See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowe dostawy gazu ziemnego do jednostek podległych Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E (GZ- 50) przy ciśnieniu nie niższym niż 1,6 kPa, o parametrach zgodnych z ustawą Prawo Energetyczne obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu do jednostek podległych KWP w Łodzi przez okres 24 miesięcy, do punktu poboru poprzez istniejące przyłącze, punkt wejścia do systemu gazowego – stacja redukcyjna gazu zlokalizowana na działce Zamawiającego. Zamawiający informuje, że jako Odbiorca jest zakwalifikowany do grupy taryfowej sprzedawcy: część 1 (KPP Wieluń) - G-2, część 2 (KP Głowno)- SG-1, część 3 (PP Andrespol) - BW-3.6, część 4 (PP Hermanów) - W-3.6, część 5 (PP Wrząca) - W-3.6. Na podstawie art. 257 pkt. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane
Vorherige Bekanntmachung: 161160-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65210000 Gasversorgung, 65200000 Gasversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kompleksowe dostawy gazu ziemnego do jednostek podległych Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi - KPP Wieluń (część 1)
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E (GZ-50) przy ciśnieniu nie niższym niż 1,6 kPa, o parametrach zgodnych z ustawą Prawo Energetyczne obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu do jednostek podległych KWP w Łodzi przez okres 24 miesięcy, do punktu poboru poprzez istniejące przyłącze, punkt wejścia do systemu gazowego – stacja redukcyjna gazu zlokalizowana na działce Zamawiającego. 2.Zamawiający informuje, że jako Odbiorca jest zakwalifikowany do grupy taryfowej sprzedawcy: - dla części 1 (KPP Wieluń) - G-2 3. Ustalone w Formularzu cenowym – załącznik nr 2 do SWZ, przewidywane zużycie paliwa gazowego na cele CO i CWU w okresie trwania umowy wynosi 1 051 413,16 kWh i stanowi wielkość szacunkową (prognozowaną), wynikającą z faktycznego dotychczasowego poboru gazu w okresie 12 miesięcy od dnia 01.04.2024 r. do dnia 31.01.2025 r. (służącą do celów porównania ofert), które może ulec zmianie w trakcie realizacji zamówienia. 4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia łącznej ilości gazu względem ilości określonej w Formularzu cenowym – załącznik nr 2 do SWZ. Ewentualna zmiana szacowanego zużycia nie będzie skutkowała dodatkowymi kosztami dla Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie zużytą ilość gazu. 5. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu zmniejszenia lub zwiększenia łącznej ilości gazu przez Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie zużytą ilość gazu. 6. Wykonawca będzie dostarczał w okresie obowiązywania umowy gaz ziemny w ilości odpowiadającej rzeczywistemu zapotrzebowaniu Zamawiającego niezależnie od szacunkowej prognozy jego zużycia. 7. Rozliczenia za dystrybucję gazu ziemnego odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowych. 8. Zamawiający informuje, że sprzedaż gazu odbywać się będzie na rzecz klienta do celów zwolnionych z podatku akcyzowego zgodnie z art. 31b, ust. 2, pkt. 2 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (tj. Dz. U. z 2025 r. poz. 126 ze zm.) 9. Minimalna ilość szacunkowa dostaw jaką Zamawiający zamierza zrealizować nie będzie mniejsza niż 70% ilości określonej w pkt. 2 Projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 8 do SWZ, co nie może stanowić podstawy roszczeń ze strony Wykonawcy. 10. Dostarczenie gazu ziemnego odbywać się będzie na podstawie umowy zawierającej postanowienia umowy sprzedaży oraz umowy świadczenia usług dystrybucji gazu zgodnie z obowiązującym prawem, w szczególności na warunkach określonych przez ustawę z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo Energetyczne (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 266 ze zm.) i rozporządzeniami wykonawczymi do ustawy oraz ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1281). 11. Opłaty za dostawę gazu będą niezmienne przez cały okres obowiązywania umowy, natomiast opłaty dystrybucyjne będą naliczane zgodnie z obowiązującą taryfą operatora dystrybucyjnego zatwierdzoną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. 12. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy przed terminem rozpoczęcia realizacji dostaw do budynku Zamawiającego tj. złożenia w imieniu Zamawiającego u Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD) wniosku w sprawie zgłoszenia zmiany sprzedawcy, zgodnie z Instrukcją Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD) w zakresie świadczenia i korzystania z usług dystrybucji gazu ziemnego. Wnioski powinny być złożone w terminie umożliwiającym dokonanie skutecznej zmiany przed terminem rozpoczęcia realizacji dostaw do budynku Zamawiającego. Wykonawca ponosi wszelką odpowiedzialność wynikającą z niedopełnienia tego obowiązku. 13. Własność paliwa gazowego przechodzi na Zamawiającego w granicy własności sieci gazowej OSD określonej w warunkach przyłączenia do sieci gazowej. 14. W ramach zawartej umowy obowiązywać będą standardy jakościowe gazu zgodnie z Rozdziałem 8 „Parametry jakościowe paliw gazowych, standardy jakościowe obsługi odbiorców oraz sposób załatwiania reklamacji” rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 1158). 15. Zamawiający wskazał w dokumentacji przetargowej parametry dystrybucyjne tj. adresy punktów poboru, grupy taryfowe, moce umowne, które są zgodne z obecnie obowiązującymi u danych Operatorów Systemu Dystrybucyjnego. 16. Zamawiający informuje, iż numery grup taryfowych Operatora Sieci Dystrybucyjnej dla poszczególnych lokalizacji objętych postępowaniem: a. KPP Wieluń / ul. Warszawska 22a – G-2; b. KP Głowno / ul. Ludwika Norblina 3 – SG-1; c. PP Andrespol / ul. Brzezińska 6 – BW-3.6; d. PP Hermanów / Hermanów 24n – W-3.6; e. PP Wrząca/ ul. Gen. Władysława Sikorskiego 6 – W-3.6; 17. Zamawiający informuje, że obecnymi Sprzedawcami dla wszystkich PPG objętych postępowaniem są: a. KPP Wieluń / ul. Warszawska 22a – Elenger Dystrybucja sp. z o.o. (wcześniej EWE energia sp. z o.o.) z/s w Międzyrzeczu; b. KP Głowno / ul. Ludwika Norblina 3 – SIME Polska Sp. z o.o. z/s w Sochaczewie; c. PP Andrespol / ul. Brzezińska 6 – PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. z/s w Warszawie; d. PP Hermanów / Hermanów 24n – PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. z/s w Warszawie; e. PP Wrząca/ ul. Gen. Władysława Sikorskiego 6 – Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o. z/s w Warszawie
Los: LOT-0002
Titel: Kompleksowe dostawy gazu ziemnego do jednostek podległych Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi - KP Głowno (część 2)
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E (GZ-50) przy ciśnieniu nie niższym niż 1,6 kPa, o parametrach zgodnych z ustawą Prawo Energetyczne obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu do jednostek podległych KWP w Łodzi przez okres 24 miesięcy, do punktu poboru poprzez istniejące przyłącze, punkt wejścia do systemu gazowego – stacja redukcyjna gazu zlokalizowana na działce Zamawiającego. 2.Zamawiający informuje, że jako Odbiorca jest zakwalifikowany do grupy taryfowej sprzedawcy: - dla części 2 (KP Głowno) 3. Ustalone w Formularzu cenowym – załącznik nr 2 do SWZ, przewidywane zużycie paliwa gazowego na cele CO i CWU w okresie trwania umowy wynosi 1 051 413,16 kWh i stanowi wielkość szacunkową (prognozowaną), wynikającą z faktycznego dotychczasowego poboru gazu w okresie 12 miesięcy od dnia 01.04.2024 r. do dnia 31.01.2025 r. (służącą do celów porównania ofert), które może ulec zmianie w trakcie realizacji zamówienia. 4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia łącznej ilości gazu względem ilości określonej w Formularzu cenowym – załącznik nr 2 do SWZ. Ewentualna zmiana szacowanego zużycia nie będzie skutkowała dodatkowymi kosztami dla Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie zużytą ilość gazu. 5. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu zmniejszenia lub zwiększenia łącznej ilości gazu przez Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie zużytą ilość gazu. 6. Wykonawca będzie dostarczał w okresie obowiązywania umowy gaz ziemny w ilości odpowiadającej rzeczywistemu zapotrzebowaniu Zamawiającego niezależnie od szacunkowej prognozy jego zużycia. 7. Rozliczenia za dystrybucję gazu ziemnego odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowych. 8. Zamawiający informuje, że sprzedaż gazu odbywać się będzie na rzecz klienta do celów zwolnionych z podatku akcyzowego zgodnie z art. 31b, ust. 2, pkt. 2 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (tj. Dz. U. z 2025 r. poz. 126 ze zm.) 9. Minimalna ilość szacunkowa dostaw jaką Zamawiający zamierza zrealizować nie będzie mniejsza niż 70% ilości określonej w pkt. 2 Projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 8 do SWZ, co nie może stanowić podstawy roszczeń ze strony Wykonawcy. 10. Dostarczenie gazu ziemnego odbywać się będzie na podstawie umowy zawierającej postanowienia umowy sprzedaży oraz umowy świadczenia usług dystrybucji gazu zgodnie z obowiązującym prawem, w szczególności na warunkach określonych przez ustawę z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo Energetyczne (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 266 ze zm.) i rozporządzeniami wykonawczymi do ustawy oraz ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1281). 11. Opłaty za dostawę gazu będą niezmienne przez cały okres obowiązywania umowy, natomiast opłaty dystrybucyjne będą naliczane zgodnie z obowiązującą taryfą operatora dystrybucyjnego zatwierdzoną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. 12. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy przed terminem rozpoczęcia realizacji dostaw do budynku Zamawiającego tj. złożenia w imieniu Zamawiającego u Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD) wniosku w sprawie zgłoszenia zmiany sprzedawcy, zgodnie z Instrukcją Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD) w zakresie świadczenia i korzystania z usług dystrybucji gazu ziemnego. Wnioski powinny być złożone w terminie umożliwiającym dokonanie skutecznej zmiany przed terminem rozpoczęcia realizacji dostaw do budynku Zamawiającego. Wykonawca ponosi wszelką odpowiedzialność wynikającą z niedopełnienia tego obowiązku. 13. Własność paliwa gazowego przechodzi na Zamawiającego w granicy własności sieci gazowej OSD określonej w warunkach przyłączenia do sieci gazowej. 14. W ramach zawartej umowy obowiązywać będą standardy jakościowe gazu zgodnie z Rozdziałem 8 „Parametry jakościowe paliw gazowych, standardy jakościowe obsługi odbiorców oraz sposób załatwiania reklamacji” rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 1158). 15. Zamawiający wskazał w dokumentacji przetargowej parametry dystrybucyjne tj. adresy punktów poboru, grupy taryfowe, moce umowne, które są zgodne z obecnie obowiązującymi u danych Operatorów Systemu Dystrybucyjnego. 16. Zamawiający informuje, iż numery grup taryfowych Operatora Sieci Dystrybucyjnej dla poszczególnych lokalizacji objętych postępowaniem: a. KPP Wieluń / ul. Warszawska 22a – G-2; b. KP Głowno / ul. Ludwika Norblina 3 – SG-1; c. PP Andrespol / ul. Brzezińska 6 – BW-3.6; d. PP Hermanów / Hermanów 24n – W-3.6; e. PP Wrząca/ ul. Gen. Władysława Sikorskiego 6 – W-3.6; 17. Zamawiający informuje, że obecnymi Sprzedawcami dla wszystkich PPG objętych postępowaniem są: a. KPP Wieluń / ul. Warszawska 22a – Elenger Dystrybucja sp. z o.o. (wcześniej EWE energia sp. z o.o.) z/s w Międzyrzeczu; b. KP Głowno / ul. Ludwika Norblina 3 – SIME Polska Sp. z o.o. z/s w Sochaczewie; c. PP Andrespol / ul. Brzezińska 6 – PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. z/s w Warszawie; d. PP Hermanów / Hermanów 24n – PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. z/s w Warszawie; e. PP Wrząca/ ul. Gen. Władysława Sikorskiego 6 – Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o. z/s w Warszawie
Los: LOT-0003
Titel: Kompleksowe dostawy gazu ziemnego do jednostek podległych Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi - PP Andrespol (część 3)
