386548-2026 - Wettbewerb
Polen – Planungsleistungen im Bauwesen – Wykonanie ekspertyzy oraz sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na potrzeby dostosowania istniejących piwnic szkół do wymogów Miejsc Doraźnego Schronienia z podziałem na 3 części
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie ekspertyzy oraz sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na potrzeby dostosowania istniejących piwnic szkół do wymogów Miejsc Doraźnego Schronienia z podziałem na 3 części
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie ekspertyzy oraz sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na potrzeby dostosowania istniejących piwnic szkół do wymogów Miejsc Doraźnego Schronienia z podziałem na 3 części. 2. Zakres zamówienia obejmuje 3 (trzy) CZĘŚCI w podziale na zamówienie podstawowe i zamówienie objęte "prawem opcji": - Część 1 – Szkoła Podstawowa w Kosakowie - Część 2 – Szkoła Podstawowa w Mostach - Część 3 - Szkoła Podstawowa w Pogórzu 3. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia uwzględniającego w szczególności przepisy: 1) ustawy z dnia 5 grudnia 2024 roku o ochronie ludności i obronie cywilnej (Dz.U. poz. 1907), 2) rozporządzenia MSWiA z dnia 21 lutego 2025 r. w sprawie kryteriów uznawania obiektów budowlanych albo ich części za budowle ochronne (Dz.U. poz. 235), 3) rozporządzenia MSWiA z dnia 14 kwietnia 2025 r. w sprawie Centralnej Ewidencji Zasobów Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej (Dz.U. poz. 493), 4) rozporządzenia MSWiA z dnia 9 lipca 2025 r. w sprawie warunków organizowania oraz wymagań, jakie powinny spełniać miejsca doraźnego schronienia (Dz.U. poz. 932), 5) rozporządzenia MSWiA z dnia 1 lipca 2025 r. w sprawie sposobu przygotowania obiektu zbiorowej ochrony do użycia, szczegółowych warunków eksploatacji budowli ochronnych, zapewnienia porządku w ich obrębie oraz ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. poz. 933), 6) rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 lipca 2025 r. w sprawie szczegółowych warunków wyznaczania budynków użyteczności publicznej, w których zapewnia się budowle ochronne (Dz.U. poz. 1070), 7) uchwały Rady Ministrów z dnia 27 maja 2025 r. w sprawie zatwierdzenia Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 (M.P. z 2025 r. poz. 541). 8) ustawy z dnia 7 lipca 1994 - Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 r. poz. 418 ze zm.) wraz z przepisami wykonawczymi, 9) ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Dokumentacja projektowa stanowiąca przedmiot niniejszego zamówienia musi być kompletna z punktu widzenia celu któremu ma służyć, tj. musi być opracowana należycie, gwarantować prawidłową wycenę i realizację. Dokumentacja projektowa (zakres i forma) musi spełniać wszelkie wymagania niezbędne do wszczęcia i prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, a następnie do rozpoczęcia i wykonania robót budowlanych. 4. Wykonawca zobowiązany jest, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Pzp, do uwzględnienia wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników. 5. Zadanie realizowane jest w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026. Umowa o dofinansowanie nr 1023.1.3_2026.OLiOC.
