2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przebudowa pawilonów L,M,N,O,P,R wraz z modernizacją patia nr 2 i 3 oraz dziedzińca nr 2 "Repty" Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji, realizowana w formule ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest przebudowa Pawilonów L,M,N,O,R, zaprojektowanie i przebudowa Pawilonu P wraz z modernizacją patia nr 2 i patia nr 3 oraz dziedzińca nr 2 "Repty" Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach w ramach zadania inwestycyjnego finansowanego ze środków budżetu Województwa Śląskiego pn.: "Kompleksowa modernizacja i dostosowanie obiektów "Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach do wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą wraz z modernizacją instalacji przeciwpożarowej, wodnej i kanalizacyjnej, elektrycznej wraz z montażem energooszczędnego systemu oświetlenia oraz wymianą stolarki okiennej i drzwiowej – etap III”. 2.Przedmiot zamówienia należy realizować w oparciu o: -w zakresie modernizacji 2.1.dokumentację projektową opracowaną przez biuro projektowe Atelier 7 Sp. z o. o. obejmującą przebudowę budynków "Repty" Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji im gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach w ramach zadania pn.: „Kompleksowa modernizacja i dostosowanie obiektów "Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach do wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą wraz z modernizacją instalacji przeciwpożarowej, wodnej i kanalizacyjnej, elektrycznej wraz z montażem energooszczędnego systemu oświetlenia oraz wymianą stolarki okiennej i drzwiowej”, stanowiącą Załącznik nr 14 do SWZ - dotyczy Pawilonu L,M,N,O,R; 2.2.dokumentację projektową opracowaną przez: HIKO Pracownia Architektoniczna ul. Zabrska 44, 44-177 Paniówki, stanowiącą Załącznik nr 15 do SWZ – dotyczy remontu i modernizacji patia nr 2 i patia nr 3 oraz dziedzińca nr 2; - w zakresie zaprojektowania i modernizacji 2.3.program funkcjonalno – użytkowy, stanowiący Załącznik nr 16 do SWZ - dotyczy Pawilonu P; - w zakresie dostawy sprzętu medycznego, urządzeń, wyposażenia 2.4.opis parametrów sprzętu medycznego i wyposażenia - stanowiący Załącznik nr 17 do SWZ - dotyczy Pawilonu L,M,N,O,P,R. Wykonawca na co najmniej 6 tygodni przed przystąpieniem do realizacji dostawy sprzętu medycznego, urządzeń, wyposażenia zobowiązany jest: -wskazać producenta, nazwę, model, typ, rok produkcji, -przedstawić materiały informacyjne producenta, dystrybutora, katalogi, foldery, zdjęcia umożliwiające zapoznanie się z wyglądem przedmiotu zamówienia oraz -przedłożyć dokumenty, certyfikaty, specyfikacje techniczne, karty katalogowe lub inne dokumenty zawierające dokładny opis przedmiotu zamówienia, oferowanych parametrów i funkcjonalności w języku polskim, potwierdzający spełnianie wszystkich wymagań opisanych przez Zamawiającego w Załączniku nr 17 do SWZ, celem uzyskania akceptacji przez przedstawicieli Zamawiającego. Zamawiający zastrzega 14 dniowy termin na akceptację oferowanego sprzętu medycznego, urządzeń, wyposażenia lub zgłoszenie zastrzeżeń bądź sprzeciwu. W przypadku gdy przedłożone dokumenty nie odpowiadają wymaganiom stawianym przez Zamawiającego w Załączniku nr 17 do SWZ, Zamawiający wyznaczy dodatkowy termin na przedłożenie dokumentów spełniających parametry Zamawiającego. Zamawiający informuje, iż Wykonawca może realizować dostawy po uzyskaniu ostatecznej zgody Zamawiającego. 3.Zadanie polegać będzie na opracowaniu kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej zamiennej dla przebudowy Pawilonu P oraz wykonaniu robót budowlanych, instalacyjnych, termomodernizacyjnych wraz z dostawą sprzętu medycznego i wyposażenia w zakresie Pawilonu L,M,N,O,P i R oraz w przyległych Pawilonach J,K,F w zakresie wykonania niezbędnych prac instalacyjnych i modernizacją zagospodarowania terenu patia nr 2 i 3 oraz dziedzińca nr 2. 