386166-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Gartenbau – Urządzanie i utrzymanie zieleni, zakup roślin i utrzymanie porządku w pasach drogowych dróg gminnych na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen - Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Urządzanie i utrzymanie zieleni, zakup roślin i utrzymanie porządku w pasach drogowych dróg gminnych na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług związanych z urządzaniem, zakupem roślin i utrzymaniem zieleni niskiej i wysokiej oraz bieżącym utrzymaniem porządku w pasach drogowych dróg kategorii gminnej na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, które obejmują: 1) sprzątanie trawników i skupin krzewów z odpadów komunalnych, 2) usuwanie zanieczyszczeń gabarytowych (mebli, odpadów budowlanych) oraz odpadów zielonych (w tym gałęzi), 3) koszenie trawników, 4) grabienie trawników, 5) zakładanie trawników, 6) pielenie krzewów i żywopłotów, 7) cięcie pielęgnacyjne krzewów i żywopłotów, 8) cięcia pielęgnacyjne drzew i usuwanie odrostów, 9) sadzenie drzew, 10) usuwanie drzew zagrażających i wiatrołomów, 11) podlewanie drzew i krzewów, 12) ustawianie wygrodzeń trawników. 2. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks Pracy (t. j. Dz.U. z 2025 r. poz. 277), o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy, przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób codziennie wykonujących czynności wskazane w załączniku nr 1a i 1b do umowy (nr 2a i 2b do SWZ), z wyłączeniem kadry kierowniczej i pracowników administracji. Wszelkie kwestie związane ze sposobem weryfikacji zatrudnienia, o którym mowa powyżej, a także uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę ww. wymogów oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań, określono w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 1 do SWZ. 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Uzasadnienie: przedmiotowe postępowanie stanowi część zamówienia na usługi w zakresie utrzymania zieleni - poszczególne części zamówienia stanowią przedmiot odrębnego postępowania i zostaną udzielone osobnymi postępowaniami. 4. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań przedmiotu zamówienia. 5. Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy usług, zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy, polegającego na powtórzeniu podobnych usług. Zamawiający przewiduje, że ceny jednostkowe poszczególnych usług wskazanych w kosztorysie ofertowym mogą być maksymalnie do 20% wyższe od cen jednostkowych zamówienia podstawowego. 6. Wartość zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług w stosunku do wartości zamówienia podstawowego określono do kwoty: 511 549,27 zł brutto, w przypadku posiadania środków finansowych – w ramach przedsięwzięcia opisanego w postanowieniach SWZ. Zamówienie będzie realizowane na zasadach i warunkach umowy podstawowej. 7. Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych. 8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 9. Wykonawca staje się wytwórcą odpadów powstałych w wyniku realizacji przedmiotu zamówienia. Sposób zagospodarowania odpadami musi być zgodny z przepisami obowiązującymi w dacie realizacji zamówienia, tj. ustawy z 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. 2023 r. poz. 1587) oraz ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz.U. z 2024 r. poz. 399).
Vorherige Bekanntmachung: 190538-2025
Interne Kennung: P-22/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen, Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77312100 Unkrautvernichtung, 77314100 Anlegen von Rasen, 77342000 Heckenschnitt, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 03452000 Bäume, 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 45342000 Errichtung von Zäunen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen