387014-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Chemische Erzeugnisse – Levering af polymer til BlueKolding Spildevand
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelLevering af polymer til BlueKolding Spildevand
BeschreibungUdbuddet omfatter levering af polymer til 3 renseanlæg og er opdelt i 4 delaftaler.
Interne Kennung724250
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24000000 Chemische Erzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24500000 Kunststoffe in Primärformen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1: Kolding renseanlæg (forafvanding)
BeschreibungLevering af polymer til Kolding renseanlæg (forafvanding).
Interne Kennung724300
Optionen
Beschreibung der OptionenOrdregiver har option på at forlænge aftalen med 2 x 12 måneder på uændrede vilkår. Aftalen er uopsigelig for begge parter i forlængelsesperioden.
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2: Kolding renseanlæg (slutafvanding)
BeschreibungLevering af polymer til Kolding renseanlæg (slutafvanding)
Interne Kennung724311
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3: Vamdrup renseanlæg (forafvanding)
BeschreibungLevering af polymer til Vamdrup renseanlæg (forafvanding)
Interne Kennung725167
LosLOT-0004
TitelDelaftale 4: Christiansfeld renseanlæg (forafvanding)
BeschreibungLevering af polymer til Christiansfeld renseanlæg (forafvan-ding)
Interne Kennung725168