See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa oprogramowania HCL Notes/Domino z usługą rozszerzonego wsparcia technicznego
Beschreibung: Dostawa oprogramowania HCL Notes/Domino z usługą rozszerzonego wsparcia technicznego
Vorherige Bekanntmachung: 225165-2025
Interne Kennung: 2812.7.2025.IR
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenia terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu, tj. zastosowania art. 411 ust. 13 ustawy Pzp jest efektem konieczności zapewnienia bezpieczeństwa granic państwa ze szczególnym uwzględnieniem wschodniej i północnej granicy w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją międzynarodową. Potrzeba przyspieszenia procedury przetargowej jest niezbędna w celu zapewnienia szybkiego, bezawaryjnego i sprawnego działania systemu Elektronicznego Obiegu Dokumentów (EOD) przetwarzającego informacje niejawne dla obecnych i nowotworzonych jednostek wojskowych i w konsekwencji bezpieczeństwa państwa. Rozstrzygnięcie przedmiotowego postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem standardowego terminu składania ofert, uwzględniając terminy składania ewentualnych wniosków o wyjaśnienie treści specyfikacji warunków zamówienia oraz możliwych odwołań może doprowadzić do zakłóceń w ciągłości funkcjonowania oraz uniemożliwić dalszy rozwój systemu EOD eksploatowanego na strategiczno-operacyjnym poziomie dowodzenia, co z kolei w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego. W świetle powyższego przepisu rekomenduje się zastosowanie art. 411 ust. 7 i 16 ustawy Pzp w przedmiotowym postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu ograniczonego w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa na dostawę oprogramowania z usługą rozszerzonego wsparcia technicznego. Tym samym rekomenduje się skrócenie terminu składania wniosków i ofert do 15 dni kalendarzowych
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48311100 Dokumentenverwaltungssystem
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia w ramach prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp.