385672-2026 - Wettbewerb
Schweden – Installation von elektrischen Leitungen – El- och Teleinstallationer
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: El- och Teleinstallationer
Beschreibung: Upphandlingen avser att generera ramavtal för löpande avrop avseende entreprenader inom el- och teleinstallationer. Ramavtal kommer att tilldelas tre (3) anbudsgivare. Uppdragsvolymen uppskattas till 100 miljoner kronor för avtalsperioden inklusive optionsår. Ramavtal kommer att tecknas med upp till tre (3) entreprenörer förutsatt att så många anbud inkommer och kan kvalificeras.
Interne Kennung: SFB-2026-00109
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
5. Los
Los: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Titel: El- och Teleinstallationer
Intern identifierare: SFB-2026-00109
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000