See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: TED - Sæsonblomster til bede i Københavns Kommune
Beschreibung: Københavns Kommune udbyder hermed i offentligt udbud ydelsen "Sæsonblomster til bede i Københavns Kommune". Leverandøren skal forestå at dyrke de blomster og planter som fremgår af tilbudslisten, og efterfølgende skal disse transporteres til og leveres på adresser i Københavns Kommune.
Interne Kennung: 2025-0384279
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Leverandøren får bestillinger 3 gange årligt på forårs, sommer og efterårsblomster, i så god tid at panterne kan nå at blive dyrket hos leverandøren. Udbudsmaterialet består af følgende dokumenter: - Udbudsbetingelser- Bilag A: Kontraktudkast med tilhørende bilag Kontraktbilag: Bilag 1: Arbejdsklausul (Bilag 2: Kravspecifikation, der her i udbudsbetingelserne er Bilag B) (Bilag 2a: Tilbudsliste, der her i udbudsbetingelserne er Bilag C) (Bilag 3: Leverandørens tilbud - afventer) Bilag 4: Krav til statistik og fakturering Bilag 5: Leverandørens samfundsansvar (ESG)- Bilag B: Kravspecifikation- Bilag C: Tilbudsliste- Bilag D: Egenerklæring vedrørende restriktive foranstaltninger på baggrund af Ruslands handlinger, der destabiliserer situationen i Ukraine- Bilag E: Skabelon til erklæring om fælles befuldmægtiget i konsortier- Bilag F: Skabelon til støtteerklæring
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03120000 Gartenbau- und Baumschulerzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03110000 Feldfrüchte und Erzeugnisse des Erwerbsgartenbaus, 03121000 Gartenbauerzeugnisse, 03121100 Lebende Pflanzen, Knollen, Wurzeln, Stecklinge und Pfropfreiser, 03450000 Erzeugnisse von Forstbaumschulen
5. Los
Los: LOT-0000