2. Verfahren
Verfahren
Titel: Remont kapitalny konstrukcji estakad (zachodniej i wschodniej) w ciągu alei Jana III Sobieskiego we Wrocławiu.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych objętych dokumentacją projektową pn.: „Remont kapitalny konstrukcji estakad Jana III Sobieskiego we Wrocławiu wraz z budową ciągów pieszo - rowerowych w rejonie obiektów”,której autorem jest pracownia projektowa PBW Inżynieria Sp. z o.o. z siedzibą przy ul.Karmelkowej 34,52-436 Wrocław. Dokumentacja projektowa uwzględnia zamówienie podstawowe oraz zamówienie opcjonalne: Zamówienie podstawowe– „Remont kapitalny konstrukcji estakad w ciągu alei Jana III Sobieskiego we Wrocławiu”, Zamówienie opcjonalne – „Przebudowa alei Jana III Sobieskiego wraz z remontem nawierzchni jezdni we Wrocławiu na odcinku od ul. Wilanowskiej do ul. Dobroszyckiej oraz ulic Wilanowskiej i Dobroszyckiej w rejonie skrzyżowań z aleją Jana III Sobieskiego polegającym na budowie ciągów pieszych i rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą”.
Interne Kennung: TXZ/TRP/262/24/2026/MKo
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych objętych dokumentacją projektową pn.: „Remont kapitalny konstrukcji estakad Jana III Sobieskiego we Wrocławiu wraz z budową ciągów pieszo - rowerowych w rejonie obiektów”,której autorem jest pracownia projektowa PBW Inżynieria Sp. z o.o. z siedzibą przy ul.Karmelkowej 34,52-436 Wrocław. Dokumentacja projektowa uwzględnia zamówienie podstawowe oraz zamówienie opcjonalne: Zamówienie podstawowe– „Remont kapitalny konstrukcji estakad w ciągu alei Jana III Sobieskiego we Wrocławiu”, Zamówienie opcjonalne – „Przebudowa alei Jana III Sobieskiego wraz z remontem nawierzchni jezdni we Wrocławiu na odcinku od ul. Wilanowskiej do ul. Dobroszyckiej oraz ulic Wilanowskiej i Dobroszyckiej w rejonie skrzyżowań z aleją Jana III Sobieskiego polegającym na budowie ciągów pieszych i rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. realizacja zamówienia podstawowego- 24 miesiące, w przypadku realizacji zamówienia opcjonalnego- do 36 miesięcy od daty zawarcia umowy.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamówienie opcjonalne – „Przebudowa alei Jana III Sobieskiego wraz z remontem nawierzchni jezdni we Wrocławiu na odcinku od ul. Wilanowskiej do ul. Dobroszyckiej oraz ulic Wilanowskiej i Dobroszyckiej w rejonie skrzyżowań z aleją Jana III Sobieskiego polegającym na budowie ciągów pieszych i rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, tj. zlecenia Wykonawcy wykonania robót, szczegółowo określonych w dokumentacji projektowej, o której mowa powyżej oraz w Załączniku do SWZ „Kosztorys ofertowy zamówienia opcjonalnego” 2. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji umowy w zakresie zamówienia opcjonalnego na podstawie pisemnej informacji o zamiarze skorzystania z prawa opcji, którą Zamawiający przekaże Wykonawcy przed zakończeniem zadania podstawowego, najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem realizacji zamówienia opcjonalnego. Zamówienie (w przypadku korzystania przez Zamawiającego z prawa opcji) należy zrealizować w terminie 12 miesięcy od daty wskazanej w powiadomieniu, tym samym nie dłuższym niż 36 miesięcy od daty zawarcia umowy. 3. Warunkiem realizacji zamówienia opcjonalnego będzie posiadanie przez Zamawiającego środków finansowych na ten cel w Budżecie Gminy. 4. Decyzja o realizacji lub rezygnacji z zamówienia opcjonalnego jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego. Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. 5. Zamówienie w ramach prawa opcji będzie realizowane na warunkach określonych w niniejszej umowie, w tym tych dotyczących wynagrodzenia z uwzględnieniem zapisów o waloryzacji oraz innych dopuszczalnych zmian umowy. 6. Wykonawca po otrzymaniu pisemnej informacji, o realizacji zamówienia opcjonalnego, nie może odmówić realizacji tego zamówienia. Odmowa wykonania przez Wykonawcę wznowienia będzie traktowana jako brak realizacji przedmiotu umowy i skutkować będzie obciążeniem Wykonawcy karą umowną, określoną w projekcie umowy.