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E (GZ-50) przy ciśnieniu nie niższym niż 1,6 kPa, o parametrach zgodnych z ustawą Prawo Energetyczne obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu do jednostek podległych KWP w Łodzi przez okres 24 miesięcy, do punktu poboru poprzez istniejące przyłącze, punkt wejścia do systemu gazowego – stacja redukcyjna gazu zlokalizowana na działce Zamawiającego. 2.Zamawiający informuje, że jako Odbiorca jest zakwalifikowany do grupy taryfowej sprzedawcy: - dla części 3 (PP Andrespol) 3. Ustalone w Formularzu cenowym – załącznik nr 2 do SWZ, przewidywane zużycie paliwa gazowego na cele CO i CWU w okresie trwania umowy wynosi 1 051 413,16 kWh i stanowi wielkość szacunkową (prognozowaną), wynikającą z faktycznego dotychczasowego poboru gazu w okresie 12 miesięcy od dnia 01.04.2024 r. do dnia 31.01.2025 r. (służącą do celów porównania ofert), które może ulec zmianie w trakcie realizacji zamówienia. 4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia łącznej ilości gazu względem ilości określonej w Formularzu cenowym – załącznik nr 2 do SWZ. Ewentualna zmiana szacowanego zużycia nie będzie skutkowała dodatkowymi kosztami dla Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie zużytą ilość gazu. 5. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu zmniejszenia lub zwiększenia łącznej ilości gazu przez Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie zużytą ilość gazu. 6. Wykonawca będzie dostarczał w okresie obowiązywania umowy gaz ziemny w ilości odpowiadającej rzeczywistemu zapotrzebowaniu Zamawiającego niezależnie od szacunkowej prognozy jego zużycia. 7. Rozliczenia za dystrybucję gazu ziemnego odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowych. 8. Zamawiający informuje, że sprzedaż gazu odbywać się będzie na rzecz klienta do celów zwolnionych z podatku akcyzowego zgodnie z art. 31b, ust. 2, pkt. 2 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (tj. Dz. U. z 2025 r. poz. 126 ze zm.) 9. Minimalna ilość szacunkowa dostaw jaką Zamawiający zamierza zrealizować nie będzie mniejsza niż 70% ilości określonej w pkt. 2 Projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 8 do SWZ, co nie może stanowić podstawy roszczeń ze strony Wykonawcy. 10. Dostarczenie gazu ziemnego odbywać się będzie na podstawie umowy zawierającej postanowienia umowy sprzedaży oraz umowy świadczenia usług dystrybucji gazu zgodnie z obowiązującym prawem, w szczególności na warunkach określonych przez ustawę z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo Energetyczne (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 266 ze zm.) i rozporządzeniami wykonawczymi do ustawy oraz ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1281). 11. Opłaty za dostawę gazu będą niezmienne przez cały okres obowiązywania umowy, natomiast opłaty dystrybucyjne będą naliczane zgodnie z obowiązującą taryfą operatora dystrybucyjnego zatwierdzoną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. 12. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy przed terminem rozpoczęcia realizacji dostaw do budynku Zamawiającego tj. złożenia w imieniu Zamawiającego u Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD) wniosku w sprawie zgłoszenia zmiany sprzedawcy, zgodnie z Instrukcją Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD) w zakresie świadczenia i korzystania z usług dystrybucji gazu ziemnego. Wnioski powinny być złożone w terminie umożliwiającym dokonanie skutecznej zmiany przed terminem rozpoczęcia realizacji dostaw do budynku Zamawiającego. Wykonawca ponosi wszelką odpowiedzialność wynikającą z niedopełnienia tego obowiązku. 13. Własność paliwa gazowego przechodzi na Zamawiającego w granicy własności sieci gazowej OSD określonej w warunkach przyłączenia do sieci gazowej. 14. W ramach zawartej umowy obowiązywać będą standardy jakościowe gazu zgodnie z Rozdziałem 8 „Parametry jakościowe paliw gazowych, standardy jakościowe obsługi odbiorców oraz sposób załatwiania reklamacji” rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 1158). 15. Zamawiający wskazał w dokumentacji przetargowej parametry dystrybucyjne tj. adresy punktów poboru, grupy taryfowe, moce umowne, które są zgodne z obecnie obowiązującymi u danych Operatorów Systemu Dystrybucyjnego. 16. Zamawiający informuje, iż numery grup taryfowych Operatora Sieci Dystrybucyjnej dla poszczególnych lokalizacji objętych postępowaniem: a. KPP Wieluń / ul. Warszawska 22a – G-2; b. KP Głowno / ul. Ludwika Norblina 3 – SG-1; c. PP Andrespol / ul. Brzezińska 6 – BW-3.6; d. PP Hermanów / Hermanów 24n – W-3.6; e. PP Wrząca/ ul. Gen. Władysława Sikorskiego 6 – W-3.6; 17. Zamawiający informuje, że obecnymi Sprzedawcami dla wszystkich PPG objętych postępowaniem są: a. KPP Wieluń / ul. Warszawska 22a – Elenger Dystrybucja sp. z o.o. (wcześniej EWE energia sp. z o.o.) z/s w Międzyrzeczu; b. KP Głowno / ul. Ludwika Norblina 3 – SIME Polska Sp. z o.o. z/s w Sochaczewie; c. PP Andrespol / ul. Brzezińska 6 – PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. z/s w Warszawie; d. PP Hermanów / Hermanów 24n – PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. z/s w Warszawie; e. PP Wrząca/ ul. Gen. Władysława Sikorskiego 6 – Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o. z/s w Warszawie
Los: LOT-0004
Titel: Kompleksowe dostawy gazu ziemnego do jednostek podległych Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi - PP Hermanów (część 4)
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E (GZ-50) przy ciśnieniu nie niższym niż 1,6 kPa, o parametrach zgodnych z ustawą Prawo Energetyczne obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu do jednostek podległych KWP w Łodzi przez okres 24 miesięcy, do punktu poboru poprzez istniejące przyłącze, punkt wejścia do systemu gazowego – stacja redukcyjna gazu zlokalizowana na działce Zamawiającego. 2.Zamawiający informuje, że jako Odbiorca jest zakwalifikowany do grupy taryfowej sprzedawcy: - dla części 4 (PP Hermanów) 3. Ustalone w Formularzu cenowym – załącznik nr 2 do SWZ, przewidywane zużycie paliwa gazowego na cele CO i CWU w okresie trwania umowy wynosi 1 051 413,16 kWh i stanowi wielkość szacunkową (prognozowaną), wynikającą z faktycznego dotychczasowego poboru gazu w okresie 12 miesięcy od dnia 01.04.2024 r. do dnia 31.01.2025 r. (służącą do celów porównania ofert), które może ulec zmianie w trakcie realizacji zamówienia. 4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia łącznej ilości gazu względem ilości określonej w Formularzu cenowym – załącznik nr 2 do SWZ. Ewentualna zmiana szacowanego zużycia nie będzie skutkowała dodatkowymi kosztami dla Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie zużytą ilość gazu. 5. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu zmniejszenia lub zwiększenia łącznej ilości gazu przez Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie zużytą ilość gazu. 6. Wykonawca będzie dostarczał w okresie obowiązywania umowy gaz ziemny w ilości odpowiadającej rzeczywistemu zapotrzebowaniu Zamawiającego niezależnie od szacunkowej prognozy jego zużycia. 7. Rozliczenia za dystrybucję gazu ziemnego odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowych. 8. Zamawiający informuje, że sprzedaż gazu odbywać się będzie na rzecz klienta do celów zwolnionych z podatku akcyzowego zgodnie z art. 31b, ust. 2, pkt. 2 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (tj. Dz. U. z 2025 r. poz. 126 ze zm.) 9. Minimalna ilość szacunkowa dostaw jaką Zamawiający zamierza zrealizować nie będzie mniejsza niż 70% ilości określonej w pkt. 2 Projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 8 do SWZ, co nie może stanowić podstawy roszczeń ze strony Wykonawcy. 10. Dostarczenie gazu ziemnego odbywać się będzie na podstawie umowy zawierającej postanowienia umowy sprzedaży oraz umowy świadczenia usług dystrybucji gazu zgodnie z obowiązującym prawem, w szczególności na warunkach określonych przez ustawę z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo Energetyczne (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 266 ze zm.) i rozporządzeniami wykonawczymi do ustawy oraz ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1281). 