4.Zakres rzeczowy realizowanej inwestycji obejmuje w szczególności następujące zadania: 4.1.przebudowę pomieszczeń pawilonów L,M,N,O,P,R wraz z wykonaniem instalacji: a)wodno-kanalizacyjnej, b)elektrycznej, c)kanalizacji deszczowej, d)instalacji niskoprądowej: -LAN, -SAP (należy zwrócić uwagę na podwójne czujki ze względu na sufit podwieszany na całej powierzchni oraz rozbudowę centrali sygnalizacji pożaru dla tego obszaru, która umiejscowiona jest w pomieszczeniu portierni w Pawilonie A/B (strefa wejścia głównego), -DSO (należy zwrócić uwagę na dostawę i montaż głośników), -system kontroli dostępu, -system monitoringu wizualnego, -BMS; e)wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji zgodnie z udostępnioną dokumentacją projektową oraz rozwiązaniami przyjętymi w toku wykonania projektu zamiennego Pawilonu P wraz z zmianą źródła wytwarzania chłodu w oparciu o agregaty wody lodowej. Istniejące w dokumentacji absorbery (agregaty zasilane ciepłą wodą) należy zastąpić agregatami wody lodowej przystosowanymi do pracy z wodnymi roztworami glikolu o odpowiedniej mocy dostosowanej do budowanej instalacji klimatyzacyjnej pawilonów M, N, O, P, R i z zapasem mocy do przyszłej rozbudowy dla pawilonów J i K. Należy przyjąć agregaty wody lodowej chłodzone powietrzem pracujące na naturalnym czynniku chłodniczym R290. Dla zasilania elektrycznego agregatów wody lodowej należy zaprojektować odpowiednią trasę kablową. f)wykonanie niezbędnych prac instalacyjnych w pawilonach przyległych J,K,F w zakresie niezbędnym dla prawidłowego działania instalacji; c.d. patrz pkt 2.1.4. Informacje dodatkowe
Interne Kennung: GCR/25/ZP/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111300 Abbauarbeiten, 45262100 Gerüstarbeiten, 45111220 Gestrüppentfernungsarbeiten, 45443000 Fassadenarbeiten, 45420000 Bautischlerei-Einbauarbeiten, 45262500 Maurerarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45442000 Auftrag von Schutzanstrichen, 45441000 Verglasungsarbeiten, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45432000 Bodenverlege- und Bodenbelagsarbeiten, Wandverkleidungs- und Tapezierarbeiten, 45431000 Boden- und Fliesenarbeiten, 45422000 Zimmer- und Tischlerarbeiten, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45410000 Putzarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45350000 Maschinentechnische Installationen, 45351000 Maschinentechnische Installationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45333000 Installation von Gasanlagen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45324000 Gipskartonarbeiten, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45260000 Dachdeckarbeiten und Spezialbauarbeiten, 45262000 Spezialbauarbeiten, außer Dachbauten, 45261000 Errichtung von Dachstühlen sowie Dachdeckarbeiten und zugehörige Arbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45215000 Bauarbeiten für Gebäude im Gesundheits- und Sozialwesen, für Krematorien und öffentliche Toiletten, 45100000 Baureifmachung, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 39100000 Möbel, 33100000 Medizinische Geräte, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71351000 Geologische, geophysikalische und sonstige wissenschaftliche Prospektionstätigkeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71245000 Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen, 71244000 Kalkulation und Überwachung der Kosten, 71220000 Architekturentwurf, 71223000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei raumbildenden Ausbauten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest przebudowa Pawilonów L,M,N,O,R, zaprojektowanie i przebudowa Pawilonu P wraz z modernizacją patia nr 2 i patia nr 3 oraz dziedzińca nr 2 "Repty" Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach w ramach zadania inwestycyjnego finansowanego ze środków budżetu Województwa Śląskiego pn.: "Kompleksowa modernizacja i dostosowanie obiektów "Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach do wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą wraz z modernizacją instalacji przeciwpożarowej, wodnej i kanalizacyjnej, elektrycznej wraz z montażem energooszczędnego systemu oświetlenia oraz wymianą stolarki okiennej i drzwiowej – etap III”. 