Kiosk multimedialny musi posiadać dwie ścieżki zwiedzania: pierwsza dotycząca historii Kamienicy pod Gwiazdą oraz druga zawierająca opis zbiorów – wybranych przez Zamawiającego obiektów.3.2.9. Szczegółowe wymagania odnośnie przedmiotu zamówienia i jego opis zawarte są w załączniku nr 1 do SWZ – projekt rearanżacji wystawy stałej. 3.2.10. Szczegółowy harmonogram prac zostanie ustalony pomiędzy Stronami po podpisaniu umowy. 3.2.11. Zakres prac obejmuje również prace pomocnicze i towarzyszące oraz inne prace konieczne do wykonania zamówienia nie ujęte w dokumentacji, a niezbędne do wykonania ze względu na przepisy prawa, w szczególności: 3.2.11.1. Wszelkiego rodzaju zabezpieczenia prac, w tym zabezpieczenia pod względem bezpieczeństwa, bhp oraz kradzieży i dewastacji. 3.2.11.2. Prowadzenie prac w sposób zapewniający bezpieczeństwo osób zatrudnionych w muzeum i zwiedzających. 3.2.11.3. Naprawy wszelkich uszkodzeń powstałych podczas wykonywania prac. 3.2.11.4. Gromadzenie, transportowanie, zagospodarowanie i przekazanie do utylizacji odpadów zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587, 1597, 1688, 1852, 2029). Wykonawca jest wytwórcą odpadów w rozumieniu wskazanej w tym punkcie ustawy i zagospodaruje na swoją odpowiedzialność i swój koszt odpady powstałe podczas realizacji zadania. 3.2.11.5. Usuwanie wytworzonych odpadów z miejsc ich powstawania na bieżąco. 3.2.11.6. Ograniczenie emisji niezorganizowanego pyłu w trakcie wykonywania prac budowlanych,3.2.11.7. Uporządkowanie terenu prac po zakończeniu prac, jak również terenów sąsiadujących zajętych lub użytkowanych przez Wykonawcę w tym dokonania na własny koszt renowacji zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku prowadzonych prac obiektów, fragmentów terenu, dróg, nawierzchni lub instalacji. 3.2.12. Informacje dodatkowe: 3.2.12.1. prace powinny zostać wykonane i ukończone zgodnie z prawem powszechnie obowiązującym w Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 725, 834, 1222) zwaną dalej „ustawą Pb”, ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 54, 1089, 1222), ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587, 1597, 1688, 1852, 2029) oraz zgodnie z wymaganiami Zamawiającego.
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen