2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af køb af biler til Transport og bevogtning samt Hundeførerne
Beschreibung: Nærværende udbud vedrører indgåelse af en rammeaftale om anskaffelse af ombyggede biler til Danmarks Fængsler - Transport og Bevogtning (TRB) til transport af arrestanter og indsatte samt hundebiler.
Interne Kennung: 25-15-0191
Verfahrensart: Sonstiges zweistufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbud med forhandling under forsvars- og sikkerhedsdirektivet.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34100000 Kraftfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen, 34113000 Fahrzeuge mit Allradantrieb, 34115000 Sonstige Personenkraftwagen, 34115200 Kraftfahrzeuge für den Transport von weniger als 10 Personen
5. Los
Los: LOT-0000