See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowe ubezpieczenie mienia i pojazdów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu z podziałem na 2 części: Część 1 – Kompleksowe ubezpieczenie mienia Część 2 – Kompleksowe ubezpieczenie pojazdów
Beschreibung: 1. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1.1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest Kompleksowe ubezpieczenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu z podziałem na 2 części: Część 1 – Kompleksowe ubezpieczenie mienia, w tym: • Ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk (all risk), • Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, Część 2 – Kompleksowe ubezpieczenie pojazdów, w tym: • Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem tych pojazdów, • Ubezpieczenie auto casco, • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowców i pasażerów, • Ubezpieczenie Assistance podstawowy/rozszerzony Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki z grupy 7 do SWZ. (UWAGA! Obowiązuje umowa o poufności). 1.2 Oferty na poszczególne części winny odpowiadać treści niniejszej specyfikacji, w tym: opisom zawartym w załącznikach z grupy 7 do SWZ (opis przedmiotu zamówienia i pozostałych załączników z grupy 7 do SWZ - dane do oceny ryzyka) oraz spełniać wszystkie wymogi zawarte w specyfikacji warunków zamówienia, a w szczególności w formularzach ofertowych, i wzorach umów niniejszego SWZ. 1.3 Ogólne warunki ubezpieczenia, na podstawie których oferta została sporządzona winny być załączone do oferty. 1.4 Zakres ubezpieczenia opisany w opisie przedmiotu zamówienia (załączniki z grupy 7 do niniejszej SWZ) dla poszczególnych części stanowi zakres minimalny. 1.5 Zapisy ogólnych warunków ubezpieczenia, z których wynika, że zakres ubezpieczenia jest węższy niż zakres wskazany w opisie przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części nie mają zastosowania. 1.6 Jeśli warunki ubezpieczenia w opisie przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części nie precyzują istotnych kwestii związanych z ubezpieczeniem, wówczas stosuje się zapisy ogólnych warunków ubezpieczenia dla poszczególnych rodzajów ubezpieczeń. 1.7 Pierwszeństwo przed zapisami ogólnych warunków ubezpieczenia mają zapisy specyfikacji warunków zamówienia oraz załączników stanowiących jej integralną część. 1.8 Klauzule obligatoryjne w opisie przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części muszą zostać przez wykonawcę bezwzględnie przyjęte. 1.9 Wykonawca musi zapewnić osoby uprawnione do reprezentowania wykonawcy, za pomocą których wykonawca wykonuje czynności ubezpieczeniowe na terenie województwa śląskiego i zapewni sprawną obsługę na terenie prowadzenia działalności przez zamawiającego w godzinach jego urzędowania. Termin realizacji zamówienia: - 36 miesięcy dnia podpisania umowy (jednak nie wcześniej niż od 1 lipca 2026 r.)