Interne KennungZP.271.16.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71319000 Gutachterische Tätigkeit, 71321000 Technische Planungsleistungen für maschinen- und elektrotechnische Gebäudeanlagen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 75220000 Verteidigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1–Szkoła Podstawowa w Kosakowie
Beschreibung1) Przedmiot zamówienia w CZĘŚCI 1 obejmuje: a) zamówienie podstawowe: - sporządzenie ekspertyzy technicznej istniejącego obiektu, w tym ocenę stanu konstrukcji, instalacji oraz możliwości adaptacyjnych pomieszczeń piwnicznych wraz ze wskazaniem zakresu niezbędnych prac budowlanych i modernizacyjnych, a także wskazaniem rozwiązań najbardziej efektywnych z punktu widzenia celu, -opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej, obejmującej w szczególności projekty architektoniczno-budowlane, techniczne i wykonawcze w branżach: konstrukcyjnej, sanitarnej, elektrycznej oraz teletechnicznej, a także przedmiary robót, kosztorysy inwestorskie oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, -uwzględnienie w dokumentacji rozwiązań zapewniających spełnienie wymagań dla Miejsc Doraźnego Schronienia, w tym w zakresie bezpieczeństwa użytkowników, wentylacji, zaopatrzenia w media, warunków higieniczno-sanitarnych oraz odporności na zagrożenia,\uzyskanie wszelkich wymaganych uzgodnień, opinii, pozwoleń oraz decyzji administracyjnych, niezbędnych do realizacji inwestycji, w tym w szczególności uzgodnień branżowych, uzgodnień z właściwymi organami oraz w razie konieczności decyzji o pozwoleniu na budowę lub zgłoszenia robót budowlanych, -przygotowanie kompletnej dokumentacji w formie i zakresie umożliwiającym przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych oraz ich prawidłową realizację. b)zamówienie na prawach opcji: pełnienie nadzoru autorskiego w okresie od rozpoczęcia procedury na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych do podpisania umowy z wykonawcą robót budowlanych oraz od dnia przekazania wykonawcy robót budowlanych placu budowy do dnia podpisania końcowego protokołu odbioru robót, nie później niż do dnia 31.12.2029 r. 2) Szczegółowy zakres zamówienia, warunki realizacji oraz sposób realizacji zamówienia, określają: a) Projektowane postanowienia umowy – zał. nr 6 do SWZ, b) Opis przedmiotu zamówienia - zał. nr 7 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71319000 Gutachterische Tätigkeit, 71321000 Technische Planungsleistungen für maschinen- und elektrotechnische Gebäudeanlagen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 75220000 Verteidigung
Optionen
Beschreibung der OptionenZakres zamówienia objęty PRAWEM OPCJI obejmuje pełnienie nadzoru autorskiego w okresie: od rozpoczęcia procedury na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych do podpisania umowy z wykonawcą robót budowlanych oraz od dnia przekazania wykonawcy robót budowlanych placu budowy do dnia podpisania końcowego protokołu odbioru robót, nie później niż do dnia 31.12.2029 r. 1) Zakres prawa opcji obejmuje: a) realizację obowiązków wynikających z procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy robót, w okresie od wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego do zakończenia postępowania (zawarcia umowy) obejmujących: opracowanie odpowiedzi na pytania wykonawców związane z dokumentacją projektową składane w trakcie trwania procedury na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych w terminie nie dłuższym niż 24 godziny od dnia przekazania przez Zamawiającego pytania wykonawcy, w tym jeśli zajdzie taka konieczność wprowadzić odpowiednie zmiany w dokumentacji projektowej. b) pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych w okresie realizacji zamówienia na roboty budowlane w oparciu o zatwierdzoną dokumentację projektową, zgodnie z przepisami ustawy prawo budowlane, w okresie od dnia przekazania wykonawcy robót budowlanych placu budowy do dnia podpisania końcowego protokołu odbioru robót, nie później niż do dnia 31.12.2029 r. c) W ramach PRAWA OPCJI Wykonawca będzie zobowiązany w trakcie trwania procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych do udzielania odpowiedzi na pytania związane z dokumentacją projektową składane w trakcie trwania procedury na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, nie dłuższym niż 24 godziny od chwili przekazania pytania Wykonawcy, w tym jeśli zajdzie taka konieczność wprowadzić odpowiednie zmiany w dokumentacji projektowej. 2) Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, w zależności od potrzeb Zamawiającego w czasie trwania umowy poprzez złożenie oświadczenia przekazanego Wykonawcy nie później niż 3 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem świadczenia usługi objętej prawem opcji. 3) Niezłożenie przez Zamawiającego oświadczenia, o którym mowa w pkt 2 w okresie obowiązywania umowy, oznacza rezygnację z korzystania przez Zamawiającego z „prawa opcji”. W takim przypadku Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego. 4) Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszego zamówienia. Usługi objęte prawem opcji zostaną zlecone w przypadku wystąpienia konieczności ich wykonania, stosownie do wynikłych potrzeb i możliwości ich sfinansowania. 5) Zakres zamówienia objęty prawem opcji będzie realizowany na warunkach określonych w specyfikacji warunków zamówienia, w tym w projektowanych postanowieniach umowy.