11. Opłaty za dostawę gazu będą niezmienne przez cały okres obowiązywania umowy, natomiast opłaty dystrybucyjne będą naliczane zgodnie z obowiązującą taryfą operatora dystrybucyjnego zatwierdzoną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. 12. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy przed terminem rozpoczęcia realizacji dostaw do budynku Zamawiającego tj. złożenia w imieniu Zamawiającego u Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD) wniosku w sprawie zgłoszenia zmiany sprzedawcy, zgodnie z Instrukcją Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD) w zakresie świadczenia i korzystania z usług dystrybucji gazu ziemnego. Wnioski powinny być złożone w terminie umożliwiającym dokonanie skutecznej zmiany przed terminem rozpoczęcia realizacji dostaw do budynku Zamawiającego. Wykonawca ponosi wszelką odpowiedzialność wynikającą z niedopełnienia tego obowiązku. 13. Własność paliwa gazowego przechodzi na Zamawiającego w granicy własności sieci gazowej OSD określonej w warunkach przyłączenia do sieci gazowej. 14. W ramach zawartej umowy obowiązywać będą standardy jakościowe gazu zgodnie z Rozdziałem 8 „Parametry jakościowe paliw gazowych, standardy jakościowe obsługi odbiorców oraz sposób załatwiania reklamacji” rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 1158). 15. Zamawiający wskazał w dokumentacji przetargowej parametry dystrybucyjne tj. adresy punktów poboru, grupy taryfowe, moce umowne, które są zgodne z obecnie obowiązującymi u danych Operatorów Systemu Dystrybucyjnego. 16. Zamawiający informuje, iż numery grup taryfowych Operatora Sieci Dystrybucyjnej dla poszczególnych lokalizacji objętych postępowaniem: a. KPP Wieluń / ul. Warszawska 22a – G-2; b. KP Głowno / ul. Ludwika Norblina 3 – SG-1; c. PP Andrespol / ul. Brzezińska 6 – BW-3.6; d. PP Hermanów / Hermanów 24n – W-3.6; e. PP Wrząca/ ul. Gen. Władysława Sikorskiego 6 – W-3.6; 17. Zamawiający informuje, że obecnymi Sprzedawcami dla wszystkich PPG objętych postępowaniem są: a. KPP Wieluń / ul. Warszawska 22a – Elenger Dystrybucja sp. z o.o. (wcześniej EWE energia sp. z o.o.) z/s w Międzyrzeczu; b. KP Głowno / ul. Ludwika Norblina 3 – SIME Polska Sp. z o.o. z/s w Sochaczewie; c. PP Andrespol / ul. Brzezińska 6 – PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. z/s w Warszawie; d. PP Hermanów / Hermanów 24n – PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. z/s w Warszawie; e. PP Wrząca/ ul. Gen. Władysława Sikorskiego 6 – Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o. z/s w Warszawie
Los: LOT-0005
Titel: Kompleksowe dostawy gazu ziemnego do jednostek podległych Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi - PP Wrząca (część 5)
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E (GZ-50) przy ciśnieniu nie niższym niż 1,6 kPa, o parametrach zgodnych z ustawą Prawo Energetyczne obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu do jednostek podległych KWP w Łodzi przez okres 24 miesięcy, do punktu poboru poprzez istniejące przyłącze, punkt wejścia do systemu gazowego – stacja redukcyjna gazu zlokalizowana na działce Zamawiającego. 2.Zamawiający informuje, że jako Odbiorca jest zakwalifikowany do grupy taryfowej sprzedawcy: - dla części 5 (PP Wrząca) 3. Ustalone w Formularzu cenowym – załącznik nr 2 do SWZ, przewidywane zużycie paliwa gazowego na cele CO i CWU w okresie trwania umowy wynosi 1 051 413,16 kWh i stanowi wielkość szacunkową (prognozowaną), wynikającą z faktycznego dotychczasowego poboru gazu w okresie 12 miesięcy od dnia 01.04.2024 r. do dnia 31.01.2025 r. (służącą do celów porównania ofert), które może ulec zmianie w trakcie realizacji zamówienia. 4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia łącznej ilości gazu względem ilości określonej w Formularzu cenowym – załącznik nr 2 do SWZ. Ewentualna zmiana szacowanego zużycia nie będzie skutkowała dodatkowymi kosztami dla Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie zużytą ilość gazu. 5. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu zmniejszenia lub zwiększenia łącznej ilości gazu przez Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie zużytą ilość gazu. 6. Wykonawca będzie dostarczał w okresie obowiązywania umowy gaz ziemny w ilości odpowiadającej rzeczywistemu zapotrzebowaniu Zamawiającego niezależnie od szacunkowej prognozy jego zużycia. 7. Rozliczenia za dystrybucję gazu ziemnego odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowych. 8. Zamawiający informuje, że sprzedaż gazu odbywać się będzie na rzecz klienta do celów zwolnionych z podatku akcyzowego zgodnie z art. 31b, ust. 2, pkt. 2 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (tj. Dz. U. z 2025 r. poz. 126 ze zm.) 9. Minimalna ilość szacunkowa dostaw jaką Zamawiający zamierza zrealizować nie będzie mniejsza niż 70% ilości określonej w pkt. 2 Projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 8 do SWZ, co nie może stanowić podstawy roszczeń ze strony Wykonawcy. 10. Dostarczenie gazu ziemnego odbywać się będzie na podstawie umowy zawierającej postanowienia umowy sprzedaży oraz umowy świadczenia usług dystrybucji gazu zgodnie z obowiązującym prawem, w szczególności na warunkach określonych przez ustawę z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo Energetyczne (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 266 ze zm.) i rozporządzeniami wykonawczymi do ustawy oraz ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1281). 11. Opłaty za dostawę gazu będą niezmienne przez cały okres obowiązywania umowy, natomiast opłaty dystrybucyjne będą naliczane zgodnie z obowiązującą taryfą operatora dystrybucyjnego zatwierdzoną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. 12. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy przed terminem rozpoczęcia realizacji dostaw do budynku Zamawiającego tj. złożenia w imieniu Zamawiającego u Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD) wniosku w sprawie zgłoszenia zmiany sprzedawcy, zgodnie z Instrukcją Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD) w zakresie świadczenia i korzystania z usług dystrybucji gazu ziemnego. Wnioski powinny być złożone w terminie umożliwiającym dokonanie skutecznej zmiany przed terminem rozpoczęcia realizacji dostaw do budynku Zamawiającego. Wykonawca ponosi wszelką odpowiedzialność wynikającą z niedopełnienia tego obowiązku. 13. Własność paliwa gazowego przechodzi na Zamawiającego w granicy własności sieci gazowej OSD określonej w warunkach przyłączenia do sieci gazowej. 14. W ramach zawartej umowy obowiązywać będą standardy jakościowe gazu zgodnie z Rozdziałem 8 „Parametry jakościowe paliw gazowych, standardy jakościowe obsługi odbiorców oraz sposób załatwiania reklamacji” rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 1158). 15. Zamawiający wskazał w dokumentacji przetargowej parametry dystrybucyjne tj. adresy punktów poboru, grupy taryfowe, moce umowne, które są zgodne z obecnie obowiązującymi u danych Operatorów Systemu Dystrybucyjnego. 16. Zamawiający informuje, iż numery grup taryfowych Operatora Sieci Dystrybucyjnej dla poszczególnych lokalizacji objętych postępowaniem: a. KPP Wieluń / ul. Warszawska 22a – G-2; b. KP Głowno / ul. Ludwika Norblina 3 – SG-1; c. PP Andrespol / ul. Brzezińska 6 – BW-3.6; d. PP Hermanów / Hermanów 24n – W-3.6; e. PP Wrząca/ ul. Gen. Władysława Sikorskiego 6 – W-3.6; 17. Zamawiający informuje, że obecnymi Sprzedawcami dla wszystkich PPG objętych postępowaniem są: a. KPP Wieluń / ul. Warszawska 22a – Elenger Dystrybucja sp. z o.o. (wcześniej EWE energia sp. z o.o.) z/s w Międzyrzeczu; b. KP Głowno / ul. Ludwika Norblina 3 – SIME Polska Sp. z o.o. z/s w Sochaczewie; c. PP Andrespol / ul. Brzezińska 6 – PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. z/s w Warszawie; d. PP Hermanów / Hermanów 24n – PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. z/s w Warszawie; e. PP Wrząca/ ul. Gen. Władysława Sikorskiego 6 – Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o. z/s w Warszawie