386765-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste – Opgrabning af Haveaffald fra genbrugspladserne.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOpgrabning af Haveaffald fra genbrugspladserne.
Beschreibung2 Den udbudte opgave Den udbudte opgave omfatter Opgrabning af Haveaffald fra genbrugspladserne. De i Udbudsmaterialet angivne mængder er ARCs årlige estimerede mængder i kon-traktperioden. Der henvises i øvrigt til Kravspecifikationen for en uddybning af kravene til den udbudte opgave.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
LosLOT-0000
Menge11 000 Tonnen