See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Kompleksowa usługa oświetlenia ulic, dróg i innych otwartych terenów publicznych na terenie Gminy Miasto Koszalin"
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi oświetlenia dróg oraz innych terenów publicznych na terenie miasta Koszalin, obejmującej eksploatację, konserwację, naprawę oraz utrzymanie urządzeń oświetlenia ulicznego stanowiących majątek Wykonawcy, a także usuwanie awarii i zapewnienie prawidłowego funkcjonowania infrastruktury oświetleniowej. Utrzymanie urządzeń oświetleniowych obejmuje wykonywanie wszelkich czynności eksploatacyjnych, konserwacyjnych, remontowych i zabezpieczających, niezbędnych do zapewnienia ciągłości oraz bezpieczeństwa funkcjonowania oświetlenia ulicznego, w szczególności: 1.kontrolę czasu załączania i wyłączania oświetlenia oraz regulację zegarów astronomicznych i wyłączników zmierzchowych zgodnie ze zmianami pory roku i czasu, 2.wymianę bezpieczników, źródeł światła, styczników, wyłączników zmierzchowych, dławików oraz układów TUZ dla lamp sodowych, 3.malowanie wysięgników, słupów oraz wnęk słupowych, 4.utylizację zdemontowanych urządzeń i źródeł światła zgodnie z obowiązującymi przepisami, 5.prostowanie fundamentów i słupów oraz regulację ustawienia wysięgników i opraw w celu uzyskania właściwych parametrów oświetleniowych, 6.wymianę i konserwację słupów, wysięgników oraz opraw oświetleniowych, 7.wymianę urządzeń sterujących pracą obwodów oświetleniowych, 8.usuwanie skutków zdarzeń losowych, w tym działania sił przyrody i wypadków drogowych, wraz z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia i utylizacją zniszczonych elementów, 9.usuwanie zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego i pieszych, w szczególności uszkodzonych wysięgników, zwisających przewodów oraz uszkodzonych szafek i skrzynek, 10.naprawę uszkodzonych odcinków instalacji wraz z wymianą przewodów, 11.zapewnienie właściwego stanu technicznego sieci oraz bezpieczeństwa użytkowników, 12.czyszczenie kloszy i opraw oświetleniowych, 13.przeglądy i konserwację elementów sterujących, 14.obsługę systemów redukcji mocy i sterowania oświetleniem, 15.wykonywanie pomiarów skuteczności ochrony przeciwporażeniowej oraz innych pomiarów eksploatacyjnych wymaganych przepisami prawa, 16.wycinanie gałęzi drzew w obrębie punktów świetlnych wraz z ich wywozem, 17.uzupełnianie brakujących elementów słupów energetycznych oraz szafek i tablic rozdzielczych, 18.pionowanie słupów energetycznych i oświetleniowych oraz szafek i tablic rozdzielczych, 19.odtworzenie nawierzchni po wykonanych pracach wraz z dostarczeniem wyników badań zagęszczenia gruntu, 20.zapewnienie nadzoru technicznego oraz całodobowej gotowości do usuwania awarii, 21.zapewnienie materiałów, urządzeń, sprzętu i narzędzi niezbędnych do realizacji zamówienia, 22.stosowanie materiałów i urządzeń dopuszczonych do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującymi przepisami, 23.wykonywanie objazdów kontrolnych oświetlenia w porze świecenia, w obecności przedstawiciela Zamawiającego, nie rzadziej niż dwa razy w miesiącu, 24.prowadzenie dokumentacji eksploatacyjnej i ewidencji wykonanych prac oraz przekazywanie jej Zamawiającemu na jego żądanie, 25.zgłaszanie Zamawiającemu stwierdzonych uszkodzeń infrastruktury oraz propozycji modernizacji i poprawy efektywności energetycznej systemu oświetleniowego, 26. stosowanie opraw energooszczędnych wyposażonych w reduktory mocy lub zastosowanie reduktorów mocy w szafkach zasilających w przypadku budowy nowego oświetlenia lub kompleksowej wymiany opraw, 27.wymianę energochłonnego oświetlenia rtęciowego na oprawy LED o niższej mocy, 28.wykonywanie innych prac niezbędnych do zapewnienia prawidłowego, bezpiecznego i ciągłego funkcjonowania oświetlenia.ulicznego. Liczba punktów świetlnych objętych przedmiotem zamówienia wynosi 5.703 sztuki. W okresie obowiązywania umowy liczba punktów świetlnych może ulec zmianie, w szczególności w przypadku rozbudowy, modernizacji, likwidacji lub przekazania elementów infrastruktury oświetleniowej.
