See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Levering onderdelen bemonsteringskasten RWZI's Wetterskip Fryslân
Beschreibung: Op de RWZI’s van Wetterskip Fryslân is bemonsteringsapparatuur van Endress en Hauser geplaatst. Deze apparatuur is nodig om effectieve invulling te gegeven aan de kerntaak: zorgen voor schoon water. Het is dan ook van groot belang dat de bemonsteringsapparatuur goed wordt onderhouden. De bemonsteringkast moet voldoen aan de NEN 6600-1 norm. Deze norm schrijft voor dat uitsluitend door de leverancier voorgeschreven materialen worden gebruikt. Het huidige onderhoudscontract loopt ten einde. Daarom is een nieuw contract nodig voor adequaat onderhoud van de bemonsteringsapparatuur inclusief levering van onderdelen. Historisch gezien bedragen de jaarlijkse kosten voor de aanschaf van de onderhoudsets en vervangende onderdelen ca. € 90.000 inclusief btw. Voor de komende 4 jaren zullen de kosten rekening houdend met indexering - ongeveer € 380.000 inclusief btw bedragen. De kosten voor het leveren van de benodigde aanvullende monsternamekasten bedragen ca. € 60.000 inclusief btw. Dit betreft een éénmalige aankoop.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zentrale Elemente des Verfahrens: Op de RWZI’s van Wetterskip Fryslân is bemonsteringsapparatuur van Endress en Hauser geplaatst. Deze apparatuur is nodig om effectieve invulling te gegeven aan de kerntaak: zorgen voor schoon water. Het is dan ook van groot belang dat de bemonsteringsapparatuur goed wordt onderhouden. De bemonsteringkast moet voldoen aan de NEN 6600-1 norm. Deze norm schrijft voor dat uitsluitend door de leverancier voorgeschreven materialen worden gebruikt. Het huidige onderhoudscontract loopt ten einde. Daarom is een nieuw contract nodig voor adequaat onderhoud van de bemonsteringsapparatuur inclusief levering van onderdelen. Er zijn andere producenten en leveranciers van onderhoudssets en onderdelen. Echter, deze zijn niet toe te passen in bestaande Endress+Hauser monsternamekasten en online-meetapparatuur. Door Endress+Hauser-onderdelen toe te passen is het voordeel dat deze zonder aanpassingen aan de bestaande infrastructuur geïnstalleerd kunnen worden. Er hoeft dan geen complete monsternamekast dan wel online-meetapparaat te worden vervangen. Er is sprake van een situatie waarbij mededinging (concurrentie) om technische redenen ontbreekt. Op grond van artikel 2.32 lid 1 sub b 2° van de Aanbestedingswet 2012 mag dan de onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande aankondiging worden gevolgd. Er is geen redelijk alternatief beschikbaar en er is géén sprake van kunstmatige beperking van de voorwaarden van de aanbesteding (er wordt dus ook voldaan aan de toepassingsvoorwaarde in artikel 2.32 lid 3 van de Aanbestedingswet 2012). 3. Ook artikel 2.33 sub b 2° biedt aanknopingspunten, daarin wordt gesproken over “andere technische eigenschappen die niet verenigbaar zijn met de technische eigenschappen van reeds verworven leveringen of zich bij gebruik en onderhoud van de te verwerven leveringen onevenredige technische moeilijkheden voordoen”.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38340000 Mengenmessinstrumente
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 1