2.Przedmiot zamówienia należy realizować w oparciu o: -w zakresie modernizacji 2.1.dokumentację projektową opracowaną przez biuro projektowe Atelier 7 Sp. z o. o. obejmującą przebudowę budynków "Repty" Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji im gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach w ramach zadania pn.: „Kompleksowa modernizacja i dostosowanie obiektów "Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach do wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą wraz z modernizacją instalacji przeciwpożarowej, wodnej i kanalizacyjnej, elektrycznej wraz z montażem energooszczędnego systemu oświetlenia oraz wymianą stolarki okiennej i drzwiowej”, stanowiącą Załącznik nr 14 do SWZ - dotyczy Pawilonu L,M,N,O,R; 2.2.dokumentację projektową opracowaną przez: HIKO Pracownia Architektoniczna ul. Zabrska 44, 44-177 Paniówki, stanowiącą Załącznik nr 15 do SWZ – dotyczy remontu i modernizacji patia nr 2 i patia nr 3 oraz dziedzińca nr 2; - w zakresie zaprojektowania i modernizacji 2.3.program funkcjonalno – użytkowy, stanowiący Załącznik nr 16 do SWZ - dotyczy Pawilonu P; - w zakresie dostawy sprzętu medycznego, urządzeń, wyposażenia 2.4.opis parametrów sprzętu medycznego i wyposażenia - stanowiący Załącznik nr 17 do SWZ - dotyczy Pawilonu L,M,N,O,P,R. Wykonawca na co najmniej 6 tygodni przed przystąpieniem do realizacji dostawy sprzętu medycznego, urządzeń, wyposażenia zobowiązany jest: -wskazać producenta, nazwę, model, typ, rok produkcji, -przedstawić materiały informacyjne producenta, dystrybutora, katalogi, foldery, zdjęcia umożliwiające zapoznanie się z wyglądem przedmiotu zamówienia oraz -przedłożyć dokumenty, certyfikaty, specyfikacje techniczne, karty katalogowe lub inne dokumenty zawierające dokładny opis przedmiotu zamówienia, oferowanych parametrów i funkcjonalności w języku polskim, potwierdzający spełnianie wszystkich wymagań opisanych przez Zamawiającego w Załączniku nr 17 do SWZ, celem uzyskania akceptacji przez przedstawicieli Zamawiającego. Zamawiający zastrzega 14 dniowy termin na akceptację oferowanego sprzętu medycznego, urządzeń, wyposażenia lub zgłoszenie zastrzeżeń bądź sprzeciwu. W przypadku gdy przedłożone dokumenty nie odpowiadają wymaganiom stawianym przez Zamawiającego w Załączniku nr 17 do SWZ, Zamawiający wyznaczy dodatkowy termin na przedłożenie dokumentów spełniających parametry Zamawiającego. Zamawiający informuje, iż Wykonawca może realizować dostawy po uzyskaniu ostatecznej zgody Zamawiającego. 3.Zadanie polegać będzie na opracowaniu kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej zamiennej dla przebudowy Pawilonu P oraz wykonaniu robót budowlanych, instalacyjnych, termomodernizacyjnych wraz z dostawą sprzętu medycznego i wyposażenia w zakresie Pawilonu L,M,N,O,P i R oraz w przyległych Pawilonach J,K,F w zakresie wykonania niezbędnych prac instalacyjnych i modernizacją zagospodarowania terenu patia nr 2 i 3 oraz dziedzińca nr 2. 4.Zakres rzeczowy realizowanej inwestycji obejmuje w szczególności następujące zadania: 4.1.przebudowę pomieszczeń pawilonów L,M,N,O,P,R wraz z wykonaniem instalacji: a)wodno-kanalizacyjnej, b)elektrycznej, c)kanalizacji deszczowej, d)instalacji niskoprądowej: -LAN, -SAP (należy zwrócić uwagę na podwójne czujki ze względu na sufit podwieszany na całej powierzchni oraz rozbudowę centrali sygnalizacji pożaru dla tego obszaru, która umiejscowiona jest w pomieszczeniu portierni w Pawilonie A/B (strefa wejścia głównego), -DSO (należy zwrócić uwagę na dostawę i montaż głośników), -system kontroli dostępu, -system monitoringu wizualnego, -BMS; e)wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji zgodnie z udostępnioną dokumentacją projektową oraz rozwiązaniami przyjętymi w toku wykonania projektu zamiennego Pawilonu P wraz z zmianą źródła wytwarzania chłodu w oparciu o agregaty wody lodowej. Istniejące w dokumentacji absorbery (agregaty zasilane ciepłą wodą) należy zastąpić agregatami wody lodowej przystosowanymi do pracy z wodnymi roztworami glikolu o odpowiedniej mocy dostosowanej do budowanej instalacji klimatyzacyjnej pawilonów M, N, O, P, R i z zapasem mocy do przyszłej rozbudowy dla pawilonów J i K. Należy przyjąć agregaty wody lodowej chłodzone powietrzem pracujące na naturalnym czynniku chłodniczym R290. Dla zasilania elektrycznego agregatów wody lodowej należy zaprojektować odpowiednią trasę kablową. f)wykonanie niezbędnych prac instalacyjnych w pawilonach przyległych J,K,F w zakresie niezbędnym dla prawidłowego działania instalacji; c.d. patrz pkt 5.1.6. Informacje dodatkowe