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515100 Feuerversicherungen, 66515400 Mit dem Wetter verbundene Versicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 – Kompleksowe ubezpieczenie mienia
Beschreibung: 1.1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest „Kompleksowe ubezpieczenie mienia i pojazdów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 św. Barbary w Sosnowcu z podziałem na dwie części: Część 1 – Kompleksowe ubezpieczenie mienia, w tym: • Ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk (all risk), • Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 2.1. Przedmiotem Zamawiający, działając na podstawie art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. 2.2. Zamówienie podstawowe obejmuje realizację usługi kompleksowego ubezpieczenia mienia i pojazdów Zamawiającego w okresie od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż od dnia 1 lipca 2026 r. 2.3. Prawo opcji obejmuje możliwość: • przedłużenia okresu obowiązywania ochrony ubezpieczeniowej o dodatkowy okres 3 miesięcy oraz • zwiększenia zakresu ochrony ubezpieczeniowej oraz odpowiedniego zwiększenia składki ubezpieczeniowej w przypadku: a) wzrostu wartości majątku Zamawiającego, b) nabycia nowych składników majątkowych, c) zwiększenia liczby pojazdów, d) zmian organizacyjnych skutkujących koniecznością objęcia ochroną dodatkowego mienia lub ryzyk, e) innych okoliczności powodujących konieczność rozszerzenia zakresu ochrony ubezpieczeniowej. 2.4. Łączna maksymalna wartość prawa opcji, obejmująca zarówno przedłużenie okresu obowiązywania umowy, jak i zwiększenie zakresu ochrony ubezpieczeniowej, wynosi 15% wartości zamówienia podstawowego. Wartość prawa opcji zostaje uwzględniona przy ustaleniu całkowitej wartości zamówienia. 2.5. Prawo opcji jest uprawnieniem jednostronnym Zamawiającego, z którego Zamawiający może, lecz nie ma obowiązku skorzystać. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację zamówienia objętego prawem opcji ani roszczenie odszkodowawcze z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji. 2.6. Skorzystanie z prawa opcji następuje poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji przed upływem terminu obowiązywania zamówienia podstawowego albo w chwili wystąpienia okoliczności uzasadniających rozszerzenie zakresu ochrony. 2.7. Zamówienie objęte prawem opcji realizowane będzie na warunkach przewidzianych dla zamówienia podstawowego, zgodnie z ofertą Wykonawcy, dokumentami zamówienia oraz postanowieniami umowy. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji prawa opcji na warunkach określonych w SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 – Kompleksowe ubezpieczenie pojazdów
Beschreibung: 1.1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe ubezpieczenie mienia i pojazdów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 św. Barbary w Sosnowcu z podziałem na dwie części: Część 2 – Kompleksowe ubezpieczenie pojazdów, w tym: • Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem tych pojazdów, • Ubezpieczenie auto casco, • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowców i pasażerów, • Ubezpieczenie Assistance podstawowy/rozszerzony
Interne Kennung: 2
Beschreibung der Optionen: 2.1. Przedmiotem Zamawiający, działając na podstawie art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. 2.2. Zamówienie podstawowe obejmuje realizację usługi kompleksowego ubezpieczenia mienia i pojazdów Zamawiającego w okresie od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż od dnia 1 lipca 2026 r. 2.3. Prawo opcji obejmuje możliwość: • przedłużenia okresu obowiązywania ochrony ubezpieczeniowej o dodatkowy okres 3 miesięcy, oraz • zwiększenia zakresu ochrony ubezpieczeniowej oraz odpowiedniego zwiększenia składki ubezpieczeniowej w przypadku: a) wzrostu wartości majątku Zamawiającego, b) nabycia nowych składników majątkowych, c) zwiększenia liczby pojazdów, d) zmian organizacyjnych skutkujących koniecznością objęcia ochroną dodatkowego mienia lub ryzyk, e) innych okoliczności powodujących konieczność rozszerzenia zakresu ochrony ubezpieczeniowej. 2.4. Łączna maksymalna wartość prawa opcji, obejmująca zarówno przedłużenie okresu obowiązywania umowy, jak i zwiększenie zakresu ochrony ubezpieczeniowej, wynosi 15% wartości zamówienia podstawowego. Wartość prawa opcji zostaje uwzględniona przy ustaleniu całkowitej wartości zamówienia. 2.5. Prawo opcji jest uprawnieniem jednostronnym Zamawiającego, z którego Zamawiający może, lecz nie ma obowiązku skorzystać. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację zamówienia objętego prawem opcji ani roszczenie odszkodowawcze z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji. 2.6. Skorzystanie z prawa opcji następuje poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji przed upływem terminu obowiązywania zamówienia podstawowego albo w chwili wystąpienia okoliczności uzasadniających rozszerzenie zakresu ochrony. 2.7. Zamówienie objęte prawem opcji realizowane będzie na warunkach przewidzianych dla zamówienia podstawowego, zgodnie z ofertą Wykonawcy, dokumentami zamówienia oraz postanowieniami umowy. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji prawa opcji na warunkach określonych w SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy.