See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Genudbud af Nødkaldsservice til Mariagerfjord og Rebild Kommune
Beschreibung: tryghedsteknologi, samt tilhørende produkter til Mariagerfjord og Rebild kommune. Kontrakten vedrører levering af et fuldt funktionsdygtigt nødkaldeanlæg, inklusiv Administrationssystem, oplæring af Ordregivers Medarbejdere samt drift og service af systemet.
Vorherige Bekanntmachung: 252792-2026
Interne Kennung: 697472
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32344100 Taschenempfangsgeräte für Personenruf- oder Personensuchanlagen, 35100000 Not- und Sicherheitsausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Kontrakten er uopsigelig for begge Parter de første 48 måneder regnet fra Kontraktens ikrafttræden medmindre andet følger af Kontraktens øvrige bestemmelser. Herefter har Kunden option på at forlænge Kontrakten på uændrede vilkår i op til tre (3) forlængelsesperioder af hver to (2) års varighed.