2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu i wyposażenia laboratoriów wchodzących w skład Centrum Symulacji Ścieżek Zawodowych START-LAB - postępowanie nr 2
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje sprzedaż i dostawę sprzętu, systemów oraz elementów wyposażenia wraz z wykonaniem usług towarzyszących na potrzeby niżej wymienionych laboratoriów wchodzących w skład Centrum Symulacji Ścieżek Zawodowych START-LAB: 1) Laboratorium ścieżek zawodowych – sekcja symulacji wizualnej, 2) Laboratorium sztucznej inteligencji, robotyki i automatyki 4.0. 2. Przedmiot zamówienia będzie realizowany z podziałem na następujące CZĘŚCI zamówienia: 1) CZĘŚĆ I – dostawa sprzętu i wyposażenia do Laboratorium ścieżek zawodowych – sekcja symulacji wizualnej, obejmująca: a) symulator zawodów VR: - licencja na system no-code do tworzenia interaktywnych szkoleń VR i zarządzania procesem szkolenia, - opracowanie 10 interaktywnych filmów dedykowanych dla START-LAB, - stworzenie 15 stanowisk symulacyjnych, b) indywidualne konsultacje w liczbie 5 godzin lekcyjnych dla uczniów, nauczycieli i mieszkańców dotyczące wykorzystania dostarczonego do laboratorium sprzętu i wyposażenia, 2) CZĘŚĆ II – dostawa sprzętu i wyposażenia do Laboratorium sztucznej inteligencji, robotyki i automatyki, obejmująca: a) stanowisko do programowania i konfigurowania robotów humanoidalnych w liczbie 15 szt., b) model dydaktyczno-symulacyjny Fabryki Przemysłu 4.0 w liczbie 3 szt., c) warsztaty tematyczne dla uczniów, nauczycieli, doradców zawodowych i mieszkańców, d) indywidualne konsultacje w liczbie 5 godzin lekcyjnych dla uczniów, nauczycieli i mieszkańców dotyczące wykorzystania dostarczonego do laboratorium sprzętu i wyposażenia. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie CZĘŚCI I znajduje się w załączniku nr 2 do specyfikacji warunków zamówienia, zwanej dalej SWZ. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie CZĘŚCI II znajduje się w załączniku nr 3 do SWZ. 5. Opisy znajdujące się w załącznikach nr 2 i 3 do SWZ zawierają minimalne wymagania co oznacza, że wykonawca może zaoferować sprzęt i elementy wyposażenia charakteryzujące się lepszymi parametrami technicznymi lub użytkowymi. 6. W każdym przypadku, gdy zamawiający w SWZ powołuje się na normy, europejskie oceny techniczne, aprobaty, certyfikaty, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym. 7. Dostarczony sprzęt i elementy wyposażenia muszą być fabrycznie nowe, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2025 r., kompletne, wraz z wymaganymi sterownikami, dopuszczone do obrotu i stosowania, nieużywane, niepoddane żadnym naprawom, wolne od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych, w pełni sprawne technicznie i gotowe do użycia zgodnie z ich przeznaczeniem, muszą odpowiadać obowiązującym standardom jakościowym i technicznym, nie mogą być obciążone żadnymi prawami na rzecz osób trzecich oraz muszą spełniać wymagania określone w SWZ. 8. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia przy użyciu własnych narzędzi, sprzętu i transportu. Koszty i ryzyko transportu, wniesienia, opakowania, ubezpieczenia na czas przewozu ponosi wykonawca. 9. Dostawa sprzętu i elementów wyposażenia do budynku Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie przy ul. Mariańskiej 3A, do pomieszczeń wskazanych przez zamawiającego, nastąpi w dniach pracy zamawiającego, własnym staraniem wykonawcy i na koszt wykonawcy, w opakowaniach fabrycznych bezzwrotnych. 10. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy, obowiązującymi przepisami oraz z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
Vorherige Bekanntmachung: 50113-2026
Interne Kennung: ZP.321.2.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione pilną potrzebą realizacji zamówienia, wynikającą z konieczności terminowego oddania do użytku wszystkich Laboratoriów wchodzących w skład Centrum Symulacji Ścieżek Zawodowych START-LAB oraz zapobieżenia ewentualnym dalszym opóźnieniom, które mogłyby skutkować negatywnymi konsekwencjami organizacyjnymi i finansowymi. Opóźnienie w realizacji zamówienia nie wynika z zaniechań zamawiającego, lecz jest następstwem unieważnienia wcześniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w zakresie CZĘŚCI, które stanowią przedmiot niniejszego postępowania, przeprowadzonego zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy PZP. Unieważnienie poprzedniego postępowania w zakresie obu CZĘŚCI zamówienia miało charakter obiektywny i nie mogło zostać przewidziane