LosLOT-0002
TitelCzęść 2–Szkoła Podstawowa w Mostach
Beschreibung1) Przedmiot zamówienia w CZĘŚCI 2 obejmuje: a) zamówienie podstawowe: - sporządzenie ekspertyzy technicznej istniejącego obiektu, w tym ocenę stanu konstrukcji, instalacji oraz możliwości adaptacyjnych pomieszczeń piwnicznych wraz ze wskazaniem zakresu niezbędnych prac budowlanych i modernizacyjnych, a także wskazaniem rozwiązań najbardziej efektywnych z punktu widzenia celu, -opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej, obejmującej w szczególności projekty architektoniczno-budowlane, techniczne i wykonawcze w branżach: konstrukcyjnej, sanitarnej, elektrycznej oraz teletechnicznej, a także przedmiary robót, kosztorysy inwestorskie oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, -uwzględnienie w dokumentacji rozwiązań zapewniających spełnienie wymagań dla Miejsc Doraźnego Schronienia, w tym w zakresie bezpieczeństwa użytkowników, wentylacji, zaopatrzenia w media, warunków higieniczno-sanitarnych oraz odporności na zagrożenia,\uzyskanie wszelkich wymaganych uzgodnień, opinii, pozwoleń oraz decyzji administracyjnych, niezbędnych do realizacji inwestycji, w tym w szczególności uzgodnień branżowych, uzgodnień z właściwymi organami oraz w razie konieczności decyzji o pozwoleniu na budowę lub zgłoszenia robót budowlanych, -przygotowanie kompletnej dokumentacji w formie i zakresie umożliwiającym przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych oraz ich prawidłową realizację. b)zamówienie na prawach opcji: pełnienie nadzoru autorskiego w okresie od rozpoczęcia procedury na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych do podpisania umowy z wykonawcą robót budowlanych oraz od dnia przekazania wykonawcy robót budowlanych placu budowy do dnia podpisania końcowego protokołu odbioru robót, nie później niż do dnia 31.12.2029 r. 2) Szczegółowy zakres zamówienia, warunki realizacji oraz sposób realizacji zamówienia, określają: a) Projektowane postanowienia umowy – zał. nr 6 do SWZ, b) Opis przedmiotu zamówienia - zał. nr 7 do SWZ.
LosLOT-0003
TitelCzęść 3–Szkoła Podstawowa w Pogórzu
Beschreibung1) Przedmiot zamówienia w CZĘŚCI 3 obejmuje: a) zamówienie podstawowe: - sporządzenie ekspertyzy technicznej istniejącego obiektu, w tym ocenę stanu konstrukcji, instalacji oraz możliwości adaptacyjnych pomieszczeń piwnicznych wraz ze wskazaniem zakresu niezbędnych prac budowlanych i modernizacyjnych, a także wskazaniem rozwiązań najbardziej efektywnych z punktu widzenia celu, -opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej, obejmującej w szczególności projekty architektoniczno-budowlane, techniczne i wykonawcze w branżach: konstrukcyjnej, sanitarnej, elektrycznej oraz teletechnicznej, a także przedmiary robót, kosztorysy inwestorskie oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, -uwzględnienie w dokumentacji rozwiązań zapewniających spełnienie wymagań dla Miejsc Doraźnego Schronienia, w tym w zakresie bezpieczeństwa użytkowników, wentylacji, zaopatrzenia w media, warunków higieniczno-sanitarnych oraz odporności na zagrożenia,\uzyskanie wszelkich wymaganych uzgodnień, opinii, pozwoleń oraz decyzji administracyjnych, niezbędnych do realizacji inwestycji, w tym w szczególności uzgodnień branżowych, uzgodnień z właściwymi organami oraz w razie konieczności decyzji o pozwoleniu na budowę lub zgłoszenia robót budowlanych, -przygotowanie kompletnej dokumentacji w formie i zakresie umożliwiającym przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych oraz ich prawidłową realizację. b)zamówienie na prawach opcji: pełnienie nadzoru autorskiego w okresie od rozpoczęcia procedury na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych do podpisania umowy z wykonawcą robót budowlanych oraz od dnia przekazania wykonawcy robót budowlanych placu budowy do dnia podpisania końcowego protokołu odbioru robót, nie później niż do dnia 31.12.2029 r. 2) Szczegółowy zakres zamówienia, warunki realizacji oraz sposób realizacji zamówienia, określają: a) Projektowane postanowienia umowy – zał. nr 6 do SWZ, b) Opis przedmiotu zamówienia - zał. nr 7 do SWZ.