387516-2026 - Wettbewerb
Polen – Versicherungen – Ubezpieczenie majątku dla Jednostek Administracji Państwowej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUbezpieczenie majątku dla Jednostek Administracji Państwowej
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie majątku dla Jednostek Administracji Państwowej. 2. Zamawiającym są Jednostki Administracji Państwowej wymienione w Zał. nr 1 do SWZ, w imieniu i na rzecz których działa Centralny Zamawiający - Centrum Obsługi Administracji Rządowej, ul. Powsińska 69/71, 02-903 Warszawa, jako podmiot prowadzący postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego. 3. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia zostały określone w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia - Zał. nr 2 do SWZ. 4. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w Zał. nr 3 do SWZ - Projektowanych postanowieniach umowy. 5. Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do 50% wartości zamówienia podstawowego. Zakresem zamówienia będzie ubezpieczenie majątku objęte zamówieniem podstawowym, które zostanie udzielone zgodnie z przeprowadzoną procedurą wynikającą z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Warunki realizacji umowy będą zgodne z warunkami zawartymi w zamówieniu podstawowym. 6. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 227 - 238 ustawy Pzp. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych w rozumieniu art. 92 ust. 1 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części ze względu na charakter i specyfikę zamówienia. Wykonanie zamówienia w ramach jednej części i przez jednego Wykonawcę będzie stanowić najbardziej efektywny z punktu widzenia technicznego i formalnego sposób realizacji. Podział zamówienia na części nie byłby ani racjonalny, ani celowy ze względu na postępowanie centralne, któremu przyświeca cel kumulacji zamówienia, co zwiększa jego atrakcyjność i ma zdecydowany wpływ na uzyskanie korzystniejszej oferty. Podzielenie zamówienia na części wiązało by się także z trudnościami w skoordynowaniu działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, nadmiernym utrudnieniem organizacyjnym i technicznym ze względu na odpowiedzialność więcej niż jednego ubezpieczyciela i zdecydowanie wyższymi kosztami wykonania zamówienia. Brak podziału nie ogranicza konkurencji na rynku ani nie utrudnia dostępności do zamówienia. Zgodnie z treścią motywu 78 dyrektywy, Instytucja zamawiająca powinna mieć obowiązek rozważenia celowości podziału zamówień na części, jednocześnie zachowując swobodę autonomicznego podejmowania decyzji na każdej podstawie, jaką uzna za stosowną, nie podlegając nadzorowi administracyjnemu ani sądowemu. 9. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, o której mowa w art. 311 – 315 ustawy Pzp. 10. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 11. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 12. Zamawiający wymaga, aby przez cały okres obowiązywania umowy osoby wskazane w § 5 ust. 2 umowy do nadzoru nad realizacją umowy, były zatrudnione na podstawie umowy o pracę, zgodnie z art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks Pracy. 13. Informacja dotycząca finansowania lub współfinansowania dla: a) Ministerstwa Edukacji Narodowej - umowa współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego. (Projekt nr FERS.06.01-IZ.00-0009/23 „Pomoc techniczna FERS dla Ministerstwa Edukacji Narodowej na lata 2024- 2029”); b) Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej jest finansowane z środków Funduszy Europejskich w ramach programu "Pomoc Techniczna dla Funduszy Europejskich na lata 2021-2027.
Interne KennungWIP.261.4.2026.JA
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie majątku Jednostek Administracji Państwowej. 2. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia zostały określone w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, który zawarty został w Załączniku nr 2 do SWZ. 3. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 3 do SWZ. 4. Wymagany termin wykonania zamówienia: umowa ubezpieczenia zostanie zawarta na okres 36 miesięcy, nie wcześniej niż od 1 stycznia 2027 r., z zastrzeżeniem, że Wykonawca rozpocznie sukcesywne świadczenie usług zgodnie z datami zakończenia dotychczasowych umów/polis o świadczenie usług ubezpieczenia majątkowego dla poszczególnych Jednostek – tak aby Wykonawca zapewnił w każdym przypadku ciągłość ubezpieczenia.