na etapie planowania zamówienia, natomiast jego skutkiem może być niedotrzymanie harmonogramu realizacji przedsięwzięcia. W tej sytuacji zamawiający zobowiązany jest do podjęcia działań minimalizujących skutki powstałego opóźnienia, w tym do zastosowania ustawowo dopuszczalnego skrócenia terminu składania ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34152000 Übungssimulatoren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39162110 Lehrbedarf, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 92111250 Herstellung von Informationsfilmen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CZĘŚĆ II – dostawa sprzętu i wyposażenia do Laboratorium sztucznej inteligencji, robotyki i automatyki
Beschreibung: 1. CZĘŚĆ II – dostawa sprzętu i wyposażenia do Laboratorium sztucznej inteligencji, robotyki i automatyki, obejmująca: 1) stanowisko do programowania i konfigurowania robotów humanoidalnych w liczbie 15 szt., 2) model dydaktyczno-symulacyjny Fabryki Przemysłu 4.0 w liczbie 3 szt., 3) warsztaty tematyczne dla uczniów, nauczycieli, doradców zawodowych i mieszkańców – każdy warsztat poprowadzi 2 ekspertów (każdy z ekspertów musi uczestniczyć w 50 godzinach lekcyjnych warsztatów grupowych, łącznie 100 godzin lekcyjnych warsztatów dla 2 ekspertów), 4) indywidualne konsultacje w liczbie 5 godzin lekcyjnych dla uczniów, nauczycieli i mieszkańców dotyczące wykorzystania dostarczonego do laboratorium sprzętu i wyposażenia. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie CZĘŚCI II znajduje się w załączniku nr 3 do SWZ. 3. Opis znajdujący się w załączniku nr 3 do SWZ zawiera minimalne wymagania co oznacza, że wykonawca może zaoferować sprzęt i elementy wyposażenia charakteryzujące się lepszymi parametrami technicznymi lub użytkowymi. 4. Dostarczony sprzęt i elementy wyposażenia muszą być fabrycznie nowe, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2025 r., kompletne, wraz z wymaganymi sterownikami, dopuszczone do obrotu i stosowania, nieużywane, niepoddane żadnym naprawom, wolne od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych, w pełni sprawne technicznie i gotowe do użycia zgodnie z ich przeznaczeniem, muszą odpowiadać obowiązującym standardom jakościowym i technicznym, nie mogą być obciążone żadnymi prawami na rzecz osób trzecich oraz muszą spełniać wymagania określone w SWZ. 5. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia przy użyciu własnych narzędzi, sprzętu i transportu. Koszty i ryzyko transportu, wniesienia, opakowania, ubezpieczenia na czas przewozu ponosi wykonawca. 6. Dostawa sprzętu i elementów wyposażenia do budynku Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie przy ul. Mariańskiej 3A, do pomieszczeń wskazanych przez zamawiającego, nastąpi w dniach pracy zamawiającego, własnym staraniem wykonawcy i na koszt wykonawcy, w opakowaniach fabrycznych bezzwrotnych.
Interne Kennung: CZĘŚĆ II
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39162110 Lehrbedarf, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Stosownie do postanowień art. 441 ust. 1 Pzp zamawiający przewiduje w ramach CZĘŚCI II zamówienia skorzystanie z OPCJI na następujących zasadach: 1) w ramach OPCJI zamawiający uprawniony jest do zwiększenia indywidualnych konsultacji dla uczniów, nauczycieli i mieszkańców dotyczących wykorzystania dostarczonego do laboratorium sprzętu i wyposażenia do maksymalnej liczby 75 godzin, a wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia konsultacji objętych OPCJĄ, 2) zamawiający ma prawo skorzystania z OPCJI jednokrotnie, tj. bezpośrednio na cały zakres przewidziany OPCJĄ, lub wielokrotnie, tj. do osiągnięcia maksymalnego zakresu przewidzianego OPCJĄ, 3) o skorzystaniu z OPCJI zamawiający poinformuje wykonawcę w postaci oświadczenia przekazanego w formie pisemnej lub elektronicznej nie później niż na 14 dni przed rozpoczęciem konsultacji objętych OPCJĄ, 4) w treści oświadczenia zamawiający wskaże zakres wykonania OPCJI, 5) zamawiający skorzysta z OPCJI w przypadku dysponowania przeznaczonymi na ten cel niezbędnymi środkami finansowymi, 6) zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z OPCJI, a wykonawcy nie służy roszczenie o jej zastosowanie, 7) do zamówienia objętego OPCJĄ zastosowanie mają odpowiednio postanowienia umowy dotyczące zamówienia głównego, w tym w szczególności odnoszące się do wysokości wynagrodzenia za przeprowadzone konsultacje, sposobu wykonania zamówienia, obowiązków wykonawcy, rozliczeń i wystawiania faktur, naliczania kar umownych.