See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Stationsproject - studieopdracht omgevingsaanleg
Beschreibung: Context stationspoject: De stad Kortrijk bouwt verder aan de nieuwe stationsomgeving. In overleg met de NMBS, Infrabel en De Lijn wordt een aangepast stationsproject uitgewerkt, waarbij multimodaliteit, toegankelijkheid, ruimtelijke en verblijfskwaliteit en de integratie van het stationsgebouw in de werking van het station centraal staan. Op basis van het aangepaste integraal ontwerp stationsproject worden verschillende projectonderdelen afgebakend voor de uitvoering van het stationsproject. De stad Kortrijk en De Lijn staan in voor de heraanleg van de publieke ruimte; NMBS en Infrabel voor het station. Studieopdracht: Omgevingsaanleg stationsproject Kortrijk - heraanleg publieke ruimte: De stad Kortrijk en De Lijn willen voor het projectonderdeel publieke ruimte ondersteuning van een ontwerpbureau/studiebureau voor de heraanleg van de publieke ruimte. Dit omvat een volledige vervanging van de straten en pleinen, riolering, mobiliteitsstromen, integrale toegankelijkheid, vergroening, … , afgestemd op het stationsproject en als deel van de stationswijk en de stad Kortrijk. Het project omvat de publieke ruimte ten noorden – Tolstraat, Stationsplein, Burgemeester Reynaertstraat en Doornikselaan – en ten zuiden van het station – Minister Tacklaan. Het stationsproject is cruciaal in de verdere ontwikkeling van de stad. De publieke ruimte speelt er een cruciale rol in. In het masterplan werden duidelijke ambities vooropgesteld qua multimodaliteit en toegankelijkheid en integratie van het stationsproject in het stadsweefsel. In de eerste fase werd boven de ondergrondse parking en tunnel Appel de stationsboulevard gerealiseerd als link tussen Kortrijk Weide en het station en werd het eerste deel van het busperron Noord gerealiseerd. Tegelijk werd het Conservatoriumpark en Casinotuin aangelegd, waarbij de verbinding tussen muziekcentrum Track en de Stationswijk met het historische centrum en de Grote Markt aangezet wordt. Stedelijke plekken worden stelselmatig verbonden, bestaande structuren worden bij heraanleg afgestemd op die stedelijke potenties en ambities, verscheiden gebruik en diverse gebruikers worden geïntegreerd. De stad Kortrijk wil voor het stationsproject verder bouwen op de traditie van kwalitatieve publieke ruimte en op de realisaties in de eerste fase van het stationsproject. Deze ambities, vormen samen met de uitdagingen en potenties verbonden aan een stationsomgeving en aan klimaat, water en bodem de contouren voor de heraanleg van de publieke ruimte rondom station Kortrijk. Fasering: Omgevingsaanleg stationsproject Kortrijk - heraanleg publieke ruimte: Het project zal gefaseerd uitgewerkt en gerealiseerd worden. De studie omvat de opmaak van de een visie voor de heraanleg van de publieke ruimte, afgestemd op het aangepaste integraal ontwerp stationsproject voor het stationsproject Kortrijk. Dit is voor de publieke ruimte ten noorden en ten zuiden van het station. In eerste fase zal de publieke ruimte ten noorden – Tolstraat, Stationsplein, Burgemeester Reynaertstraat en Doornikselaan gerealiseerd worden.
Interne Kennung: PPP0I4-3429/6362/2025/3429
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 2025/3429 1_1