Interne Kennung: TZP.221.23.2026.DSz
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232100 Wartung von Straßenbeleuchtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65310000 Stromversorgung, 65320000 Betrieb von elektrischen Anlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Kompleksowa usługa oświetlenia ulic, dróg i innych otwartych terenów publicznych na terenie Gminy Miasto Koszalin”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi oświetlenia dróg oraz innych terenów publicznych na terenie miasta Koszalin, obejmującej eksploatację, konserwację, naprawę oraz utrzymanie urządzeń oświetlenia ulicznego stanowiących majątek Wykonawcy, a także usuwanie awarii i zapewnienie prawidłowego funkcjonowania infrastruktury oświetleniowej. Utrzymanie urządzeń oświetleniowych obejmuje wykonywanie wszelkich czynności eksploatacyjnych, konserwacyjnych, remontowych i zabezpieczających, niezbędnych do zapewnienia ciągłości oraz bezpieczeństwa funkcjonowania oświetlenia ulicznego, w szczególności: 1.kontrolę czasu załączania i wyłączania oświetlenia oraz regulację zegarów astronomicznych i wyłączników zmierzchowych zgodnie ze zmianami pory roku i czasu, 2.wymianę bezpieczników, źródeł światła, styczników, wyłączników zmierzchowych, dławików oraz układów TUZ dla lamp sodowych, 3.malowanie wysięgników, słupów oraz wnęk słupowych, 4.utylizację zdemontowanych urządzeń i źródeł światła zgodnie z obowiązującymi przepisami, 5.prostowanie fundamentów i słupów oraz regulację ustawienia wysięgników i opraw w celu uzyskania właściwych parametrów oświetleniowych, 6.wymianę i konserwację słupów, wysięgników oraz opraw oświetleniowych, 7.wymianę urządzeń sterujących pracą obwodów oświetleniowych, 8.usuwanie skutków zdarzeń losowych, w tym działania sił przyrody i wypadków drogowych, wraz z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia i utylizacją zniszczonych elementów, 9.usuwanie zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego i pieszych, w szczególności uszkodzonych wysięgników, zwisających przewodów oraz uszkodzonych szafek i skrzynek, 10.naprawę uszkodzonych odcinków instalacji wraz z wymianą przewodów, 11.zapewnienie właściwego stanu technicznego sieci oraz bezpieczeństwa użytkowników, 12.czyszczenie kloszy i opraw oświetleniowych, 13.przeglądy i konserwację elementów sterujących, 14.obsługę systemów redukcji mocy i sterowania oświetleniem, 15.wykonywanie pomiarów skuteczności ochrony przeciwporażeniowej oraz innych pomiarów eksploatacyjnych wymaganych przepisami prawa, 16.wycinanie gałęzi drzew w obrębie punktów świetlnych wraz z ich wywozem, 17.uzupełnianie brakujących elementów słupów energetycznych oraz szafek i tablic rozdzielczych, 18.pionowanie słupów energetycznych i oświetleniowych oraz szafek i tablic rozdzielczych, 19.odtworzenie nawierzchni po wykonanych pracach wraz z dostarczeniem wyników badań zagęszczenia gruntu, 20.zapewnienie nadzoru technicznego oraz całodobowej gotowości do usuwania awarii, 21.zapewnienie materiałów, urządzeń, sprzętu i narzędzi niezbędnych do realizacji zamówienia, 22.stosowanie materiałów i urządzeń dopuszczonych do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującymi przepisami, 23.wykonywanie objazdów kontrolnych oświetlenia w porze świecenia, w obecności przedstawiciela Zamawiającego, nie rzadziej niż dwa razy w miesiącu, 24.prowadzenie dokumentacji eksploatacyjnej i ewidencji wykonanych prac oraz przekazywanie jej Zamawiającemu na jego żądanie, 25.zgłaszanie Zamawiającemu stwierdzonych uszkodzeń infrastruktury oraz propozycji modernizacji i poprawy efektywności energetycznej systemu oświetleniowego, 26.stosowanie opraw energooszczędnych wyposażonych w reduktory mocy lub zastosowanie reduktorów mocy w szafkach zasilających w przypadku budowy nowego oświetlenia lub kompleksowej wymiany opraw, 27.wymianę energochłonnego oświetlenia rtęciowego na oprawy LED o niższej mocy, 28.wykonywanie innych prac niezbędnych do zapewnienia prawidłowego, bezpiecznego i ciągłego funkcjonowania oświetlenia ulicznego. Liczba punktów świetlnych objętych przedmiotem zamówienia wynosi 5.703 sztuki. W okresie obowiązywania umowy liczba punktów świetlnych może ulec zmianie, w szczególności w przypadku rozbudowy, modernizacji, likwidacji lub przekazania elementów infrastruktury oświetleniowej.