See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Prace związane z utrzymaniem czystości, porządku i zieleni na terenie miasta Ostrołęki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług związanych utrzymaniem czystości, porządku i zieleni na terenie Miasta Ostrołęki. Wykaz powierzchni do utrzymania oraz zalecenia co do jakości i częstotliwości konserwacji zieleni stanowi Załącznik nr 1 do opisu przedmiotu zamówienia. Wykaz miejsc do utrzymania czystości i porządku na chodnikach, skwerach, w parkach, miejscach pamięci (poprzez m. in. zamiatanie, usuwanie chwastów, zbieranie nieczystości) – stanowią Załączniki nr 1 i 2 do opisu przedmiotu zamówienia. Zakres zamówienia obejmuje: 1. Pielęgnację trawników poprzez m.in.: koszenie, wygrabianie liści, renowację (w razie potrzeby); 2. Pielęgnację żywopłotów poprzez m. in.: strzyżenie, pielenie, usuwanie gatunków obcych, nawożenie (w razie potrzeby); 3. Pielęgnację krzewów ozdobnych poprzez m. in.: cięcie, formowanie, pielenie, nawożenie (w razie potrzeby); 4. Sadzenie drzew, krzewów, roślin jednorocznych lub wieloletnich (w miarę potrzeb), wraz z ich pielęgnacją i podlewaniem przez okres 3 lat od posadzenia oraz zabezpieczeniem; 5. Wywóz powstałych odpadów zielonych. Powstałe odpady będą dostarczane do instalacji komunalnej – Stacja Segregacji Odpadów Komunalnych Miasta Ostrołęki i gmin powiatu ostrołęckiego, ul. Komunalna 8. W przypadku awarii powyższej instalacji Zamawiający wskaże Wykonawcy zamiennie instalację komunalną, do której będzie przekazywał ww. odpady; 6. Sprzątanie terenów zielonych poprzez m. in. zbieranie i transport odpadów; 7. Utrzymanie czystości i porządku na chodnikach miejskich poprzez: zamiatanie, zbieranie liści, usuwanie chwastów, zbieranie nieczystości; 8. Utrzymanie czystości i porządku na parkingach miejskich, zarządzanych przez Zamawiającego, poprzez zbieranie nieczystości i zamiatanie (w razie potrzeby); 9. Utrzymanie skwerów miejskich poprzez m. in.: zamiatanie, zbieranie liści, usuwanie chwastów, pielęgnację roślin, zbieranie nieczystości; 10. Utrzymanie parków miejskich poprzez m. in.: koszenie, przycinanie żywopłotów, konserwację trawników, nasadzenia roślin, podlewanie kwiatów i innych roślin jednorocznych i wieloletnich, pielenie; 11. Czyszczenie ławek parkowych, czyszczenie chodników i alejek z ptasich odchodów (w Parku Miejskim przy ul. Traugutta – raz w tygodniu, w pozostałych parkach – w razie potrzeby) mycie ciągów pieszo jezdnych i elementów małej architektury na terenie miasta – w razie potrzeby; 12. Zabezpieczanie porządku podczas organizacji festynów i imprez miejskich w liczbie ok. 40 w okresie objętym Umową poprzez: rozstawianie pojemników na odpady, sprzątanie po imprezach, wywóz powstałych odpadów do Stacji Segregacji Odpadów Komunalnych Miasta Ostrołęki i gmin powiatu ostrołęckiego, ul. Komunalna 8. W przypadku awarii powyższej instalacji Zamawiający wskaże Wykonawcy zamiennie instalację komunalną, do której będzie przekazywał ww. odpady; 13. Utrzymanie miejsc Pamięci Narodowej poprzez: mycie i konserwację, utrzymanie czystości, rozstawianie zniczy (w miarę potrzeb), sadzenie (w miarę potrzeb) i podlewanie kwiatów oraz innych roślin jednorocznych, pielęgnację roślin wieloletnich; 14. Utrzymanie wskazanych mogił na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Kujawskiej poprzez: mycie nagrobków, rozstawianie zniczy (w miarę potrzeb), pielęgnację roślin, dekorowanie kwiatami żywymi (w miarę potrzeb); 15. Utrzymanie Cmentarza Żołnierzy Radzieckich: koszenie, mycie nagrobków, rozstawianie zniczy (w miarę potrzeb), pielęgnację roślin, dekorowanie kwiatami żywymi (w miarę potrzeb), konserwację i grabienie trawników (w razie potrzeby); 16. Flagowanie i rozflagowanie Miasta z okazji świąt i uroczystości cyklicznych i/lub w zależności od potrzeb po zgłoszeniu przez Zamawiającego (flagi zapewnia Zamawiający). Do obowiązków Wykonawcy należy także regularne pranie powierzonych mu flag; 17. Zwalczanie śliskości na chodnikach w tym odśnieżanie – jeżeli wystąpi taka potrzeba
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 77340000 Baum- und Heckenschnitt, 90511300 Müllsammlung, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77211500 Baumpflege, 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: KPZ.271.23.2025